VIDEO: elektromobil Smart ED jako ovladač pro videohru

Na poslední autosalonu ve Frankfurtu si Daimler skrze třetí generaci elektromobilu Smart ED udělal vynikající reklamu. A to skvělým nápadem. Použil totiž malé elektrické auto jakožto ovladač historické videohry Pong. Podívejte se na video!

Hru si na autosalonu ve Frankfurtu vyzkoušelo 3000 hráčů

Nový typ hry nazval Daimler “EBall”. Princip je jednoduchý. Na speciálně ohrazeném hřišti stojí vedle sebe dva elektromobily Smart ED. Jde jasně o třetí generaci auta, protože, jak jsme si mohli vyzkoušet v testu 2. generace Smart ED, ta nedisponovala tak zajímavým zrychlením.

Třetí generace už nabízí velmi dobré zrychlení, a právě to byl impuls k tomu, aby kreativní agentura přišla s nápadem využít malé elektrické auto jakožto ovladač.

Dva protihráči tedy sledují na velké obrazovce před sebou míček a zároveň grafickou reprezentaci svého vozu. Kdykoliv s ním popojedou dopředu nebo dozadu, pohne se i obraz na obrazovce a oni mohou odpinknout míček. Jednoduše geniální!

autobloggreen

One Comment on “VIDEO: elektromobil Smart ED jako ovladač pro videohru”

  1. Na autosalonu ve Franfurtu
    Na autosalonu ve Franfurtu jsem byl a jednalo o Smart ED 2. generace, nikoliv 3., jak píšete v článku. 2. a 3. generace je z venku velmi podobná, nicméně i z videa jde jasně rozpoznat např. podle mlhovek- většina vozů z 2. generace je vůbec nemá, naopak 3. generace v nich má LED pro denní svícení, dále pak odstínu zelené a absence imitace zadního difuzoru.

Napsat komentář