Škoda spouští v některých svých modelech aplikace infotainmentu

redakce - 02 Říjen 2020

Zprávy o počasí, srážkový radar a nejnovější zprávy: to jsou nové praktické aplikace infotainmentu vybraných vozů značky Škoda Auto.Uživatelé ŠKODA Connect si mohou aplikace zdarma stáhnout a nainstalovat si je do vozu.

Uživatelé ŠKODA Connect si mohou aplikace zdarma stáhnout a nainstalovat si je do vozu.
foto: Škoda

Aplikace Počasí a Zprávy jsou prvky třetí generace infotainment systému a jsou zdarma ke stažení v kompaktních modelech SCALA a KAMIQ s infotainmentem Amundsen a v modelu SUPERB iV s infotainmentem Columbus. Později budou aplikace k dispozici pro všechny modelové řady SUPERB, KAROQ a KODIAQ modelového roku 2021, vybavené infotainmentem Columbus.

Nové aplikace infotainmentu pro počasí a zprávy dodávají řidičům vozů značky ŠKODA přímo do vozu mnoho nových informací. Po bezplatném stažení ze shopu, přímo prostřednictvím centrálního displeje ve voze, a rychlé a snadné instalaci pokynem na dotykové obrazovce nabízejí aplikace aktuální informace o počasí v celé Evropě i nejnovější zprávy.

Podrobné informace o počasí a srážkový radar

Nová aplikace Počasí přehledně a podrobně zobrazuje aktuální meteorologickou situaci v místě, na kterém se vůz nachází, a nabízí i předpověď pro nejbližší dny. Mimořádně inovativní je srážkový radar zobrazující aktuální stav počasí. Kromě toho může aplikace ukázat i meteorologická varování.

Kromě podrobných údajů o počasí pro aktuální polohu si mohou řidiči vozu ŠKODA vyžádat i zprávy pro cílovou destinaci navigace, pro libovolné body na trase a pro vybraná a uložená oblíbená místa.

Zprávy přímo na centrálním displeji

Nová zpravodajská aplikace dodává řidiči i spolucestujícím vždy nejaktuálnější zprávy. Díky spolupráci mezi ŠKODA AUTO Česká republika a Českou tiskovou kanceláří (ČTK) mají majitelé vozů ŠKODA možnost číst zpravodajské články přímo ve voze.

Ty jsou přehledně vypsané na centrálním displeji a mohou být zobrazovány individuálně. Infotainment systémy třetí generace nově zobrazují právě zpravodajství ČTK. Lze také volit jednotlivé preferované tematické oblasti, jako například politiku, ekonomiku nebo sport.

Uživatel má rovněž možnost si sám přidat až 5 dalších zpravodajských kanálů dle vlastního vkusu. Nové zdroje lze přidat jednoduše připojením RSS kódu oblíbených médií do aplikace Zprávy. K tomu stačí do aplikace zapsat a uložit URL požadovaného zdroje.

Využívání aplikace infotainmentu je v prvním roce bezplatné

Po instalaci do vozu je používání obou nových aplikací infotainmentu po dobu jednoho roku bezplatné. Poté bude za každou z aplikací účtován minimální poplatek.

Po uvedení na trh v kompaktních modelech SCALA a KAMIQ s infotainmentem Amundsen jsou aplikace Počasí a Zprávy k dispozici i pro všechny dosud expedované vozy SUPERB iV s infotainmentem Columbus.

Začátkem října, po přechodu do modelového roku 2021 a s novou generací infotainmentu, budou aplikace k dispozici také ve zbývajících variantách modelové řady SUPERB a v obou SUV modelech KODIAQ a KAROQ. Aby bylo možné tyto aplikace používat, musí být každé z těchto vozidel vybaveno nejmodernějším informačním systémem Columbus.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

ŠKODA OCTAVIA iV RS (plug-in hybrid) 2020 – první svezení | Electro Dad #125
https://www.youtube.com/watch?v=Z-4Oo_dz-HI

Obrázek uživatele Kuk

Škodatext.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele PaRi

Pokud to dělala stejná grupa jak Škoda Connect, tak potěš koště :-/
Škoda Connect

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)

Nevidím žádnou přidanou hodnotu, tohle má každý v mobilu na stejně velkém displeji. Plýtvání časem programátorů.

Casem to treba bude umjet i zobrazovat v integrovane navigaci aktualni dopravni situaci.
Ve svym caru jsem si na to za ty roky zvykl a nemusel jsem appku loudovat ni zato po roce/letech platit.
Jinak to naprosto chapu dle rčení za penizky v praze dum...

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Pokud nekdo pojede ve vanici s letnima pneu a policajti mu budou chtit dat pokutu, muze se vymlouvat tim, ze meteorologove na tabletu tvrdi, ze na onem miste je slunicko a +15 stupnu.

Obrázek uživatele runner42

Vždyť to tam je už roky.
A je to celkem naprd, nepoužívá se to.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.