Toyota se stává jediným vlastníkem závodu v Kolíně, začne tam vyrábět hybridní Yaris

redakce - 04 Leden 2021

Továrna TPCA v Kolíně, původně společný podnik skupiny PSA a Toyoty, přechází plně do vlastnictví japonské automobilky Toyota.Továrna v Kolíně, dosud známá jako TPCA, nově ponese název Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ).

Továrna v Kolíně, dosud známá jako TPCA, nově ponese název Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ).
foto: Toyota

Za účasti prezidenta závodu pana Koreatsu Aokiho, ředitele českého zastoupení Toyoty Martina Pelešky a starosty města Kolína Michaela Kašpara bylo nedávno slavnostně odhaleno nové jméno automobilky Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Firma také představila nové logo společnosti a dle vzoru ostatních evropských závodů bude vystupovat pod obchodním názvem TMMCZ.

Společný podnik vznikl v roce 2002 a je jedním z největších exportérů. Od roku 2005 vyrábí malé kompaktní vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 a v jejich výrobě bude pokračovat i nadále.

V současné době firma investuje více jak čtyři miliardy korun do rozšíření kapacity a modernizace závodu. V průběhu tohoto roku přibude i výroba modelu Toyota Yaris, který bude se svou hybridní technologií v tomto závodu novinkou.

„Náš závod se dnešním dnem stává plně součástí skupiny Toyota Motor Europe, která má v Evropě v současné době zastoupeno již osm závodů, vývojové centrum a několik logistických center. Zvýšená poptávka po našich vozech a příprava na výrobu nového modelu přinese i zahájení výroby na tři směny od 28.2.,“ uvedl Koreatsu Aoki, prezident TMMCZ.

Martin Peleška, který je ředitelem českého zastoupení značek Toyota a Lexus k tomu dodal: „Toyota je v Česku již dlouhou dobu významným subjektem nejen v prodejích vozů. Plným převzetím moderního výrobního závodu Toyoty nedaleko Kolína a dalšími investicemi do výroby Toyoty Yaris to nekončí. Pro více než 20 firem sdružených v rámci tzv. Toyota Associated pracuje v Česku více než 9 000 lidí. Patří sem jak vlastní leasingová společnost Toyota Financial Services, tak i Logistické a distribuční centrum na náhradní díly v Krupce a samozřejmě i široké zastoupení dealerů značek Toyota a Lexus a řada dalších společností."

„Naše vlastnictví závodu v Kolíně plně reflektuje naši dlouhodobou filozofii vyrábět auta tam, kde je prodáváme, a navazuje na dlouhodobou výrobu vozů Toyota v Evropě. Nová investice a zavedení platformy TNGA a hybridní technologie do kolínského závodu je v souladu s naším dlouhodobým rozvojem a strategií v Evropě,“ uvedl Dr. Johan van Zyl, prezident a CEO Toyota Motor Europe.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

off
Podle této studie britského think tanku EMBER by jsme zvládli do roku 2030 vyeliminovat všechny uhelky a nahradit je solárem, větrníkama, plynem, snížením obřího exportu. Tím bychom dostali menší produkce než dnes, ale přesto by se dosáhlo pokrytí větší spotřeby.
https://faktaoklimatu.cz/studie/2020-scenar-ember

Německo za dva roky vypne jaderky a uhlí chce zrušit v roce 2038. My žádný jaderky vypinat nebudem a uhlí chcem vypínat až buhví kdy po Německu.

V nárůst plynu a solárů nevidím problém, ale nevím o kolik půjde zvednout produkce větrníků v naší krajině.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Ja to kurva nechapu.
Nechces si svoji frustrai vybijet, napr. tlucenim hlavou o zed?

Obrázek uživatele Kuk

Zavolej si na linku důvěry 222 580 697 nebo skoč do zdi, oboje ti uleví. Hlavně se netrap, na světě je krásně. ;-)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele ozana

My to chápeme, mluvíš o sobě.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Obrázek uživatele Kuk

off
Horizont, ČT24
Erich Handl: Elektromobilita je velký podvod...protože elektromobilita je jenom jízda na uhlí.”
25:41
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10316155327-horizont-ct24/221411058050104/

Další expert na energetiku. :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

tak nech súdruh príde na slovensko - bane a hnedouhoľná elektráreň končia. ďalšia uhoľná elektráreň na východe je iba záložná, naviac testujú spaľovanie NIE uhlia.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station