Tesla už zase nepřijímá platbu bitcoiny, údajně kvůli příliš vysoké spotřebě elektřiny

Když Tesla s velkou slávou začala akceptovat bitcoiny, kryptoměnu to pomohlo vystřelit ještě výš. Teď Tesla ohlásila, že možnost platby bitcoiny ruší.

Elon Musk oficiálně změnu zdůvodnil tím, že ve vztahu k bitcoinu existují obavy z příliš vysoké spotřeby elektřiny vyráběné převážně ve fosilních elektrárnách.

Zatím není jasné, zda jde pouze o dočasné opatření, nebo bude změna platit natrvalo. Už při otevření plateb bitcoiny nicméně Tesla upozorňovala, že nejde o příliš energeticky efektivní možnost.

Někteří komentátoři naznačují, že Tesla by mohla začít akceptovat jinou kryptoměnu – například Muskův oblíbený dogecoin, případně třeba ethereum. Problém se spotřebou fosilní elektřiny je však společný všem kryptoměnám.

48 Comments on “Tesla už zase nepřijímá platbu bitcoiny, údajně kvůli příliš vysoké spotřebě elektřiny”

 1. CO JE NA TOM PRAVDA?
  12V baterie se vybila TMS dlouho stála

  CO JE NA TOM PRAVDA?

  12V baterie se vybila TMS dlouho stála v garáži připojená k wallboxu, ale ten nabíjel trakční baterii a konvertor z ní sice nabíjel i 12V, jenže jen do chvíle, než trakční baterie dosáhla plného nabití…Pak se vypnula palubní nabíječka a s ní i nabíjení 12V autobaterie….

  https://www.novinky.cz/auto/clanek/james-may-musel-rozebrat-svou-teslu-protoze-se-vybila-baterie-40360198

  1. Tak to je absolutni blbost. 12V baterka se dobiji, kdyz napeti
   Tak to je absolutni blbost. 12V baterka se dobiji, kdyz napeti klesne pod urcitou hodnotu. Vsechny asistenti spotrebovavaji elektrinu a cim vic jich je aktivovano, tim vetsi spotreba. Dobiji se z trakcni baterky a to je take ten duvod, ze dojezd casem klesa. Vampirovy odber. 12V baterka je nejcastejsi poruchou u EV zjistit ADAC. Tak se nejspis olovo odporoucelo de vecnych lovist. Nove Tesly S a X budou mit uz jen lithiove 12V baterky.

 2. Firma Colonial Pipeline zaplatila nesledovatelnou kryptoměnou
  Firma Colonial Pipeline zaplatila nesledovatelnou kryptoměnou výkupné $5 milionů hackerům z východní Evropy za dešifrovací nástroj k obnovení zablokované počítačové sítě k ovládání jejich potrubí pro přepravu ropných produktů píše Bloomberg…. 😉

  https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/napadeny-provozovatel-americkych-produktovodu-poslal-hackerum-pet-milionu-dolaru-pise-bloomberg-1380490

  Nejvýnosnější povolání? hekr

   1. Otazkou je, kolik by stalo neprustrelne zabezpeceni systemu
    Otazkou je, kolik by stalo neprustrelne zabezpeceni systemu behem treba 10 let. Odhaduji, ze asi tak 10x tolik. Nicmene takovym smejdum je nutne polozit remeslo, jinak zanikne civilizace. Jsou to strategicke investice, ktere mozna ani investici nejsou.

 3. Kecy prdy kuličky…Ilonovi došlo, že podporou této
  Kecy prdy kuličky…Ilonovi došlo, že podporou této nesmyslné kryploměny se země mění v jedno velké hnědé místo ve vesmíru. Nejen že těžení tohoto nesmyslu spotřebuje enormní množství elektřiny (a nejen té čisté) ale zároveň tím mizí z trhu tak potřebné čipy nutné pro výrobu jednotek pro automobily. Výrobci čipů totiž raději navyšují kapacitu pro výrobu grafik, které jsou cenově vyšponované až nesmyslně vysoko, než aby vyráběli čipy do automobilů, kde je naopak výrobci tlačí co nejníž to cenově jde, aby na vozech vydělávali ranec. A tato corona doba jim jen dává záminku, jak za neplnění závazků nemuset platit smluvní pokuty za nedodání zboží…

   1. Já psal něco o benzínu?
    Rozvádím , jen že težba

    Já psal něco o benzínu?

    Rozvádím , jen že težba kryptoměny je neokologická , ale nabíjení Tesly z uplně té samé přípojky je OK?

    Jaký je rozdíl jestli jedu do práce, nebo pracuji s Teslou třeba taxikařím, nebo si vydělávám těžbou kryptoměny?

    1. Jizda Teslou na elektrinu se musi porovnavat s jizdou jineho
     Jizda Teslou na elektrinu se musi porovnavat s jizdou jineho auta, ktere je vetsinou jeste na fosilni palivo. A v tom porovnani je jizda Teslou setrnejsi k okoli. Nevim s cim by se tezba kryptomeny mohla porovnavat. Zrejme tam nic podobneho neexistuje a jelikoz se vytvari jen nejaka virtualni hodnota bez praktickeho uzitku a funguje hlavne pro zlocince a podvodniky, kteri potrebuji zametat stopy po svych machinacich, tak je tezba kryptomen docela fuj.

     1. Težba kryptoměny pomocí elektřiny z distribuční sítě
      Težba kryptoměny pomocí elektřiny z distribuční sítě se dá asi porovnávat s težbou pomocí benzínu, nebo hůře LTO.

      Prostě jen reaguji na nesmysl, že Tesla přestane brát kryptoměnu, protože je neekologická a přitom ta samá fabrika vyrábí auto co spotřebovávají tu samou elektřinu. A co hůř mají baterie, které mají také jistou co2 stopu. Což těžební stroje nemají protože jsou přímo připojené kabelem k síti.

      Podvodníky a zločince sem netahejte, ty snad nejezdí v autech? Nebo zakážeme jídlo, protože ho využívají podvodníci?

      Udělejte si propočet kolik kWh ročně sežere Tesla X na 30 tis. Km elektřiny a kolik peněz by se za to dalo vytěžit, garantuji Vám že moderním hybridem by jste za ten výdělek ujel několikanásobek té vzdálenosti a bez nutnosti výroby té obří baterky.

       1. V současný době se těží při ceně elektřiny na tarifu
        V současný době se těží při ceně elektřiny na tarifu D45 2,5 Kč/kWh cca v poměru 1/15 takže při spotřebovaný elektřině za 15000 Kč se dá vytěžit cca 225 000 Kč. Jako není to moc vychází to na skoro deset korun na kilometr ,ale zase nepotřebujete řidiče taxikáře a jeho plat, nevím jestli je ekologičtější vydělávat jako taxikář s teslou , nebo težit krypto. Možná je ekologičtější jezdit jako taxkář v Priusu .-)

        edit: pokud použuji elektřinu s distribuční sítě, kde platím daň s eletřiny, obnovitelné zdroje, DPH a jsou v ceně zahrnutý i emisní povolenky, tak může být každýmu jednou jestli ji projezdím v autě, proženu bojlerem, nebo protěžím. Co lidi co mají nezateplený starý dům a topí elektřinou? Ty byste vyvlastnil?

  1. Nezměnilo se, samozřejmě, nic. Elon měl jasný záměr.
   Nezměnilo se, samozřejmě, nic. Elon měl jasný záměr. Nakoupil spoustu BTC a pak rozhlásil, jak jsou kryptoměny super a jak je bude akceptovat při koupi vozů. Jako reakce na to jejich cena pěkně stoupla a Elon část BTC prodal se slušným ziskem. Byla to jeho předem připravená hra, jak vydělat 100 mil. USD. Svým prohlášením ovlivnil trh kryptoměn ve svůj prospěch… a když to samé dělali shorteři a ceny akcií Tesly skákaly jako divé, tak brečel a stěžoval jsi na nefér jednání 🙂

   Je možné, že teď rozehrává podobnou hru s dogcoinem nebo ethereum. Asi ho baví hrát si na „boha“.

   1. ten uocas si uvědomil že zradil vlastní měnu která ho
    ten uocas si uvědomil že zradil vlastní měnu která ho dostala díky státu tam kde je. Jak se odvrátili důležití akcionáři posledního času došlo mu, že jesi chce nadále táhnout za americký provaz s bidenovou administratívou, musí se zrádcovstvím skončit…. a zaplatit, to teprve přijde, každá sranda něco stojí tezlatrejtrs. Ale máš recht, prachy mu stouply do hlavy a skoro na boha, jesi by nebylo lepší sednout ho do rakety a na marz 😉

    1. Ano, to opájení mocí tam je taky cítit… prostě si
     Ano, to opájení mocí tam je taky cítit… prostě si zkusit co může ovlivnit a jak dalece může změnit svět, běh věcí. A nejen co se elektromobility týče, jak je vidět, i akciové trhy jsou mu dobré, když na nich dobře vydělá. Ano, je to tvrdý byznysman, žádný záchrance planety 🙂

        1. Soudní, objektivní a bez růžových brýlí jsme právě
         Soudní, objektivní a bez růžových brýlí jsme právě byli.

        2. Navozujete dojem že spadá do skupiny egocentriků a
         Navozujete dojem že spadá do skupiny egocentriků a diktátorů (I když z větné skladby to úplně nevyplývá).
         To tak úplně objektivní, no dobrá – asertivní, není.

         Možná bych po vás měl chtít nějakou studii a link na důkaz 😉

        3. Musk proste donutil automobilky zmenit postoj k ropakum a k
         Musk proste donutil automobilky zmenit postoj k ropakum a k emobilite a to mnoha pitomcum drasa nervy. Zrejme jim to ukrajuje z jejich vyhod a tak se msti kde to jde. Vsak se objevuje cim dal vic pitomcu, kteri si preji neuspech SpaceX, aby padaly rakety. V kazde spolecnosti je urcity podil pitomcu, kteri jsou proti vsemu novemu. A zde na hybridu jich je take docela dost. Bohuzel.

        4. Jeho zásluhy při přechodu k elektromobilitě mu nikdo
         Jeho zásluhy při přechodu k elektromobilitě mu nikdo nebere a o to v tomto vlákně vůbec nejde, však si to přečtěte pozorně. Tady jde o to, že Musk si trochu zahral na kryptoměnové burze, nakoupil kryptoměnu a svým prohlášením a podporou (bude se za ni moct kupovat vůz Tesla) poslal její cenu nahoru. No a následně část nakoupené měny prodal a z toho měl zisk 100 mil. Jako, dobrá hra z jeho strany. No a teď je najednou kryptoměna fuj, fuj v jeho podání. Tak nevím, co si o tom mám myslet, no 🙂

        5. Tak zrovna jeden Niemand o par komentu vyse popisuje Muska
         Tak zrovna jeden Niemand o par komentu vyse popisuje Muska jako nemocneho netvora.

        6. To já nejsem psychiatr, takže nehodnotím. Ale to co
         To já nejsem psychiatr, takže nehodnotím. Ale to co udělal, přeci jenom o něm něco vypovídá.

        7. Není
         Není problém:
         https://www.amazon.com/-/es/Ashlee-Vance/dp/006230125X
         https://www.goodreads.com/book/show/27598494-elon-musk
         https://www.audible.com/pd/Elon-Musk-Audiobook/B07W58WWWF
         https://www.whsmith.co.uk/products/insane-mode-how-elon-musks-tesla-sparked-an-electric-revolution-to-end-the-age-of-oil-main/hamish-mckenzie/paperback/9780571327676.html
         + spousta dostupných rozhovorů a článků na intenetu

         dále:
         Příznaky Aspergerova syndromu (ke kterému se sám Musk přiznal):
         https://www.vitalia.cz/katalog/nemoci/aspergeruv-syndrom/
         Můžete si hledat dle libosti, jsou toho všude hafa
         např také:
         špatné porozumění nonverbální komunikaci
         nepřiměřené reakce na dané podněty
         rutinní chování
         puntičkářství
         egocentrismus
         sklony k podhodnocování sebe sama
         problémy s koncentrací
         depresivní stavy
         paranoidní myšlenky
         zdroj:
         https://www.mojezdravi.cz/zdravi-clanky/hopkins-musk-a-dalsi-tyhle-hvezdy-trpi-aspergerovym-syndromem-6279.html

         Od Japonců jsem se v minulosti naučil jednu zásadní věc, studovat si co nejvíc podkladů o lidech, kteří za to stojí…takže i před zásadními pracovními jednáními jsem si nechal s daným člověka vyjet všechny dostupné rozhovory, publikace atd.. a prošel si je, než jsem s ním šel jednat – ono pak v šachách jednání jste před protistranou většinou o tah dopředu a můžete předpokládat, jak bude daný člověk pokračovat a pokud se stane, co čekáte, máte mnohem snáze úspěch nadosah 😉

        8. Ty vsechny dostupne informace byly zrejme v/po listopadu
         Ty vsechny dostupne informace byly zrejme v/po listopadu skartovany. Nebo?

        9. Ve vašem případě o tom nepochybuju, letěly komínem
         Ve vašem případě o tom nepochybuju, letěly komínem ještě 17. tého večer.

        10. Asi jste nasi StB slozku skutecne spalil hned 17. Presto jsme
         Asi jste nasi StB slozku skutecne spalil hned 17. Presto jsme v Archivu mesta Prahy nasli urcite dokumenty a dockali se urciteho zadostucineni. Muj otec byl sice az po smrti plne rehabilitovan. Na StBaky jsem velmi vysazen.

        11. Ok, stěr dobrý 🙂
         Nicméně si stejně stojím za tím že

         Ok, stěr dobrý 🙂

         Nicméně si stejně stojím za tím že to je podobné jako:
         „označit spalovací auto fosilem je vyjádření negativních emocí vůči tomuto pohonu“

         Prostě říkáte fakta ale k pochvale to není, tak jaký je v tom rozdíl ?
         Respektive – je to tak objektivní jak říkáte ?

        12. Je to tak objektivní, že to vysvětluje jeho chování,
         Je to tak objektivní, že to vysvětluje jeho chování, nachází v tom racionalitu i interakci s okolím (fandové vs nefandové).
         Pořád to není vyjádření negativních emocí ala fosil, Bureš, Baveš, Mlask atd..

Napsat komentář