Tesla má zajištěno přes půl miliardy dolarů pro továrnu Gigafactory 3

Vojtěch Sedláček - 11 Březen 2019

Automobilka Tesla získala půjčku ve výši 521 milionů dolarů, která poslouží k financování první fáze výstavby šanghajské Gigafactory 3.auto Čína Šanghaj továrna gigatovárna gigafactory stavba

Stavbu Gigatovárny 3 v Šanghaji zahájil osobně Elon Musk začátkem letošního ledna.
foto: Vincent Yu

Hned čtyři čínské banky poskytly Tesle syndikovaný úvěr ve výši 3,5 miliardy čínských juanů, tedy necelých $521 mil. Finanční prostředky získané v rámci této půjčky může Tesla využít výhradně pro financování výstavby Gigafactory 3, která je budována v Šanghaji. Datum splatnosti úvěru bylo stanoveno na 4. března roku 2020.

Částka by měla dostatečně pokrýt náklady spojené s první fází výstavby, v rámci které bude vybudována část továrny o výrobní kapacitě 3 tisíce kusů elektromobilu Tesla Model 3 týdně.

Následně se bude Gigafactory 3 rozšiřovat a spolu s tím poroste i její výrobní kapacita. Tesla plánuje do závodu investovat až 2 miliardy dolarů, díky kterým bude automobilka produkovat Model 3 a také v objemech, které budou dostatečně pokrývat zájem celé asijské oblasti.

V současné době probíhá v Šanghaji budování základů této továrny s tím, že by první fáze výstavby měla být hotova již v květnu. Tesla pak informovala o tom, že výše zmíněné kapacity tří tisíc kusů Tesla Model 3 týdně by měl být závod schopen dosáhnout koncem tohoto roku. Kdy přesně bude zahájen provoz továrny momentálně není jasné.

Electrek.co
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele M.Krupka

Koncem tohoto roku u nás budeme mít možná 300m nového chodníku, pokud nám schválí dotaci.
Co děláme špatně??

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jsme v EU, kde drtivá většina zisků od nás, otroků, jde na západ, včetně zlikvidované penzijní rezervy v hodnotě desítek možná i stovek miliard

Co bys chtěl od montovny EU, která nám taktéž zlikvidovala školství z první příčky na světě na podprůměrnou :)

Ve kterem roce jsme meli nejlepsi skolstvi na svete?

Obrázek uživatele Radovan

Za komančů, to ví každý. Marxismus-leninismus, dějiny mezinárodního dělnického hnutí a komunistické strany Československa, Politickou ekonomii kapitalismu a Politickou ekonomii socialismu neučil nikdo tak dobře jako my. :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ta splatnost za rok je ňák brzo, měli si to vzít aspoň na dva roky, to už budou pořádně vyrábět a prodávat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Australská megabaterie od Tesly se pro svého provozovatele stala zlatým dolem ;)¨

oenergetice.cz/akumulace-energie/australska-megabaterie-od-tesly-se-sveho-provozovatele-stala-zlatym-dolem

Obrázek uživatele Kuk

"Tesla pak informovala o tom, že výše zmíněné kapacity tří tisíc kusů Tesla Model 3 týdně by měl být závod schopen dosáhnout koncem tohoto roku."

To bude fofr :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

žejo 150.000 ks ročně 2019 tomu se nechce ani věřit nato že před tejdnem uzavírala západní autosalóny :)) Holt rejžáci spěchaj když v HE3DA toho moc nevokopčili :))

Obrázek uživatele Joe

Co znamená Franto 150 000 ročně 2019 ? Produkce Tesly?

V roce 2018 byla produkce 254530 (TMS, TMX TM3)

https://www.statista.com/statistics/715421/tesla-quarterly-vehicle-production/

V roce 2019 odhad:

Kdyby byla týdenní produkce 7000 kusů co je minimální odhad, tak roční produkce bude 360 000 ks 52 týdnů

Ke konci 4Q 2019 se má ale týdenní produkce dostat k 10 000 ks...

V roce 2020 by měla být výroba min. 500 000 kusů ...

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no 150.000 ks produkce ročně k datu 31.12.2019 by měla chrlit Šnghajská GF3 přeci ;)

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/tesla-motors-usa-/tesla-gigafactory-3/

Obrázek uživatele Joe

No tak jo .... :-) V mojí myslivně měly buňky voraz....

STS Chvojkovice - docela dobrej oddíl..:-)

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil