Toyota začne testovat nákladní auta na vodík s dojezdem 600 km

redakce - 15 Říjen 2020

Automobilka Toyota spolu s Hino Motors zahájí testy těžkých nákladních vozidel na vodíkové palivové články. Očekávaný dojezd je zhruba 600 km.Testy ověří reálnost používání palivových článků ke snížení emisí CO2 v logistice.

Testy ověří reálnost používání palivových článků ke snížení emisí CO2 v logistice.
foto: Toyota

Těžká nákladní auta na vodík pro dálkovou dopravu musejí nabízet přiměřený dojezd a nosnost, a stejně tak i schopnost rychlého tankování paliva. Systémy palivových článků využívající vodíkové palivo s vysokou energetickou hustotou mohou být efektivním způsob elektrifikace těžkých nákladních vozidel.

Do testů se vedle výrobců Toyoty a Hino dle uzavřené dohody zapojí i společnosti Asahi Group, Seino Transportation, NEXT Logistics a Yamato Transport. Nákladní auta budou převážet nápoje pro Asahi, autodíly mezi závody Toyoty a další zásilky pro logistické firmy Seino a Yamato.

Nákladní auta a autobusy produkují většinu emisí CO2
Praktické provozní zkoušky nákladních elektromobilů na palivové články, které proběhnou na začátku roku 2022, mají urychlit jejich komerční nasazení. Těžká nákladní auta a autobusy v současnosti produkují 70 % všech emisí CO2 produkovaných užitkovými vozy v Japonsku.

Toyota před lety uvedla na trh první sériový osobní automobil na vodíkové články Mirai, který si pořídilo již více než 10 000 zákazníků. Vyvíjí další vozidla na palivové články. Na plavbu kolem světa se také vydala vodíková loď Toyoty Energy Observer.

Vzniká Japonská vodíková asociace

Tento týden rovněž zahájil činnost přípravný výbor pro založení Japonské vodíkové asociace, za kterou stojí devět soukromých firem včetně Toyoty. Sdružení má podpořit vytváření dodavatelského řetězce vodíku a globálních partnerství v odvětví.

Předpokládá se, že vodík bude hrát důležitou roli při omezování globálního oteplování. Vodíková asociace se bude prostřednictvím partnerství s různými zúčastněnými stranami snažit kultivovat vodíkový průmysl a podporovat iniciativy směřující k jeho rozvoji. Nová organizace by měla vzniknout na začátku prosince.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele PaRi

Jestli to dobře chápu, tak vlastně vyrobí malobateriový nákladní vůz a přidají do něj vodíkový generátor elektřiny (palivový článek + nádrž + nějaká další šepleť).

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)

Tak ono v podstatě všechny vodíková auta jsou malobaterkáče s vodíkovým prodlužovačem dojezdu. :D

Obrázek uživatele Kuk

EV auto s vodíkovým prodlužovačem dojezdu.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.