VIDEO: elektromobil Nissan Leaf jako ideální auto pro rodinu

Shannon a Christin Monroeovi z města Orlando na Floridě se pro pořízení elektromobilu Nissan Leaf rozhodli před 18 měsíci. Vzali jej jako druhé auto do rodiny. A od té doby podle vlastních slov používají prakticky jen tohle elektrické auto.

Elektromobil Nissan Leaf se začne na jaře 2013 prodávat také v České republice. Půjde nicméně už o druhou generaci tohoto elektrického auta.

Za 18 měsíců co rodina Monroeových vlastní elektromobil Nissan Leaf s ním už najelo přes 38 000 km. Auto je podle Shannona, hlavy rodiny, využíváno prakticky každý den. “Vždycky jsem měl rád elektromobily,” dodává hned v úvodu.

Tříčlenná rodina ve slunném floridském městečku nemá s využíváním elektromobilu v průběhu celého roku pražádný problém. V samotném Orlandu se navíc nachází přes 300 dobíjecích stanic, takže elektromobilisté nemají s dobíjením problém.

Shanon se chlubí, že jejich syn Evan, kterému je 9 měsíců, se nikdy nevezl v autě na benzín. Navíc si pochvaluje také minimální servisní nároky – Nissan Leaf nepotřebuje vyměnit olej, pravidelné tankování benzínu, atd.

YouTube

4 Comments on “VIDEO: elektromobil Nissan Leaf jako ideální auto pro rodinu”

  1. Také
    Také závidím.
    Elektromobil bych taky chtěl. Jenže při mém nájezdu 15000km za rok, by mě za dobu životnosti vycházel kilometr na 10 korun a na to prostě nemám. Zvlášť když si vezmu že při stejném nájezdu mě kilometr u nového benzínového auta vyjde kilometr na 4 kč

    Holt automobilky jasně ukazují, že elektromobily nechtějí prodávat.

    Třeba Renault chce aby mu zákazníci zaplatily baterie 3x.

Napsat komentář