Toyota dominuje v počtu přihlášených patentů, podala jich 384 tisíc

redakce - 09 Únor 2021

Japonská automobilka Toyota je lídrem automobilového průmyslu v počtu patentů.V první pětce patentově nejúspěšnějších automobilek jsou čtyři značky z Asie. Vyplývá z analýzy společnosti Bristol Street Motors.

V první pětce "patentově" nejúspěšnějších firem jsou čtyři značky z Asie. Vyplývá z analýzy společnosti Bristol Street Motors.
foto: Toyota

Za posledních deset let podala Toyota 384 000 patentových přihlášek, tedy v průměru asi 31 650 ročně. To je dvakrát více než v tomto směru nejbližší soupeř, firma Hyundai, která podala přibližně 184 000 přihlášek. Následují Ford, Honda a Nissan.

S ohledem na momentální příklon k elektromobilitě a autonomnímu řízení je patentování technologií důležitější než kdykoli v minulosti. Vozidla s menším podílem pohyblivých dílů a zásadně modernizovaným hardwarem již brzy začnou připomínat spíše osobní počítače než soubor čistě mechanických součástí, a tak bude význam patentů ještě vyšší.

A v počtu podaných patentových přihlášek v oblasti elektromobilů dominuje opět Toyota, která je výrazně napřed před konkurencí. Za posledních 10 let automobilka podala přes 143 000 patentů souvisejících s elektromobilitou, tedy více než dvojnásobek v porovnání s kteroukoli jinou automobilovou značkou.

V dubnu 2020 dosáhla Toyota milníku 15 milionů celosvětově prodaných hybridních aut, z toho v Evropě prodala 2,8 milionu hybridů. Značka tak stojí v čele automobilek usilujících o splnění emisních limitů CO2 v zemích EU v letech 2020 a 2021.

Podle právní firmy Freshfields Bruckhaus Deringer je automobilový průmysl momentálně celosvětově třetím nejaktivnějším co do počtu podaných patentových přihlášek za telekomunikacemi a výpočetní technikou a vykazuje dokonce nejrychlejší růst napříč odvětvími.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Až kamarád mi otevřel oči: patenty brzdí vývoj. Pokud něco konkurence obšlehne, musíte se zlepšit. Jinak vám ostatní utečou. Patenty jsou pro lenochy co jim nejde o continuous improvement a zisk, ale jen o zisk.

Toyota byla první co zavedla švindly do aut jako stop/start u spalováků a v elektromobilitě plug in hybridy.
Fuj!

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 35 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Pardubice, Rousínov, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Dalsi genius co o tom vi prd. Hlavne naflusat na Toyotu ze ano.

zloději, podvodníci a zoufalci roky za konkurencí se vždy ohánějí patenty a jinou korupcí, viz další zlo planety, psychicky nemocní Intel, nVidia, Apple a Microsoft... ti ostatní udávají směr: Tesla, AMD :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.