PRE a E.ON vzájemně propojí sítě nabíjecích stanic

Jan Horčík - 27 Květen 2021

Pražská energetika a energetická společnost E.ON významně rozšiřují vzájemnou spolupráci v dobíjení elektrovozidel.auto nabíjecí stanice PRE

Nabíjecí stanice PREpoint společnosti Pražská energetika
foto: PRE

Zákazníci PRE budou moci s čipem od PRE využívat pro nabíjení nejen síť stanic PREpoint, ale také veřejnou nabíjecí síť E.ON Drive. To platí i obráceně, tedy klienti s čipem E.ON mohou dobíjet nejen v síti E.ON Drive, ale i v síti PREpoint.

Další podrobnosti, např. od kdy bude sjednocení platit, se chystají PRE a E.ON zveřejnit na tiskové konferenci 2. června 2021. ČEZ, provozovatel největší sítě nabíjecích stanic v Česku, prozatím zůstává stranou - navzdory dlouholetým slibům o tom, že se o interoperabilitu snaží.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Appka nestačí, musíte mít ještě smlouvu s E.ON-Drive - je to jen pro využívání rychlonabíječek, k jiným službám se nezavazujete. Zajímalo by mne, jaký ceník PRE se na nás bude po spojení vztahovat. Jinak jako počin je to dobrý,konečně to někoho napadlo. A kdyby se přidal i ČEZ, tak to nemá chybu.

---

Zatím jezdím s Konou 64kWh ale čekám na TMY z Berlína. Jinak několik skvělých fosilů od BMW

Obrázek uživatele Marek_

Nedávno tady byl článek o univerzální kartě Axigon, pomocí které můžete využívat EON, PRE i ČEZ a za výhodné ceny, žádné tarify, u ČEZ je např. cena podle odebraných kWh.

---

Lexus GS 450h Premium

Ano,ale mám dojem,že tam byla nějaká paušální platba,podobně ,jak to má ČEZ, takže pro občasného užívatele to zas taková výhra nebyla.

---

Zatím jezdím s Konou 64kWh ale čekám na TMY z Berlína. Jinak několik skvělých fosilů od BMW

A když mám od EON jen appku?

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Tak asi nejste zákazník..., (takže nabíjíte za draho).


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil