V Česku možná vyroste obří gigatovárna na výrobu baterií, jednají o ní Volkswagen, Škoda i ČEZ

Jan Horčík - 04 Červen 2021

Česká republika se uchází o obří investici do gigatovárny na výrobu baterií. Potvrdili to zástupci vlády i ČEZu.uhelná elektrárna Mělník

Uhelná elektrárna Mělník společnosti ČEZ. Firma aktuálně hledá, co provést s pozemky a lidmi z odstavovaných uhelných elektráren. Gigatovárna na výrobu baterií by mohla být ideálním řešením.
foto: ČEZ

Šéf ČEZ Daniel Beneš aktuálně v rozhovoru pro týdeník Hrot potvrdil, že v jedné z lokalit po odstavených uhelných elektrárnách by mohla vzniknout továrna na výrobu baterií pro elektromobily.

ČEZ má také velký zájem o těžbu lithia na Cínovci, což by představovalo příjemnou synergii. ČEZ se chce věnovat celému řetězci elektromobility. Jednání údajně probíhají s asijskými partnery. Pravděpodobně jde největší světové baterkářské firmy z Jižní Koreje a Číny, jako LG Chem, SK Innovation, CATL nebo možná japonský Panasonic.

Zároveň ale prý ČEZ jedná se Škoda Auto, která je součástí koncernu Volkswagen. Ten už dlouho avizuje, že chce v Evropě stavět nové továrny na výrobu baterií. A jedna z nich, zdá se, by mohla být i v Česku.

Zástupci české vlády aktuálně podle ČTK potvrdili, že se chystají jednat o miliardových pobídkách pro stavbu takové továrny na baterie, za kterou má stát právě Volkswagen.

Pro Česko jde pravděpodobně o jednu z posledních velkých šancí, jak se aktivně zapojit do již probíhající transformace automobilového průmyslu, na kterém je Česká republika silně závislá. Dříve se dokonce spekulovalo, že by svou Gigatovárnu mohla v Česku postavit Tesla. Ta ale nakonec zvolila sousední Německo - svou evropskou gigatovárnu staví poblíž Berlína.

Zpět na HybridPřidat komentář

.

---

Renault Zoe ZE50 *** FVE 4,55 kWp + VtE 1kW

Obrázek uživatele Cipísek D

Zdražení velkoob cen za rok plyn 57% elektřina 60% ... ;))

novinky.cz/ekonomika/clanek/energie-na-burze-prudce-zdrazuji-lide-to-pociti-40362285

Uhelky se budou předělávat na plyn žee... ;))

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele runner42

Lidé to pocítí? No především se lidé pěkně naserou a není těžké uhodnout, koho budou vinit.

Jinak ten článek na idnes nebo novinkách, jak se musí zdražovat, aby v Německu ceny nestoupaly, tak ten byl naprosto luxusní :-D

Ono vysírat donekonečna mlčící většinu nejde.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Hlavně je pro mě neskutečné, jak systematicky celá čr vláda média atd zcela systematicky podvádí a lžou a rozmýchávají negativní emoce, aby všichni byli nasraní a otrávení...je vidět, že opravný nástroj rozumné vlády našich předků - defenestrace na různé bodné a sečné nástroje, aby si křiváci neublížili pádem na tvrdou dlažbu - by měl stále opodstatnění a to jak ve Strakovce, tak v řadě redakcí.

---

S tou defenestrací naprostý souhlas. Lidi by se místo nadávání v hospodách občas měli objevit před Strakovkou s vidlemi. Mnozí naši "zastupitelé" se nezastaví v dojení státu a vymýšlení jak oškubat lidi, dokud jim nepůjde o holý život. Ty následky pádu na vidle by jim nemusel zahojit ani osobní doktor a právník, i kdyby jim dali miliardu těch z nadojených peněz.

Obrázek uživatele ozana

V Severní Korei to dělají lépe, že?

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Tak pokud si troufáte náš stát srovnat se Severní Koreou, pak potvrzujete, že situace je více než kritická.

---
Obrázek uživatele ozana

Já porovnávám: média rozdmýchavají negativní emoce versus media chválí stranu a vládu.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Neměla by takhle náhodou alespoň kvalitní média poskytovat objektivní a relevantní informace?

---

Prudký nárůst cen energií je celosvětový problém a žádná vláda s tím nic nenadělá. Jako důvod k defenestraci bych viděl kdyby nám vláda zamlčovala celou pravdu a mazala nám med kolem huby jak je všechno prima. Média negativní emoce rozdmýchávají, to je pravda. Ale zakázat jim to nejde, řvali by, že nemají svobodu.

---

Renault Zoe ZE50 *** FVE 4,55 kWp + VtE 1kW

Jenže svoboda není, že si můžu dělat co chci a škodím zleva zprava, svoboda je, že především jsem ochoten mít zodpovědnost za své činy a to ze společnosti naprosto mizí

---

Souhlasím, ale média chtějí senzace. I špatná zpráva je senzační. Konkrétně tady píšou zdražení elektřiny o 60%. Jenomže ona byla vloni extrémně nízko kvůli covidu. Takže skutečné zdražení je asi o 20%. Ale i to je hodně a bude hůř.

---

Renault Zoe ZE50 *** FVE 4,55 kWp + VtE 1kW

Byl jsem kdysi na jednom jediném školení pavědy jménem marketing. Ukazovali tam, jak fungují média závěr byl:
Pozitivní zpráva - pokud z ní neuděláte alespoň neutrální - nezveřejňujte ji
Neutrální zpráva - přibarvěte jí do negativna
Negativní zpráva - udělejte jí co nejvíce negativní a eskalujte
Průšvih - super máte trhák

Jenže s tímhle sice máte prodejnost, ale žádná společnost takhle dlouhodobě nemůže fungovat.

Ohledně zdražení všeho - jasně, že se vše bude mnohem dražší a víc zdaněné - neb, bohatství je jen odložená spotřeba a kde co se přes dotace naopak prožralo dopředu - takže přes daně vrátíte vyházené dotace eráru jedno na jaké úrovni a protože jsou vytvořeny v řadě věcí absurdní a nesmyslné restrikce, tak se zdraží vstupy a tím se vše zdraží.

---

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol