Volkswagen představil nové Polo, bude jezdit i na CNG

redakce - 16 Červen 2017

Volkswagen dnes představil ve světové premiéře zcela nově vyvinutou generaci bestselleru. Novinkou je pohon na stlačený zemní plyn (CNG).auto Volkswagen Polo

Nový Volkswagen Polo je větší, lépe vybavený a nově bude umět jezdit i na
foto: Volkswagen

S dosud více než 14 miliony prodanými exempláři – včetně všech karosářských verzí má Polo na svém kontě dokonce téměř 16,5 milionu prodaných vozů – je Polo jedním z nejúspěšnějších kompaktních vozů na světě.

Šestá generace disponuje zcela novým vnějším designem, díky němuž působí nyní výhradně čtyřdveřový kompaktní model sportovnějším a dospělejším dojmem.

Nové Polo zároveň ve všech směrech oproti svému předchůdci povyrostlo. Díky tomu nabízí více prostoru pro řidiče a cestující. Výrazně se zvětšil také objem zavazadlového prostoru, z 280 na 351 litrů.

Volkswagen představuje s novým modelem Polo jeden z nejmodernějších kompaktních vozů na světě. To se odráží mimo jiné ve velkém počtu asistenčních a komfortních systémů, které byly dosud vyhrazeny jen vozům ve třídě Golfu a Passatu.

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo
foto: Volkswagen

Rozmanitost nabídky ilustrují nejen tři klasické výbavové linie Trendline, Comfortline a Highline, ale i speciální verze Polo Beats1 (mj. s audiosystémem o výkonu 300 W) a sportovní vrcholný model Polo GTI (s výkonem 147 kW/200 k).

Již vstupní verze Polo „Trendline“ disponuje sériově světlomety LED pro denní svícení s funkcemi Coming Home a Leaving Home, omezovačem rychlosti a a rozpoznáváním chodců. Vstupní cena modelu Polo Trendline činí v Německu 12 975 eur.

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo
foto: Volkswagen

Na přání je k dispozici opět adaptivní tempomat „ACC“ (nyní jej lze aktivovat až do rychlosti 210 km/h). Novinkami pro Polo jsou asistent pro sledování slepého úhlu s „asistentem pro vyjetí z parkovacího místa“, parkovací asistent „Park Assist“ s funkcí částečně automatizovaného vyjetí z parkovacího místa a „funkce brzdění při manévrování“, která automaticky ochrání vozidlo před drobným poškozením při parkování.

Dveře modelu Polo lze odemykat a motor spouštět na přání prostřednictvím bezklíčkového přístupového systému „Keyless Access“, který je rovněž nový. Kromě toho slaví v modelu Polo – v prvním modelu značky Volkswagen i celého koncernu – premiéru nová generace digitálního panelu přístrojů Active Info Display.

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo
foto: Volkswagen

Digitální přístroje s nevšední funkčností a intuitivním ovládáním jsou v tomto segmentu novinkou. Polo dostalo zároveň do vínku nejnovější generaci informačních a zábavních systémů s displeji o úhlopříčce 6,5" až 8,0", opatřené skleněným povrchem. Ušlechtilý styl jako u nejkvalitnějších chytrých telefonů dotváří technický a čistý charakter interiéru.

Polo je pestrobarevnější a individuálnější než dosud díky široké paletě nabízených barev (celkem 14 laků karoserie) a 12 druhům kol (s průměrem ráfku 14 až 18 palců, některá kola jsou lakovaná kontrastní barvou), ozdobnému obložení s mnoha různými vzory a jedenácti různým druhům čalounění sedadel.

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo
foto: Volkswagen

Dalšími možnostmi individualizace jsou přední světlomety LED, zadní světlomety LED, klimatizace „Air Care Climatronic“ včetně senzoru vlhkosti a slunečního záření a filtru alergenů, bezkabelová nabíječka pro chytré telefony (na přání včetně indukčního propojení s anténou), podvozek „Sport Select“ s adaptivními tlumiči a jedno z největších panoramatických střešních oken v této třídě.

Uvedení na trh ve většině evropských zemí je plánováno již na rok 2017. Nabídka motorů Euro 6 se bude postupně rozšiřovat. Výkony motorů v době zahájení prodeje nového modelu Polo sahají od 48 kW/65 k1 do 110 kW/150 k.

<img src=

Volkswagen Polo
foto: Volkswagen

Poprvé je k dispozici Polo s pohonem na zemní plyn – nově vyvinutý motor 1.0 TGI dosahuje výkonu 66 kW/90 k1. Kromě toho jsou na výběr čtyři zážehové a dva vznětové motory, které jsou ve všech případech vybaveny systémem start-stop a režimem rekuperace kinetické energie. Od výkonu 70 kW lze všechny motory kombinovat s dvouspojkovou převodovkou DSG.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Na jednu stranu se dozvíme, že VW plánuje do roku 2025 1/4 elektrických aut, na druhou stranu v polovině roku 2017 přijde s novým VW Polo, které má DOKONCE I CNG! A samozřejmě desetitisíce variant lišících se barvou a tvarem litých kol. Si dělají legraci, ne?
Jenže to je opravdu realita, protože pak Vám přijde email s novinkami, kde jsou další perly typu nabídka snů nebo Maraton edition nebo Starý za nový nebo Kouzlo barev nebo VW up! GTI........
O elektromobilech kromě eGolf v Alze vůbec nic.
Pokud nepovažujeme za elektromobilitu Volkswagen na 38. Vídeňském sympoziu o motorech: Plošná elektrifikace, setrvačná jízda 2.0 a pohon na CNG a klasicky další čistý koncept v dlouhé řadě.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele M.Krupka

Krátké auto za dlouhé peníze. Tak nějak nevím proč si kupovat Polo na CNG, když mám CNG stanici vzdálenou 25km a to auta ujede na CNG pravděpodobně jen 250-300km. Na rozvoz pizzy po městě asi dobrý.Jako auto do města dobrý. Tuhle díru na trhu Volkswagen Group zaplnil Citigem na CNG od Škodovky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Na rozvoz pizzy po městě asi dobrý. Jako auto do města dobrý. Tuhle díru na trhu Volkswagen Group zaplnil Citigem na CNG od Škodovky."

Píšete nesmysly. Citigo na CNG byl lenoch, tohle pojede opravdu svižně. Polo není auto do města, je to špičkový malý vůz, který bude skvěle použitelný i na delší cesty.

Třeba protože Citigo končí.

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele M.Krupka

Prodejním trhákem se Citgo nikdy nestalo.Citigo se elektrického pohonu nedočká, podle Škody by nedosahovalo takových prodejů, aby se prodejně vyplatilo.

http://www.auto.cz/skoda-uz-nepocita-citigo-neprijde-elektricka-verze-107386

Obávám se, že Polo v CNG se prodejním trhakem rovněž nestane.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...ale zavazadlovy prostor to má jako Model 3 tak OK ! - ne??

Obrázek uživatele PaRi

Obávám se, že to na CNG bude nejen jezdit, ale i létat :-/

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud tam nejsou schopní uvést ani velikost nádrže na ten plyn a půměrný dojezd, tak bych takovou tiskovou zprávu tady ani neuveřejňoval.

Má to udajně dvě lahve, takže počítám nějakých 12 - 14kg stlačeného plynu, ovšem 1.0 TGI přeplňovaný tří-válec, tohle si moc lidí nekoupí :(

Je to první auto s tímto motorem, pomalu vyplnují mezery v nabídce vozidel s pohonem CNG. U nás jezdí spousta taxíků na CNG, což je mnohem lepší než deset let staré Passaty na naftu. A mezi Octavií a Citigo je ted další volba. A motor? Už aby ho dali i do Octavie, do města bohatě stačí.

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele Kuk

+1

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to má taky tlakovanou nádrž 200 bar zemním plynem neboli metanem kerý je výbušný pod zadními sedačkami??
Tyoe hoši ja tedy na schnilí sibiřský mamuty zásadně nejezdím a už vůbec ne v konzervě :)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tvoje bába je mamut.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

aku recu jste to hovoril kefalin?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to je filmový dialekt ;)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil