Technika Modelu 3 přidělává vrásky německé konkurenci; Porsche i Audi se diví, jak je levná

Vojtěch Sedláček - 11 Únor 2019

Zpětná analýza elektromobilu Tesla Model 3 donutila Audi a Porsche provést změny na vlastní vyvíjené platformě pro budoucí elektromobily.Tesla Model 3 elektromobil

Zpětná analýza vozu, popřípadě reverzní inženýrství, je v automobilovém průmyslu běžnou praxí. Výrobci při ní rozebírají konkurenční vozy, aby zjistili jejich technická řešení, odhadli výrobní náklady a mohli následně zákazníkům přinést pokud možno lepší produkt.

Pro řadu automobilek se tímto konkurenčním vozem stal elektromobil Tesla Model 3, kterému se daří vládnout svému segmentu luxusních kompaktních sedanů v USA, je zde také nejlépe prodávaným elektromobilem a chválí si jej odborníci, ale i jeho majitelé.

Některé z automobilek proto neváhaly zaplatit nemalé peníze za to, aby se mohly jako první podívat na novinku z Kalifornie. Před rokem byly spatřeny dva elektromobily Tesla Model 3, kterak míří do Německa, pravděpodobně na reverzní prohlídku.

Nyní se v německém Manager-magazin.de objevil článek, který se pustil do hloubkové analýzy současného stavu automobilky Audi očima tamních manažerů a dalších zaměstnanců.

Ti mimo jiné tvrdí, že Audi provedla zpětnou analýzu Modelu 3, která jí donutila změnit svůj postup vývoje next-gen platformy, na které spolupracuje s Porsche. Náklady byly ve srovnání s tím, s čím přišla Tesla, až příliš vysoké.

Problémovým faktorem vyvíjené platformy se měly stát baterie, díky kterým se její první verze dostala na částku 3 tisíc eur. To bylo akceptovatelné pro Porsche, ovšem Audi tato částka dostávala mimo hru. Kromě problémů s platformou se článek zmiňuje také o zpackaném programu e-tron.

První elektrické SUV od Audi mělo být zákazníkům dodáváno již v minulém roce, ovšem kvůli softwarovým problémům se vše opozdilo. Vývoj se stal nákladnějším a Audi by nyní muselo prodat na 600 tisíc kusů tohoto vozu, aby se stal projekt ziskovým.

InsideEVs, Electrek.co
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No..musíme si uvědomit, že Audi okopírovala od Tesly pár jejich nápadů i podstatných, které se týkají baterek. Ale Tesla udělala to samé s audi při vývoji svých aut. Po delší zkušenosti s modelem S70D je asi složitější vyrobit opravdu dobré auto než osadit baterie..i když i to je velký problém. Za mě jasně Tesla nemá šanci, pokud nerozebere pár Audin a nenaučí se dělat auta.

Tak Tesla na to má ještě pár let, kdy může vyrábět cokoli i současné "dostačující" kvality a všechno se prodá, protože zatím to nevypadá, že by se do roku 2022 jakýkoli velký výrobce (mimo čínských) přiblížil výrobě půl milionu BEV za rok.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla na to má tak maximálně rok, pak začnou výrazně naskakovat objednávky ostatním výrobcům s lepší než dostačující kvalitou a také s větší praktičností, v Americe už má Tesla po sklizni ted už ji tam prodeje začnou stagnovat, v Evropě to půjde ještě rychleji, jen z koncernu VW do tří let bude mít každá značka minimálně dve EV + další evropské automobilky, sečteno a podtrženo za dva roky automobilky v Evropě min. milion EV

Souhlasím, v USA budou prodeje TM3 stagnovat na +-150 tisíc ks/rok, to samé v Evropě i Číně + zbytek světa, to máme stagnaci na půl milionu ročně + 100 tisíc TMS+X a příští rok TMY, takže za ty dva roky dá Tesla s přehledem přes milion aut a proti tomu budou mít všechny automobilové koncerny v Evropě milion EV dohromady.

Mohl bych Vas poprosit o presnou predpoved, jaka cisla vyhraji v pristi Sportce, kdyz Vam to tak hezky jde? :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

s číslama Vám nepomůžu, ale poradím Vám jednu věc, čtěte i taky něco jiného než články teslafandů a zapojte mozek, zjistíte, že realita je trochu jiná, že miliony lidí ani neví co to Tesla je :D

Priznam se, ze radeji ctu, to co je nez to co bude. Vim, jak to chodi u nas ve firme. Obchodaci jsou schopni slibit cokoliv, dokonce by nemeli problem slibit dodani do tydne alogoritmus resici problem zastaveni. Priznam se, ze uverim startupu jeho vizi, nez VW, ktery jiz nekolikrat (kulantne receno) neodhadnul sve moznosti... Nejsme z tech, co davaji druhou sanci, ale tu prvni dam vsem rad.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Radovan+Pavel K: Pohádky s dobrým koncem nevypráví právě teď ani Tesla. Jak jinak si vysvětlit ty dramatické ústupky netrpělivým investorům? Tj.vykázání zisku a odstoupení Muska z čela firmy?

Každá z těch automobilek se právě potýká s jistými problémy, ale já vím zcela jistě, že než např. DHL přejde kompletně na elektriku, proteče vašimi soláry ještě hodně slunce. A než je vymění Česká pošta, tak to už snad ani Slunce nebude.

Tesla je skvělý startup, ale je to startup. Mimochoddem, model S je jako auto (podvozek,řízení,interier....) dobrej křáp.

Obrázek uživatele Kuk

Možná ses zrovna dramaticky vypotřebil na hajzlu, ale v čele Tezly žádný dramatický ústupky investorům neproběhly. Jen jedna rošáda v představenstvu, kterou si vynutil poněkud komickým způsobem svévolný kontrolní úřad SEC a rozhodně ne netrpělivý investoři :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kuk: hmm dobrá úroveň..tvoje názory budou asi hodně respektovaný co?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dominik:
Snaž se trochu chápat situaci. Přemýšlej, proč to Kukčík napsal...

Tý jo, takže teď je v čele Tesly android, co vypadá úplně stejně jako Musk? To se tedy dějí věci.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Boha ty si střevo fakt...

Lepší bejt střevo než napsat takovou kravinu, která se nikdy nestala.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to pak jo...

Jeden by řekl, že budeš vědět, že odstoupil z čela správní rady, což je důležitý orgán firmy.. ale tak.. nevíš no.

No když myslíš... Lepší odpověď než Kuk ti asi nedám, tak viz jeho příspěvek výše.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

co VW neodhadnul? konkrétně prosím

já si raději čtu o tom co bude, protože to co tu je, stojí zatím stále za hovno a pokud mám věřit že někdo udělá kvalitní a levné EV tak věřím jednoznačně VW než nějakému startupu, který neumí udělat kvalitně ani auto za dva miliony, jak asi bude vypadat to levné pokud vůbec nějaké bude

V roce 2012 predikoval, ze v roce 2018 bude vyrabet pul milionu elektroaut. Zdroj tu nekdo uvadel. Zda se mi to jako docela dlouha doba na splneni. Kdyz vi, ze je cekacka ne eGolfa rok, proc uz za tech par let nezvedli vyrazneji vyrobu, aby dostali svym slibum? Prodali by jakekoliv mnozstvi.
Jinak nerekl bych, ze jsme primo fanousek Tesly. Jsem obecne fanousek eletroaut, ktere za neco stoji. Asi me nejoblibenejsi je Ioniq.
Levneho se jiste dockame, jen to chce prulom ve vyrobe baterii (50$ za 1 kWh). Osobne bych byl nejnadsenejsi z ultrakapacitoru, ale tam to vidim jeste na desitky let.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kde to VW predikoval?

Obrázek uživatele Radovan

Kdybyste místo trolení gůgloval, zjistil byste to během pár okamžiků. Třeba http://www.hybrid.cz/elektromobil-volkswagen-s-70kwh-baterii-dojezdem-500-km "Odhalí tam svůj koncept elektromobilu Budd-e. Mělo by jít o plně elektrický mikrobus vybavený 70kWh baterií a schopný dojezdu až 500 km na jedno nabití. Půjde o pokračování staršího konceptu Volkswagen Bulli z autosalonu Ženeva 2011. Zatím nejsou známy žádné další podrobnosti. Snad jen to, že podle AutoBild.de budou zadní dveře posouvací." Jinými slovy mají pořád jen samý koncept a vižn, už desetiletku.

Nebo rok 2010 https://archiv.ihned.cz/c1-45062440-volkswagen-bude-vyrabet-elektromobily-pro-kazdeho "Vlastník Škody Auto začne už letos v USA prodávat hybridní auta. Čistý elektromobil bude v jeho nabídce od roku 2013." To ho uvedl na trh koncem roku 2014, reálně je v prodeji od 2015. "V roce 2018 má jejich podíl spolu s hybridy dosáhnout tří procent celkové produkce koncernu, což by mělo být více než 300 tisíc kusů ročně." Což nedali ani náhodou, reálně při 72 eGolfech denně a 250 pracovních dnech jich ročně dávají 18.000 max. (plue eUP a nějaké hybridní Pasaty).
Jinak je prča, že článek, neznaje ještě dieselgate podvodníky z Vlčího hradu, píše "VW Jetta s naftovým motorem TDi dostal cenu Zelené auto roku. Jeho hybridní verze bude ještě čistší."

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, asi máte trochu problém s psaným textem. Jinak byste si všimnul, že ve vámi uvedených odkazech není o dodávce pul milionu EV ani slovo. Tak trochu připomínáte jednoho pomateného pána na pražském hradě který úplně jasně ví, že to je vpravo dole...
Asi jste si tu produkci spletl s Teslou, tak to slíbila ale zoufale nedala.

Příště se neztrapňujte kecy o trolování, od největšího vw-trola na tomto webu to působí dost komicky.

Omlouvam se, spatne jsme si to pamatoval, neslo o 0,5 M ale 0,3 M. Docela si myslim, ze pokud by chteli, tak by to delat mohli, eGolf jde na dracku a pokud to planopvali 6 let predem, mohli si za tu dobu nasmlouvat baterie.

Obrázek uživatele Kuk

Půl milionu ti sliboval PavelK tak s tím buzeruj jeho a ne Radovana.

VW slibotechna: VW grupennsex v roce 2010 sliboval že v roce 2018 bude prodávat 300 000 elektrických aut ročně a dodal jich snad jen 30 nebo 60 tisíc. Dohledej si radši sám, aby ti z toho zase neprdla žilka :))))

2010
VW Makes Big Bet on EVs
https://www.wired.com/2010/07/vw-300k-evs-annually-2018/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Tak všichni máme od dětství rádi pohádky. Ale jen ty s dobrým koncem. A ty koncern nevypráví......

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ve které kategorii (špatná/dobrá) pohádka je Tesla 3 za 35tis.? Vypráví se už dost dlouho...

Obrázek uživatele Radovan

Tesla 3 je už v Evropě. Zatím ty dražší verze. Takže bych ji dal do pohádek s otevřeným koncem.
U VW je to ovšem trochu jinak, tam rovnou nedodávají vůbec nic, třeba http://www.hybrid.cz/audi-e-tron-rezervovano-20-000-aut-dodavky-ale-opet-odsunuty.
A Mercedes se zřejmě hodlá opičit, už prý vyprodal rok a půl dopředu a to ještě nedodal ani kus.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

O Tesle za +- 30tis. USD blábolí Musk už od roku 2012, nalhlal spoustě zákazníků že dodá něco o čem věděl že není schopný dodat, takže čistý podvod. Pohádka se špatným koncem. Když se chlubila Tesla rezervacemmi a vyprodaním jste tady taky kvičel jak prase před porážkou že lžou?

Obrázek uživatele Radovan

A co na tom bylo lživého? Co na tom byl podvod? Rezervace měli a mají, vyprodáno měli a mají, dodávají, už jsou i v Evropě. Nejlevnější model za 35 ještě není v nabídce z čistě obchodního hlediska. Takže dobrý konec, ti lidé, co si rezervovali a následně objednali v tom autě reálně jezdí.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla je na další 3 roky v klidu. Ostatní čekají ještě velmi bolestivá rozhodnutí jak s dodavateli tak zaměstnanci. Jediné co Tesla není a nebude je levna.,toto slovo nemá ve slovníku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jediné co s Vámi souhlasím je že Tesla není levná a nikdy nebude. Jinak jsou to samé nesmysly, jestli čtu o propouštění zaměstnanců a problémech s dodavateli tak je to právě hlavně Tesla :D Do ted Tesla neměla žádnou konkurenci a přesto se topí v problémech a mají starosti sami se sebou, ted když nastupuje konkurence tak tvrdě narazí.

Zajímavé, proč nevěříte článku kde šéf VW vyhrožuje že přechodem na EV přijde o práci 40% zaměstnanců? Nebude to tím že si věříte jen čemu chcete (což je výsada všech, pokud se jedná o budoucnost) a přítomnost blahosklonně ignorujete (to už je horší, má to i klinické názvy) ?

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Obrázek uživatele Radovan

VW nevěřím po opakovaných letitých špatných zkušenostech a každotýdenní marketingové elektrovizní masírce ani Dobrý den. Protože to znamená Dobrý den tam maximálně pro ně.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Magy

Dominik, ano aj nie. Treba si uvedomit najme to, ze Tesla zacala stavat vozy v podstate od uplneho zakladu, tzv. na zelenej luke. Bez predchadzajucich skusenosti z velkoprodukcie, dizajnovania, konstrukcie atd. V podstate (ak to zjednodusim), pouzili volne dostupne informacie (nepatentovane) a s pomocou nich a fantazie vytvorili uplne od zakladu komplet nove auto. Tym myslim Model S. Ten prvy Roadster velmi nepocitam, to bola skor taka skuska na cudzom sasi (Lotus Elise) a otukavacka, ci to vobec bude mat zmysel. Model S bol tvoreny v podstate od nuly, inzinieri, dizajneri a vyvojari boli pozhanani zkdekade a dostali ulohu vytvorit uplne zgruntu novy typ vozidla, ziadna "prerabka ICE" v style - vypitveme z neho ICE creva a natlacime do neho tie elektricke.
A napriek tomu (alebo mozno prave preto) sa im podaril absolutne uzasny vytvor. Skusenosti zurocili do modelu 3, ktory je az na male detaily a drobne chyby (ktory automobil ich nema???) daleko pred konkurenciou.
Reverznym inzinierstvom tie automobilky mozu od Tesly co-to okopirovat, ale ako celok to neokopiruju nikdy - autenticitu, radikalne odlisny pristup vo vsetkom, od filozofie predaja, servisu, prevadzkovania, siete nabijacich stanic a softveroveho riesenia atd.
Mozu si vziat ponaucenie a tu ci tam sa vdaka Tesle posunut vopred, ale prave vdaka tomu, ze dnesne zabehane automobilky maju aj zabehany (a zastarany) system manazmentu a celeho riadenia a fungovania, nebudu schopne este dlho dobehnut to, kde uz dnes je Tesla.
V Tesle sa totiz odraza aj neopakovatelny a genialne vizionarsky pristup Elona a povedzme si rovno - taky mozog nema ziadna ina automobilka.

---

Nissan e-nv200

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím téměř se vším..jen snad že Tesla opravdu nepostavila auto od nuly, to je už moc idealizované. Už jen ty přetáhnuté týmy (co přišly za přetáhnutými manažery) z jiných automobilek jsou hodně velké know-how, nemluvě o pravděpodobné inspiraci jinými auty.

Nadto jsem přesvědčený, že až Tesla vyroste do středně velké automobilky, bude více těžkopádná a přiblíží se dnešnímu VAG. Naopak zase VAG cítí problém Tesly, takže zeštíhlí a zefektivní. Potkají se někde na cestě při růstu jednoho a třeba i zeštíhlování druhého.

Obrázek uživatele Kuk

Nevím jaký tým přišel za tím dlouholetým superzkušeným šéfem výroby od Audi na rozjetí M3 linky, ale mám pocit jako kdyby tam ani nebyl kolik měli problémů. Spíš to vypadalo jako když ta patlaj vod začátku sami.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jestli ono to nebude z toho sameho duvodu, proc tam prakticky zadny expert (nemajici Musk-kompatibilni nazory) dlouho nevydrzi.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Kuk

A on tam nevydržel? Tesla má nějakou větší fluktuaci mež jiné firmy?
To že nás média oblažují s každým prdem z Tezly neznamená, že jinde se to neděje taky.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Konečně nějaký rozumný postřeh a to uživatele Tesly děkuji velice, nějaké slinty jak je tesla nejlepší lidí co znají Teslu jen s youtube mě tu již značně otravují. Tesla kdyby jen vyvíjela věci které dělá dobře a výrobu celých aut nechala na ty kdo to umí tak to bude nejlepší. A Elon kdyby koupil za ty prachy co utrácí kus amazonského pralesa aby ho lidi nezničili tak udělá mnohem líp pro planetu než vozit nějaký atrapy aut přes celý oceán.

Tomu se pak říká konzervatismus nebo defensivní strategie.
Ani jedno neposune vývoj vpřed a nedonutí ostatní ke změnám.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ty myslíš, že Tesla někoho donutila? Možná tak z deseti procent, hlavní vliv má Čína a úředníci EU, kdyby se i nadále mohli prodávat spalováky bez omezení v EU i Číně tak po Tesle neštěkne ani pes

Ano, nejde totiž o rozjezd ale o tlak na automobilky v EU.
Nevšiml jsem si že by trojčata nebo čínské vozy byly brané vážně.

Úředníci EU mají vliv, ano... na compliance cars a všichni víme v jakých množstvích jsou k dispozici. Tím nechci snižovat vliv EU úředníků, ten je rozhodně zásadní. Ale těžko má vliv na výsledné parametry vyráběných vozů.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Obrázek uživatele Kuk

Si úplně mimo, nejvíc to podělalo VW s tím že podvádělo a že se k tomu přiznalo. A vytáhli to na ně uředníci v USA a ne v EU. EU pak muselo zareagovat aby se neztrapnili. Čína si jede podle vlastních not a z toho že Tesla je první firma, která nemusí dělat společnej podnik s čínskou firmou je vidět jak si jí tam vážej, zatímco Trump blbne s obchodní válkou.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kecy Kecy, jedna bába povídala, jeden bulvární článek a všichni z toho dělají vědu, běžná praxe, prostě jen našli u konkurence něco co je nenapadlo, tak to zapracovávají do svého produktu, běžná věc i u spalováků, nějaký manažer to někde zmíní a media už z toho udělají bulvární článek jak se z toho celá automobilka hroutí aby to samozřejmě zaujalo

Obrázek uživatele Kuk

Zatím se hroutíš jenom ty :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bud v klidu, o mě se neboj :D tvé příspěvky mě už vůbec ničím nepřekvapí, bud tu šíříš nesmysly, nebo se projevuješ takovou inteligencí, že si říkám jak je možné, že vůbec umíš psát :D

Obrázek uživatele Kuk

A kdo ti nakukal, že se o tebe někdo bojí? Nebuď zbytečně domejšlivej. Ale jsem rád, že mé příspěvky tak bedlivě studuješ, když už jim nedokážeš porozumět :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

A víte jakej p*ůser to musí bejt ve skutečnosti, když tohle jsou ochotní přiznat veřejně?

A na obzoru další v podobě NEO. Když si vezmete, že chtějí s NEO přijít koncem roku, zároveň tedy s omlazeným e-UP a el. Citi-GO, které jsou jen přestavěné modely spalováků. Jestliže e-UP a e-Citi-GO chtějí prodávat okolo půl milionu, tak musí NEO nadhodit alepoň na nějakých 750tisíc a to koncem tohoto roku. A kde tou dobou bude konkurence?
Tesla (zatím tedy jen také tvrdí), že do konce roku stlačí TM3 na 35 000 USD. Leaf+ druhé generace se už teď dá sehnat pod milion. O Hyunday Kona či Ioniq ani nemluvím.
Hyunday se s cenou Ioniqu při VELKO odběrech dostala veřejně na cenu 735 269,- Kč za kus - https://smlouvy.gov.cz/smlouva/8163927
Takže VW pokud bude chtít konkurovat, musí cenu NEO stalačit k půl milionu, ale co pak s těmi e-UPy a Citi-GO???
Prostě VW to utíká mezi prsty jak voda z cedníku.

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No rekneme si uprimne, pokud bude ID Neo za 750 s rozumnou baterkou, tak veskere konkurenci docela zavari ne? Nebo myslite, ze najednou hyundai a nissan zlevni koncem roku o statisice?

Obrázek uživatele Kuk

A opravdu to přiznali veřejně nebo jsou to jen nejmenované zdroje z okolí továrny?
Ten německej článek/zdroj je jen na předplatné a německy stejně neumím.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

e-UP a e-Citi-GO nechtějí prodávat okolo půl milionu, to jen říkají marketingový keci aby veřejnost zapoměla na dízlblejt, držela hubu a nedrškovala s dalšími zákazy dízlpopelnic obzvláště s nesmyslem EURO6 do německých měst, držela lidi v napětí očekávání elektrokonzervy aby nekupovaly amerikánskou teslu Nacionále Germán ;) Jejich schopnosti jsou samozřejmě omezené, celý je to zatím jen vo natahovágn jitrnici jakou svět neviděl soudluhu ;) 2020/22/25...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechápu, proč by VW Neo měl stát půl milionu, když Hyundai Ioniq stojí od 900 tisíc? Myslím teď klasická cena pro koncového uživatele. Vysoutěžená cena pro ministarstva nikoho nezajímá, za tu vám to neprodají. Podobně to chodí ve všech tendrech, cena na hony vzdálená ceně pro klasického uživatele.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nedramatizuj, osekana ID půjde za 820tis nadracku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud to nebude za 350 000,- tak si to muzou strcit za klobouk.

Obrázek uživatele spetak

To nepůjde - budou tam mít ecitigo :-)

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

Obrázek uživatele spetak

.

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

Obrázek uživatele spetak

Tak to až na dřeň. Absolutní holátko.
Ale i to se počítá.

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

Obrázek uživatele Kuk

S 10 kWh baterčičkou :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Auto pro Británii s volantem na opačné straně budou hotová za 2 měsíce. Austrálie následuje. Další část trhu se otevře.
https://thedriven.io/2019/02/11/tesla-uk-model-3/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Britové by měli dostat ultimátum že jestli chtějí setrvat v €U tak do 01.03.2019 se musí naučit jezdit vpravo !! :)))))))))))

Obrázek uživatele Kuk

Poši jim pár těch prášků co žereš a budou jezdit i po stropě :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

By mě zajímalo jak dlouho chtějí udávat ta $42tis+ auta tempem 7-10tis tydne. Dyt ta poptávka v tom segmentu se dokonce roku vyčerpá,ne?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Něco jim pak srazí Leaf60+kWh a něco v 2020 levnější vw ID plus pár dalších.Ten trh zas není a v dalších 2-5 letech ani nebude na to tak velkej,ne? Už teď se S a X prodává spíš jen kvůli tomu že nic jiného na trhu moc není, ale auta s cenovkou Tesly prostě nejsou dlouhodobe masovka.

Obrázek uživatele Kuk

Tobě vůbec nedochází jakou výhodou je vlastní síť superčádžrů. Velkobaterkový auto je jen půlka řešení.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Tak vzhledem k tomu, že Ionity se slušně rozjíždí, tak se domnívám, že za 5 let bude SC Tesle na obtíž, protože na to bude sama nebo nasdílí svoje SC i pro ostatní, stejně jako Ionity je pro všechny.
Uvidíme za pár let.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To se lidi o Applu mysleli taky a za chvilku budou lidi kupovat telefony za 100.000.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jo a že se jich prodá co? lidi na ně čekají ve frontách se spacákem leda tak fhlavním zpravodajství televize ;))))))))))))) NO NEKUP TO DYŽ JE TO TAK LEVNÝ :DDDDDDDDDDDDDD

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

apple sem nepleť, to je kult s kvalitativně podřadným přesto předraženým produktem, opak Tesly, která naopak lidem s velkým nájezdem peníze naopak šetří :)

Máte iPhone? Já už si ho chtěl koupit abych si na Apple mohl udělat názor. Zatím nic, ale pořád to mám v plánu, když to SE je "skoro za hubičku".

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

proč bych kupoval něco, co nemá ani 3,5 mm, nemůžeš kopírovat normálně jako na přenosný disk, nemůžeš instaloval libovolné aplikace, nemáš widgety apod? To bych si rovnou mohl koupit cihlu, ale dle tvé logiky cihlu nemůžu komentovat, protože ji jako telefon nepoužívám :)

Třeba právě proto, že nemůžu, to chci. To vás nenapadlo?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tedy myslíš jen z dětinského, nedospělého důvodu? Ano, na ty Apple cílí, trefils do černýho :)

"Apple is obviously a cult (and Samsung isn't), says cultural historian"

Jste kokot.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

já na tebe akademikem, ty odovědí "kokot".... Apple obdivuje opravdu jen odpad společnosti, díky za potvrzení :)

Obrázek uživatele Kuk

Tobě je i ta cihla k prdu protože si úplně vylízanej a nevěděl bys co s ní :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

úžasný "argument" plný faktů, hošíku :-D

Obrázek uživatele Kuk

No vida a ještě k tomu si zamindrákovanej. Takže jsi zamindrákovanej, vypatlanej, kremlofil a nosíš tričko s poskokem Ofčáčkem. :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano Apple je předražený, ale kvalitní materiály a na rozdíl od Tesly je to zpracování dokonalý.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:-D :-D :-D :-D antennagate, nefungující tlačítka, ohýbání, záměrné zpomalování výkonu "novým" SW.... za to vše byl Apple už mnohokrát žalován za takovou "kvalitku" :-D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jj leda tak dobrě předražená jabko vypalovačka pro debílky to je :)))))))))))

idnes.cz/mobil/tech-trendy/sar-samsung-nejmene.A161128_123401_mob_tech_oma

Ať si každý kupuje co chce, když je to za jejich peníze a ne za moje. Nechápu vaše nutkání škatulkovat lidi podle toho, co mají za mobil/auto/cokoliv.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrej point,inu se uvidí.

Obrázek uživatele Joe

JJ kdysi měl Ted Turner ve svým mrakodrapu v Atlantě na stole slavnou ceduli: " Lead, follow or get out the way."

První slovo z této věty patří teď Elonovi. Kluci od VW, Audi a Porsche se svými pokusy o reverse engineering touží aspoň po pozici follow, aby nemuseli uhnout z cesty.
Ny druhý straně je to pochopitelný. Kdyby Číňani nekradli nápady, tak do dnes vyráběj jenom lampiony ....

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Obrázek uživatele Kuk

Když Pen a Teller dorazili do čínské školi kouzelnictví, zjistili že každý z žáků chce dosáhnout umění svého mistra a naprosto žádný nechce jít svou cestou a vymyslet si vlastní originální kouzla a odlišit se od konkurence. Zde hledej základ čínského kopírování. Je to v jejich základní mentalitě.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

výplach mozků ČT se koukám daří... proto jsou Čínani (ostatně celá Asie) na prvním místě v patentech, ovládají celou vědu a vývoj ve světě? Tobě stačí říct jedno nesmyslný klišé a hned to máš za světonázor.... přesně jako malé děti :)

Obrázek uživatele Kuk

Tobě spláchli mozek rovnou při klistýru, kterej ti udělali v Kremlu spolu s Milošem. Proto je teď poloviční co bejval. Teď tam máš jen hladký novodurový trubky a hlavy zapíchlej trychtýř, aby ti ta jejich kremelská nalejvárna ze sputniknews šla ještě rychlejc. :))))
Číňanům nepomůže ani milijarda patentů protože jejich mentalita se ještě dlouho nezmění. A těch pár vyjímek to zatím jen potvrzuje.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

takhle zvrací každý úchyl jelit z EU, díky za ukázku bez jediného faktického slova :)

Obrázek uživatele Kuk

Ty milovník fake news se dožaduješ fakt? No ty seš fakt komik. Tobě musí stačí jeden fakt a to sice ten že si úplně vypatlanej :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Joe

Jenjooooo !!!!! Ty kluku ušatá ...:-)) to je snad poprvé, co jsi nepoužil slovo "blbeček". Zlepšuješ se ďáble, jsem na Tebe hrdej :-)

P.S. Na Číňany kašli, nic neřeš, po počtu patentů nepátrej. Ber diskusi jenom jako zábavu a poučení :-)

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to je fakt, pro blbečky škoda faktů :)

Obrázek uživatele M.Krupka

Když existují vyhřívané sedačky, vyhřívané stěrače jak velký problém budou vyhřívané kliky?

https://youtu.be/x8CPs_UNFGM

Kéž by se takhle testovalo každé auto.

Obrázek uživatele Kuk

Po takovýmhle kropení za mrazu, by si nevodevřel ani většinu konkurence.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

NO !! to je slovo do pranice, TM3 by to potřebovala jako sůl ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Celé desaťročia sme úspešne bojovali proti elektromibilite a teraz nám to tá hnusna Tesla takto pokazí !!!
My este nie sme na to nachystani a ani nevieme tú nezlýcovanu elektrokrasnu okopírovať. Darmo sme ju rozobrali do posledného šróbika... ked to nevieme ani okopcit.
Čo už nám, neštastníkom, zostáva? Už len sluby aby sme trochu natiahli čas. Snáď sa nám za tú dobu (kým nás neprekuknú), podarí niečo vymyslieť.
A ked nie, tak prídu šikovnejší, lebo tak to v tom kapitalizme chodí.
Škoda, že už nie je socializmus. Jednoducho by sme tú hnusnú Teslu zakázali a bol by pokoj :(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nepleť si termíny, fakticky existuje jen feudalismus a stádo otroků ;)
goo.gl/DDFHvb

Obrázek uživatele Kuk

A pak ještě konspirační vypatlanci jako Jenja, co maj ve všem úplně jasno. :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

sorry, vedúci :)

Obrázek uživatele spetak

Slyšeli jste slovo Boží.
Amen.

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tradiční automobilky mají problém. Tesla sama sebe tlačí do stále nižších cen a že to Muskovi dělá vrásky na tváři, protože slíbil cenu, která se bude jenom velmi těžko plnit. Ostatní jsou však tak pozadu, že nejsou ani výhledově vůbec profitabilní za cenu, za kterou Musk prodává už dneska.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

lži, Tesla za maličkou dobu dokázala dojít k pravidelnému zisku a k ovládnutí svých trhů v USA i Evropě na rozdíl od stoletých automobilek.. navíc jen s ročním zpožděním oproti slibům, naprosto skvělý výsledek Tesly!

ale já vím, socky dostávají za lži placeno od kusu předepsaných komentářů, jinak se dnes už neuživí :)

A kdo ty socky platí? Soros nebo snad Kalousek? Já jen abych věděl, do jaké fronty se mám postavit. :-)

Problémy se SW - potvrzuji. Tesla má výhodu, že ten SW ladí za pochodu a dělá z toho v podstatě výhodu. Což svým způsobem i je. VW a spol. ani ještě neumí aktualizace aut na dálku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nikdo to nepotvrdil, tedy nelži
co máš konkrétně namysli, to raději neřekneš, co :)
naopak SW Tesly si všichni majitelé pochvalují, proto jsou majitelé M3 nejspokojenější dle posledních statistik ze všech aut na světě, to jsou fakta, ne tvé lži, socko :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už som ti to raz hovoril. Moc si Teslu idealizuješ lebo ju nemáš. Keby si ju mal, tak trochu pozmeníš názor. Tesla nie je dokonalá, ale stále je to to najlepšie, čo sa dá kúpiť, ak na nu máš.
Takže šetri, šetri, šetri... a potom sa podel s objektívnymi skúsenosťami, všetci tu budú len radi.

Obrázek uživatele Michelin

Ja potvrzuji. Tady ochutnavka jen zlomku chyb verze 9. Vypustit takto neodladenou verzi softwaru rovna se udelat ze svych zakazniku betatestery.

https://postimg.cc/sv2XGX4L

https://postimg.cc/TKL3Q4Sq

https://youtu.be/hdZtc7JTUKA

A kdyz konecne prijde dalsi aktualizace tak se clovek docka namisto oprav alespon casti chyb prdiciho polrtarku a krbu, ktereho jsem se hned po druhem spusteni musel zbavovat restartem systemu, nebot jaksi zatuhl.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To já mám jiný problém, většinou při jízdě po dálnici se objevi “ Vehicle Coolant Low", soućasně se vypne autopilot, přestane svítit pravé přední světlo a nejde pravá blikna. A má to pokračování, když sjiždím z dálnice, táhla pravá, tak se vše opravi, vše je OK . Při kontrole hladiny chladicí kapaliny také vše OK. Kdy tady v Praze otevřou ten servis???Ale je to první závada po 115000 km.

Obrázek uživatele Michelin

To vazne nevypada na software problem.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Tohle zni jak uhnily ukostrovaci bod pod frunkem.
https://forums.tesla.com/forum/forums/loose-ground-stud

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dík za dobrý tip, to by mohlo být ono, zitra to zkontroluju .

Tak pak dej pro zajimavost vedet.
Asi je to obecnejsi nesvar, kolegovi ze stejneho duvodu kravlo naklapeni xenonu (v Mazde to hledali snad pul roku).

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak jsi měl pravdu, uhnilá kostra. Už je to opravené, natáhl jsem novou z pomocného ocelověho rámu.
Myslím, že tento problém bude časem na každé Tesle, teda pokud neudělali nějaky upgrade.

Diky za info, dobre vedet.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Kuk

Tohle je ale zajímavé.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

-- a zase dupla --
Redakce: vim, ze mi dodelava mys, ale neslo by s tim vytvorenim dvou prispevku pri nechtenem dvojkliku neco udelat? Dik

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Radovan

Rychlou analýzou jsem dospěl k závěru, že v případě zatuhnutí prdícího polštářku chybí pouze varovná hláška "Pojezte další fazole". Tím je problém vyřešen a aplikace funguje dále.
Zatuhnutí krbu je logické, dřevo musí dohořet a to chvíli trvá :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Michelin

:-)

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele Michelin

Myslel jsem, že to nepotřebuje komentář, ale budiž.

Tedy ty texty na fotkách jsem nezačernil z důvodu aby nešli přečíst, takto si s nimi občas pohraje sám systém.

No a na videu vidno, že vždy když otevřu panel s managmentem nabíjení tak se na poprvé otevře jaksi prázdné okno, až na ten druhý pokus se v něm objeví příslušné kolonky.
A to je jen zlomek problémů, které verze 9 přinesla.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mohl bys říct, co je tam za chyby.... zkoumat obrázky, co tam je špatně či není, jaxi mi moc nešlo ;)

navíc problémy s mnohem horší navigací mají i jiné automobilky.... ty vidíš svět hoooodně jednodušše, jsi irelevantní házet chyby jen na Teslu :)

Pokud je irelevantní házet chyby jen na Teslu za chyby ve verzi 9, kdo tedy za to ještě může? VW? Audi? BMW? Myslíš, že třeba VW má uvnitř Tesly svýho agenta, který tam naschvál vnáší chyby?

I clovek daleko mene inteligentni, jako jsme ja, nez jste dle svych slov Vy, vidi, ze se po zobrazeni podokna pri navigaci v nem nic nezobrazi a nektere texty maji vylepseny (= necitelny) font.

Abychom si rozuměli: alfa testeři jsou všichni co kupují nová auta. Beta fáze nastává někdy mezi prvním vyrobeným a prodaným vozem a posledním prodaným vozem daného modelu. A s tím není v silách nikoho něco nadělat.

To, ze se najdou nove chyby na releasnute verzi neni beta testovani. A to, ze se releasuje relativne maly (nemluvim ted o AP, ale o infotainmentu) kus software s chybami znamymi mesice je ostuda, ne beta testovani.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Myslím, že "beta" testování není tak přesně definováno žádnou normou. SW má být tak jednoduchý abych zajistil, že bude ZCELA bez chyb. Pokud se stává příliš složitým a tedy je v něm řada chyb, pak otázka zní kde se stala ta zásadní chyba? Moc koncentrace "features" v jedné funkci, v jednom modulu? Problém je malá diversifikace. Velký projekt = velká péče a delší dodání. Nic to neomlouvá. Buďto to umíte nebo ne. A z velkých hráčů tohle neumí nikdo. A o startupech se ani nezmiňuji, ty jsou bugtolerant z principu.

Obrázek uživatele Michelin

U predchozich aut me provazeli stejne chyby od zakoupeni po prodej toho auta.
Generovani novych chyb v puvodne fungujicim systemu od Tesly je pro me zkratka novinka. Jestli je termin betatestovani v tomto pripade presnym vyjadrenim faktu, ze to podelali asi nehraje moc velkou roli. A nic to nemeni ani na faktu, ze rychlost vyvoje je u Tesly vykoupena o poznani vetsi problemovosti.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Tohle se netýká jen Tesly. Problém je ten, že dnes je SW mimo kontrolu. A oprava chyby znamená jen pokus o zaplácnutí toho co zákazník vidí. Nikdo už neřeší co dalšího se tím rozbije.

Tak, a ted se muzeme zacit bavit o tom, jestli je to spravny pristup v automotive, kde mame 2.5 tuny "zeleza" schopnych se na pokyn softwaru (bez jakehokoliv zasahu uzivatele typu posunuti mechanicke radici paky) ritit pres 200km/h. Musk si evidentne mysli, ze ano.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

E-Ryc:
To správně není.
Z praxe (rád uvedu nedávný příklad z Prahy) vím, že tohle může způsobit snadno i katastrofu.
Musk je v mnoha směrech mimo...

Uvedte prosim

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pavel K:
idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/zastaveni-stihani-strojvudce-vlaku-vjel-na-nastupistre-masarykovo-nadrazi.A161013_101028_domaci_ale

---

V tom clanku je uvedeno, ze strojvedouci prehledl signalizaci. Takze pokud by vlaknebyl rizen clovek ale strojem, tak by k nestesti nedoslo. Nebo jsem cetl neco jineho?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pavel K:
Stroj je to vozidlo.
A to musí řídit člověk.
Člověku ze ledacos usnadnit, ale nutno na člověka vyvozovat tlak, aby sám zařízení správně používal a učil se neustále správně reagovat a také s ním správně zacházet.
---
Vůbec není dobře udělat zařízení tak, aby jakýsi sofware bez "velké páky" nechal auto rozjet na 200 km/h, stejně jako není dobré, aby si člověk zvykal na tyhle vymoženosti příliš lehkomyslně - jako ten zmíněný strojvedoucí...

Obrázek uživatele Radovan

A jéje, zase realistovo popírání letité reality. Takže samořiditelné metro bez strojvůdce, fungující různě po světě je matrix, reálně neexistuje. Ach, jo.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Ten tlak uz se par desitek let vyvozuje. O kolik radu klesla nehodovost za poslednich 20 let? Ja mam jednu teorii. Pokud neco nefunguje 100x (klidne si dosadte i vyssi cislovku), nebude to fungovat ani po 101. Proto i v praci bouram zazite predstavy a postupy, aby vysledny produkt fungoval vyrazne lepe.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pavel K:
Ty tvou prací, resp. zaměstnáním, působíš spíše škody, než užitek (předpokládám, že jsi nějaký úředník, papírář v neziskovce apod.).

Ne, nejsem (uz jsem Vam psal, cim se zivim) a nepusobim. Jinak by mi majitel firmy nedaval takovy plat, zvlast kdyz je drzgresle a vsechny lidi ve sve firme zna velice dobre. Co kdyz byste se jej zeptal nebo zakaznika, pro ktereho delam?
Mimochodem, proc vecnou diskuzi shazujete osobnimi invektivy? Nedelejte prosim ze sebe hlupaka, hodne to degraduje Vase prispevky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pavel K:
O tom nic nevím, že by se mi mělo dostat informace, čím se živíš.
Ale opravdu bych to rád věděl...

http://www.hybrid.cz/mladi-vedci-z-celeho-sveta-vyvijeji-technologie-pro-chytra-auta-budoucnosti#comment-140718

Obrázek uživatele Michelin

Tohle mi nemusíte moc vysvětlovat. Než jsem se pustil do podnikání tak jsem se několik let živil jako programátor. Některé mé programy jsou využívány do dnes. A často to nebyli malé projekty.
Tohle co, ale předvedla Tesla s devítkou je prostě totální lajdáctví. Klidně mě tu kamenujte za samolibost, ale něco takového bych si nikdy nedovolil pustit k zákazníkovi.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Michelin :
Za tvou samolibost tě již trochu trestá i ten tvůj trakař - vidím v tom jistou autoregulaci, kdy doplácíš na to, co sám činíš...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když jste se tím živil, tak víte, že je blbost instalovat poslední verzi systému, vždy se instaluje přeposlední verze.

Cipis, kdyz o tom vis prd, tak radsi mlc. Dik

Jina moznost nez nainstalovat (v tu chvili pro tve auto) posledni verzi neni. A navic, jaka verze to je se dozvis az po instalaci.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To jsou v Tesle až takový amatéři, že nejsou schopni ani napsat co se instaluje?

Obrázek uživatele Michelin

Jako kdybych si mohl vybirat... Kolega tu posledni neustale odkladal aby nenastal nejakej problem pri instalaci na dovolene. Krom toho, ze ho to po kazdem zarazeni park otravovalo se to pak stejne patrne pres noc samo nainstalovalo.

A kdyz uz pisu tak se podelim o dalsi radost. Minulej tyden mi pres noc zatuhl system. Dnes se to stalo take, ale s tim rozdilem, ze jsem mel nastaveno jako vzdy pred delsi cestou odlozene nabijeni, ktere se tim padem nespustilo, takze v tuto chvili potrebuji odjet a nemam nabito...
Cim dal lepsi.
Fakt uz si jen preji at zacne probuh delat nejaka poradna bevka nekdo jiny.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele Radovan

To bohužel není jen případ Tesly, to mi provedl i Leaf nebo Soul. Ale maje je pouze na testy, nedokázal jsem v omezeném čase pokus zopakovat a tak jsem to přisoudil své nešikovnosti v programování odloženého nabíjení nebo nepochopení jeho systému. Obojí znamenal ranních 30 minut na rychlonabíječce po cestě.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Michelin

No ve verzi 8 se mi to nestalo nikdy.
Ve verzi 9 už podruhé, že jsem auto večer zaparkoval a ráno byl systém tuhý. Hlavní obrazovka se vůbec neprobudila. Naběhla až po restartu.
V druhém případě jsem pak měl nastaveno odložené nabíjení tak abych měl nabito ráno před odjezdem, které se tím pádem bohužel nespustilo.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele Kuk

Laický dotaz, proč tam není zařazená podmínka/ nezávislá kontrola, která ti pošle alarm na mobil nebo někam, že se plánované nabíjení nespustilo? Samozřejmě když zatuhne celej system tak zatuhne i alarm.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Michelin

Ja myslim, ze nez dodelavat nejakou kontrolu (ktera by moc platna nebyla, jen bych si rano precetl upozorneni, ze se ve tri rano nespustilo nabijeni, mimochodem kdyz to takhle zatuhne, tak neni auto v aplikaci vubec dostupne) stacilo ten system nezkriplit verzi 9 a nebyl by zadny problem.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele Kuk

Dobře a vytmavils patřicně Tesle, napsals jim to pěkně od plic? Já to jednou taklhle udělal Youtubu a kupodivo se pár věci i změnilo, i když zatím podělali zase spoustu dalších. Jakoukoliv písemnou reakci jsem samozřejmě neočekával. Můj jízlivá a pádná argumentace si fakt nebrala servítky. Jak se říká, když křičíš máš šanci, že tě někdo uslyší.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Michelin

Naposledy jsem jim napsal neco od plic na vanoce a do ted nulova reakce. To slo pritom o konkretni problem na mem aute.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

A jseš si jist, že Tesla ty věci změnila na základě tvého videa na YT? Potvrdili ti to?

Obrázek uživatele Kuk

Jelikož jak jsem již napsal jsem "Jakoukoliv písemnou reakci jsem samozřejmě neočekával." čím jsem chtěl říct, že ani nedostal, tak se můžu pouze dohadovat ;)
Rozhodně je větší šance, že si to přecetli v jejich knize přaní a stížností než když budu pofňukavát někde na webu. ;)

Jednou jsem takle soustavně, ale slušně, pofňukával na profilu jednoho vývojáře od Gopro aby uvolnili jejich profi barevnej profil na Gopro 2, až to fakt uvolnili těsně před vydáním 3. Takže jsem drobnou aktivitou získal lepší kameru co neměla tak vyžraný světla a slitý černý. A to se vyplatí ;-)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station