Toyota v Japonsku nasadí ve veřejné dopravě robotické elektromobily e-Palette

redakce - 30 Prosinec 2020

Toyota vyvinula systém řízení provozu svých autonomních elektrických vozidel e-Palette ve veřejné dopravě. Nasadí ho v připravovaném japonském městě budoucnosti Woven City.Woven City je prototypem města pro testování a vývoj technologií, jako je automatizovaná jízda, mobilita jako služba, osobní mobilita, robotika, inteligentní domy a umělá inteligence. Provoz e-Palette v tomto reálném prostředí, kde žijí lidé, poskytne řadu poznatků, díky nimž bude možné platformu komerčně nasadit.

Woven City je prototypem města pro testování a vývoj technologií, jako je automatizovaná jízda, mobilita jako služba, osobní mobilita, robotika, inteligentní domy a umělá inteligence. Provoz e-Palette v tomto reálném prostředí, kde žijí lidé, poskytne řadu poznatků, díky nimž bude možné platformu komerčně nasadit.
foto: Toyota

Po jeho otestování plánuje spolu s partnery komerční rozšíření v dalších regionech. Systém řízení provozu vozidel e-Palette se skládá ze systému pro propojení autonomních aut a lidí. Toyota chce nabízet přepravu tam, kde je zrovna potřeba. Výsledkem má být zkrácení čekacích dob v dopravě a zvýšení bezpečnosti a pohodlí cestování.

V rámci systému je možné vysílat e-Palette v případě potřeby a v potřebném množství. Provozní plány lze flexibilně měnit, přičemž vozidla se automaticky odesílají a vracejí podle potřeb v reálném čase.

Detekují abnormality aut a vrací je do depa

Když jsou do služby přidána další vozidla, jsou intervaly upraveny tak, aby byl zajištěn jejich rovnoměrný rozestup. Automaticky jsou také detekovány abnormality vozidla, a pokud k nim dojde, vozidla jsou automaticky vrácena do depa a místo nich vyjedou náhradní, aby byla zajištěna stabilita provozu.

V případě nouze lze vozidla zastavit nebo znovu vrátit do provozu. Součástí systému je tzv. vizuální správa, která umožňuje jedné osobě spravovat několik vozidel, což umožňuje nižší počet pracovníků obsluhy.

Prezident Toyoty Akio Toyoda oznámil v roce 2018 na veletrhu CES záměr přeměnit společnost Toyota na poskytovatele mobility. Symbolem této přeměny je právě autonomní elektromobil e-Palette s automatizovanými jízdními funkcemi, který měl svůj debut na loňském autosalonu v Tokiu.

Poprvé měl být nasazen v autobusové dopravě pro sportovce a související personál v olympijských a paralympijských vesnicích na OH v Tokiu 2020. Hry ale nakonec byly kvůli koronaviru odloženy na příští rok.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Off... kde netankovat

https://auto.tn.nova.cz/clanek/nekvalitni-paliva-na-benzinkach-v-roce-2020-tady-radeji-netankujte-prehled.html

Off...

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indicti-poulicni-zehliri-uz-nemusi-kazit-vzduch.diky-napadu-ctrnactilete-divky

Obrázek uživatele Anonym123

dnes ie je apríl.

Apríl je 1.4. to je přece každýmu jasný..

Obrázek uživatele Anonym123

veď v tom vidím problém. článok sa predbiešha o 1/3 roka.

V čem konkrétně?
V Indii je možné vše :-)
V tom videu je vidět ten vozík s FVE panely a žehličkou

V Indii k zubari, levne a bez cekani.
https://www.youtube.com/watch?v=pKBcgGnu5Ok

1* :-)

Off... Tesla ovládla Čínu

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/tesla-ovladla-cinu-boj-o-nejvetsi-trh-s-elektromobily-se-ale-vyostruje-1376606

Obrázek uživatele Cipísek D

no to sem četl holý populismus, tak si tam pomlaskali, vyzdvihli jen positiva darmo mluvit :)

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Další koncept?

Obrázek uživatele Anonym123

koncept do konceptu
budúce mesto, budúca doprava, budúce MHD.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil