Továrnu Ford na dieselové motory pohání větrné elektrárny

Jan Horčík - 18 Srpen 2011

Továrna Ford v Dagenhamu v Británii vyrábí dieselové motory. Od srpna 2011 je tato elektrárna ze 100 % zásobována elektřinou z větrných elektráren. Aktuálně byla totiž vztyčena již třetí turbína. továrna větrná turbína Ford Dagenham

Větrné elektrárny jsou dnes v Británii podobně populární jako v Německu. Obrovským přínosem mají být zejména ty umístěné v pobřežních vodách.
foto: Ford/Ecotricity

Až dosud běžely u továrny celkem dvě větrné turbíny s roční produkcí 5,92 MWh ročně. Taková energie by stačila na zásobování elektřinou 1794 domácností. Díky přidání třetí turbíny se roční výroba zvýší až k 11,4 MWh ročně. Ušetří se tak i emise 5000 tun oxidu uhličitého a dalších emisí ročně.

Pro Ford tohle ale není jediný výrobní závod poháněný větrnou, resp. obnovitelnou energií. Dvě větrné turbíny provozuje také u své továrny v Belgii v Genku. Obnovitelnými zdroji pohání také svá další centra v Německu a Británii.

Od roku 2000 snížila automobilka Ford globálně spotřebu energie o 30 %. Novou turbínu o výkonu 2,3 MW dodala společnost Ecotricity. Průměr rotoru je 82 m a výška 79 metrů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No tak ať se odpoví od sítě a nevydrží ani minutu....


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol