Tak tohle opravdu nikdo nečekal! Karma opět míří do insolvence

Jan Horčík - 25 Červen 2020

Americká společnost Karma Automotive, která vzešla z trosek společnosti Fisker Automotive, brzy vyhlásí insolvenci. Dosud představené produkty byly prý jen habaďůrou na čínské investory.Karma Revero GTW

Karma Revero GTE
foto: Karma Automotive

Fisker Automotive se svého času podařilo dostat na trh sportovní plug-in hybrid Fisker Karma, vysněné dítě automobilového designéra Henrika Fiskera. Od té doby to jde se značkou i firmou z kopce.

Henrik Fisker se osamostatnil a založil vlastní společnost Fisker Inc., která chystá plně elektrické SUV s názvem Ocean. Prodávat se má v za $37 499 s dojezdem 483 km.

Henrik Fisker není žádný troškař, a tak chce mezi lety 2022 až 2027 prodat v USA, Evropě a Číně až milion svých aut. Kde a kdo je vyrobí, to zatím přesně neřekl.

Podobné snílkovství nejspíš zůstalo i ostatním bývalým zaměstnancům Fisker Automotive. Založili proto Karma Automotive a pokračovali dál ve vývoji své elektromobilní platformy E-Flex.

Ta ale podle zjištění redaktorů magazínu Jalopnik nebyla ničím víc než "filmovou proprietou", vnadičkou na čínské investory, v roce 2015 totiž Karmu koupila společnost Wanxiang Group.

Na platformě E-Flex chtěla v roce 2021 uvést na trh elektromobil Karma Revero GTE s až 100kWh baterií pro dojezd až 482 km. Podle Jalopniku byla ale většina těchto specifikací vycucaná z prstu.

Zpět na HybridPřidat komentář

Off:

https://www.businessinsider.com/tesla-leaked-emails-show-company-knew-model-s-battery-issues-2020-6?amp#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s

Tak už nám ten recyklát z roku 2012 spamuješ úplně všude?

Jak pocit viny za rasismus muze take zpusobit zruseni koupe Tesla model Y. Opravdu. Vice ve videu. Bohaci, stydte se. :-)

https://insideevs.com/features/430753/video-tesla-fan-model-y-order-canceled/

Obrázek uživatele Kuk

To je divný. :)))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Co jako?

Obrázek uživatele Kuk

off

Magnix zjistil že energie na provoz jeho elektroletadla je 16x levnější než kdyby to lítalo na leteckej petrolej. Jediná škoda je ten kratší dolet.

After some recent test flights of the #eCaravan including our flight at 8000ft, I am happy to share some interesting statistics…

The last 1.5 hours of flying cost us $24.68 in electricity. Flying the same flight profiles in the “regular” Grand Caravan would cost $404.55 in fuel.

Just as important, the fuel based Grand Caravan, in that 1.5 hours, would have produced about 1897 lbs of CO2 from its pipe (jet fuel contains 21.1lb CO2/gal according to US Energy Info Administration) while the eCaravan…0!

The future of flying powered by magniX propulsion systems is Clean and low cost!

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jenze ten kratkej dolet je bohuzel dost zasadni problem.
Snad se to casem podari vyresit. Bylo by super kdyby se to povedlo.

Obrázek uživatele Krueger

OT: zpravy tv Nova dnes 19:30... dobra masáž.. to nekdo zaplatil nebo takhle se lze normalne??? Na pobliti...

na čt se lže neustále, tak něco nového? :-)

Kdyz neustale, tak zde uvedte aspon jednu lez za kazdy den tohoto tydne. :-) Dokazte nam, ze Vase tvrzeni neni lzive :-)

ahoj, troubo, ČT tě vyslyšela a hned opět lže na plný pecky

ale já vím, ty to nueznáš, ty budeš stále mezi zmenšující se tupou menšinou, co v mainstream stále věří ... někdo musí být blbej, abychom měli komu pomáhat :-)

"Policie ve Stuttgartu při kontrole mladíka ve věku 17 let s podezřením na drogy byla napadena 500 lidmi, kteří následně celou noc rabovali obchody a spálili 12 policejních aut.

A Česká televize informuje tak, že ten průser vyvolali policisté..."

bit.ly/2VsrB0v

ty jsi ale tak blbej, že ti stačí říct, že tu zprávu převzala ac24 a hned nebudeš věřit .... jako každý s totálním výplachem mozečku :-)

Myslite toto? A jak to tedy bylo?

ne, myslím to, co jsem uvedl a dal odkaz, jak to bylo
ty jsi vážně mentálně zaostalý, to jinak už není opravdu možné :-D

tak dobrou noc, neskutečný troubo :-)

za poslední roky jsem hloupějšího člověka skutečně nepoznal, gratuluju :-)

Pockat, ja jsme nedal odkaz na reportaz Ceske televize? Takze to, co tam je, tak Ceska televize neuvedla? Sam pisete, ze mame overovat informace, delate to? :-) Klidne Vam dam skoleni vyhledavani na internetu, kdyz Vam to nejde :-)

Obrázek uživatele ozana

Když je potřeba stlačit informaci do krátké věty, vždy to může vyznít trochu jinak.

Ale tohle NENÍ žádná lež. Na počátku byla policejní kontrola a pak vypuklo rabování.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Já bych ty zmetky novinářský vůbec nehájil, po tom co tady vyvolali v lidech děs a hrůzu z další mutace viru podobného chřipce.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

amen ... dle výzkumů už jen menšina v ČR věří mainstreamu (Bakala zloděj+ČT), naštěstí většina tak hloupá už není :-)

Obrázek uživatele ozana

Hlupák nepozná, že je hloupý. Protože o své pravdě nepochybuje.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

vida, další podřadný lhář :-)

ani ses nepodíval na důkaz, jak je u hloupých normální:

bit.ly/3eOGyl2

:-)

drahý nejhloupější troubo zde, ty moc zprávy nečteš, víme :-)

"Česká televize nebyla v pořadu o zbraních objektivní, rozhodla rada"

"Rada: ČT ve stovkách případů porušila zákon"

"ČT podle úřadu porušila zákon označením Babiše za bývalého premiéra"

"Reportáž pořadu 168 hodin o střetu zájmů Andreje Babiše porušila zákon, upozorňuje Českou televizi Rada pro rozhlasové a televizní vysílání."

ale ty jsi tak blbej, že ani neumíš používat google, abys toto našel, tak budeš tvrdit, že jsem nic důvěryhodného nepodal :-)

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

Stran vašeho sporu.. Opět si Jenjo nepochopil ani to co po tobě tvůj oponent chtěl. Nemůžeš nic vyřešit, když nepochopíš ani zadání. :-)

koukám, že ty jsi skutečně tak hloupý, že nechápeš, že vám tu nemá cenu dávat lži bez uznání rady ČT, bo byste to neuznali :-)
kolik vám oboum probůh je? :-D
takové zadání může dát a schválit opravdu jen trouba :-)

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

Nikdo by neměl problém uznat zjevnou lež. Jenže ty jako obvykle plácáš a pak se z toho těžko hrabeš. Nevím jestli to je směšné, nebo k politování. Jak jsem napsal hned na začátku, vůbec se do sporu o ČT nechci míchat. Jen jsem tě chtěl upozornit, že jako obvykle jsi mimo. Další čas nejsem ochoten ti věnovat.

1) 17. září minulého roku
2) Rok 2001. "Po zasedání rady to řekl její místopředseda Petr Štěpánek s tím, že by mělo jít řádově o stovky porušení."
3) V hlavních zprávách České televize na začátku září opakovaně zaznělo, že Andrej Babiš je „bývalý premiér“. Označení použil celkem třikrát redaktor Jiří Hynek během živého vstupu.
4) Reportáž z 9. června 2019 rozebírala návrh auditní zprávy Evropské komise upozorňující na střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v reportáži postrádala odpověď Agrofertu na tvrzení publicisty Davida Klimeše...

Ano, jsem tak blbej, ze tam nevidim nic z letoska, natoz pak z tohoto tydne. :-) Opet jste ukazal, ze jste naprosto genialni :-). Jaky ma u Vas vyznam slovo "neustale"? To neni kontinualne neboli porad? :-) Proto jsme se ptal na kzdy den z tohoto tydne (klidne si vyberte jiny dostatecne dlouhy interval, splnujici tvrzeni "neustale". :-)

Jinak mi z toho vyplyva, z eje super, ze mame takovou radu, ktera hlida objektivnost a upozornjuje na ni a ze se k tomu CT stavi celem. Diky tomuto hlidacimu psu je jasne, ze je CT velice duveryhodna, protoze kdyz uz se splete, prichazi kontrola a naprava.

ty ani nevíš, co znamená slovo "příklad", troubo, placená socko :-)

hlavně, že jsi uznal, že dezinformují :-)

ty jsi tak blbej, že tě ani nenapadne, že rada hodnotí vždy se zpožděním :-)

2019: "ČT porušila podle Rady vysílací zákon. Reportáž ve Zprávičkách byla zavádějící"

2019: "ČT výrokem o Palestině v dětském pořadu porušila zákon, upozornila vysílací rada"

2019: "Česká televize dle RRTV porušila zákon o rozhlasovém a televizním vysílání. Reportáž Zpráviček na ČT :D podle mínění radních mohla působit nebezpečným návodným dojmem, rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání."

"ČT nadržovala Clintonové, porušila zákon! soptí rada"

jsou toho prostě tuny, lháři :-)

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

Pane Hořčíku, k čemu je dobré mít tady podobné primitivy? Kuka chápu, ten kope za elektro a tak mu dáváte volné ruce. Ale Jenja je jen primitiv, kope jen za blbost.

pavel K je opička s Tebou, to už bude lepší zakázat vás dva a je komplet po problémech, KUK jen bezdůvodně a bez faktů uráží typu "fašisto", to je celé, takže další důvod tě mít taky za trolla, když ho schvaluješ :-)

Ale na 95 % problémů stačí zabanovat trolly produktový primitivy málo vzdělané KUKa a Pavel K. a je tu čisto :-)

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

Nikde jsem nenapsal že Kuka schvaluju. Opět nedokážeš pobrat text.

"Kuka chápu, ten kope za elektro a tak mu dáváte volné ruce."

ty už ani nevíš, co píšeš, troubo ... teď budeš tvrdit, že to není vyjádření podpory :-)

pavel K je opička s Tebou, to už bude lepší zakázat vás dva a je komplet po problémech, KUK jen bezdůvodně a bez faktů uráží typu "fašisto", to je celé, takže další důvod tě mít taky za trolla, když ho schvaluješ :-)

Ale na 95 % problémů stačí zabanovat trolly produktový primitivy málo vzdělané KUKa a Pavel K. a je tu čisto :-)

tak zas na delší dobu ahoj, můžeš tu slintat na Teslou, když víc nemůžete (kuk, pavel k, ty) :-)

Já Tesle budu fandit jinak, ahoj :-)

Vy fakt mate komunikacni roblemy.

"Pane Hořčíku, k čemu je dobré mít tady podobné primitivy? Kuka chápu,.."

znamena, ze autor chape, proc pan Horcik tady toleruje primitiva Kuka.

Jestli se nepletu, tak Vy tu az nezdrave obhajujete Teslu. Ukazte mi, kdy ja nad ni slintal. :-)

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

Ne, není to podpora Kuka. Je to vyjádření pochopení pro to, že ho tu Horčík pokrytecky nechává. Dokonce to není ani schvalování této činnosti. Být to moje záležitost, Kuk i ty byste dávno zmizeli. Pá.

Ba naopak, ja jsem tak chytry, ze vim, ze Vy mate tak dokonaly usudek, naprosto pravdive informace a prehleduplne o vsem, ze dokazete hned rici, v cem lhala CT tento tyden. :-) A nebo, jak pisete, jsem tak blbej, ze toto vse vim? :-)

rada něco odsoudila v tomto týdnu? Ty jsi fakt blbej, to je neuvěřitelný :-D

kdybych totiž něco řekl, že lhala třeba před chvílí, tak bys to mohl "napadnout", že to není "přinejmenším prokázáno" a ještě bys lhal, že mají pravdu :-)

ty jsi vážně neskutečné hloupý, když vůbec požaduješ "neprokázané" lži Radou :-)

prosím tě, jakou střední školu jsi "vystudoval"? :)

Ja ale nepozaduji , aby lzi prokazala Rada, kde jsem neco takoveho tvrdil? :-)

hloupí lidé jsou snadno předvídatelní jako Antifa či BLM, Milión chvilek atd. :-)

Vite ze vsichni tu presne vedi znai Vase nazory, takze jste predvidatelny? :-) Ja presne evdel, jak budete reagovat - urazkama :-)

nene, je to jen na tebe a není to urážka, ale konstatování faktů :-)

jinak ta tvoje obecná "předpověď" je předpověď opravdu jak štyry, ty jsi opravdu trouba :-D

Co mate na mysli?

To byla ta reportáž o hořícím elektromobilu (pak opraveno na hybrid) a další informace o elektromobilech, ne?

Že většina elektřiny je z hnědouhelných elektráren apod.

Obrázek uživatele Krueger

Jojo konečně někdo kdo to pochopil, na ty ostatní jsem ani nereagoval....

Kdepak, velká část eletřiny z hnědouhelných elektráren se vyváží :)

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele Kuk

Ale ten popílek a rtuť tu žerem my, ty se nevyvezou.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele ozana

A hlavně, že není kobalt, což mělo přímou souvislost s tím požárem.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Údajně nejvíce kobaltu pohromadě je v FED USA, kde se tváří jako zlaté cihly :)

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele ozana

Falešné zlaté cihly obsahují wolfram, ten má velmi podobnou měrnou hustotu.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Tak se zdá že firma byla úspěšná ve smyslu že splnila to, co od ni zakladatelé očekávali. Tedy nebyla to zrovna výroba aut, ale vycucání pár Číňanů, ale na všem lze najít nějaká muška, že?

Ale to nic není oproti společnosti Nikola. Tam se saje, že by záviděla nejedna veteránka z E55.

No na tu Nikolu jsem zvedavej. Ale kdyz nemaj nic jinyho na praci nez zalovat Teslu za blbosti (poodobny design), tak jim moc neverim.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Osobně si myslím, že celá Nikola je jen pára nad hrncem a velký podvod, který jednoho dne zaplní přední stránky magazínů.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Takové pojetí aut pro zbohatlíky a šňupače bílého prášku přece nemůže mít reálnou šanci na život.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele Jan Horčík

O to podle mého názoru nejde. Spíš je to o tom, že Nikola se jasně snaží parazitovat na značce Tesla a už pět-šest let přichází pouze se sliby o mnoha různých typech vozidel, jejichž typ pohonu se v průběhu času zásadně mění. Představuje grandiózní plány, ale "skutek utek". Samozřejmě se mohu mýlit.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

Ruku na srdce. Podobné postupy zcela běžně používá i Elon. Byl bych pokrytec, nepřiznat to. Akciový trh je dnes hlavně show.

Když představili svůj náklaďák v roce 2017, tak měl diametrálně odlišné parametry než to, co prezentují dnes. Celé je to podvod.

Je fakt že i ten název firmy mají ubohej. To je přesně to o čem píšete.

I keď osobne vodík sa mi nezdá ako správne riešenie, môžem sa mýliť a čakal som že už niečo uvedú. Aby sa ukázalo kto sa mýli.
Ale stačí si pozrieť len dva z nedávnych rozhovorov s Miltonom (už exCEO, teraz je executive chairman, ako sa spojili s VectoIQ a tak sa dostali na burzu), ktoré boli v rozpätí pár dní. A vyhlásenia v jednom odporujú tomu v druhom rozhovore. :s

hele je to jednoduche, odpurci baterek jsou a budou, a u nich bude vzdy lepsi vodik, takze svoje zakazniky si to najde, a velke penize do nej nalejou, teda hlavne do infrastruktury petrolejari aby si udrzeli bysiness alespon se zemnim plynem, takze neco jako vodikove cerpacky ve vetsim rozsahu se asi v pristich 10-20-30 letech cekat daj, otazkou spise bude jestli jim to ty odpurci baterek i nasledne zaplatej v tom nacerpanem vodiku, kde pri dnesnich cenach je to ekonomickej nesmysl a vodik pro dopravu je proste asi 2x drazsi nez kdys se jezdi na menzin, a jako kdo by chtel dnes provozovat kamion na benzin? mozna ruska armada, ale soukromnik a v USA kde jsou benal a nafta levne a i tak se tam vyplati jezdit na tu elektrinu?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station