Závodní elektromobil CUPRA e-Racer: čtyři elektromotory pro výkon 500 kW

redakce - 24 Únor 2020

CUPRA slaví světovou premiéru prvního závodního cestovního elektromobilu na světě, CUPRA e-Racer.Závodní elektromobil Cupra e-Racer

Závodní elektromobil Cupra e-Racer
foto: Cupra

Čtveřice elektromotorů je napájena kapalinou chlazenou sadou akumulátorů o kapacitě 65 kWh a jejich celkový nejvyšší výkon 500 kW a točivý moment 960 N.m je přenášen na kola prostřednictvím jednostupňové převodovky.

Tvary závodního vozu CUPRA e-Racer jsou podřízeny požadavkům na aerodynamiku, nejvyšší výkony a podmanivý design. Vůz je nižší a širší než sériově vyráběná verze, od níž převzal boční otvory pro usměrňování proudícího vzduchu.

Cupra e-Racer

Cupra e-Racer
foto: Cupra

Novinkou je inovativní systém vedení vzduchu nárazníkem a kapotou. Obtékání závodního vozu vzduchem je díky tomu mnohem plynulejší. Design závodního vozu CUPRA e-Racer harmonicky snoubí DNA značky CUPRA a požadavky na aerodynamiku s nižší celkovou výškou a větší šířkou.

Protože se jedná o elektromobil, postrádá vůz masku chladiče spalovacího motoru. Místo ní je kapota vybavena otvory pro optimalizaci proudění vzduchu a zlepšení aerodynamických vlastností. Podběhy kol byly vyvinuty s cílem zefektivnit odvádění vzduchu a zvýšit přítlak.

Cupra e-Racer

Cupra e-Racer
foto: Cupra

Celkové aerodynamické vlastnosti vylepšuje také rovná spodní část závodního vozu. Každý prvek vnějšího designu závodního vozu e-Racer je podřízen aerodynamice s cílem zklidnit proudění vzduchu nad povrchem karoserie.

Vzhledem k elektrickému pohonu není vpředu zapotřebí tak vysoký chladicí výkon. Horní mřížka masky chladiče mohla být zapuštěna a „zaslepena“.

Mistrovství PURE ETCR, vypsané výhradně pro elektricky poháněné cestovní vozy, bude pořádáno od roku 2021. Formát i doba trvání závodů budou přizpůsobeny odlišnostem závodních elektromobilů. Jejich vyspělá technika bude zdrojem intenzivních a vzrušujících zážitků pro jezdce, týmy i fanoušky.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Mistrovství PURE ETCR-Tak to je důležitý podnik, závody všeobecně vedou vývoj kupředu.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station