Peugeot se vrací do Spojených států, nabídne i elektromobily

redakce - 05 Únor 2018

Nedávná akvizice značky Opel francouzskou skupinou PSA byla pomyslným posledním krokem před znovuotevřením zastoupení značky Peugeot v USA.auto Atlanta USA nové sídlo PSA

Severoamerické sídlo skupiny PSA v Atlantě zahájí provoz v únoru. Nová etapa desetiletého projektu znamená postupný vstup skupiny PSA na severoamerický trh.
foto: PSA

Ještě v 80. letech se značka Peugeot ve Spojených státech prodávala. Byla ale zároveň jednou z posledních francouzských značek, které (po Renaultu a Citroënu) USA v 90. letech minulého století opustily.

Teď se chce Peugeot do USA vrátit. Skupina PSA oficiálně potvrdila zřízení svého severoamerického sídla v Atlantě v okrese Fulton County ve státě Georgia.

Provoz bude zahájen v únoru 2018. Byla již zřízena skupina, která připravuje strategii a zajišťuje její provádění. Rozhodnutí o volbě sídla v Atlantě je výsledkem několikaměsíční práce na národní úrovni s cílem najít nejlepší rovnováhu mezi ekonomickým prostředím, odbornými kompetencemi a kvalitou života.

„Jsme velice rádi, že si skupina PSA – druhý největší evropský výrobce automobilů a jeden z nejlepších poskytovatelů mobility na světě – zvolila pro své nové severoamerické sídlo Atlantu," prohlásil guvernér Deal po své návštěvě Francie na konci roku 2017.

„Skupina PSA se dále navyšuje počet výrobců automobilů a dodavatelů, kteří působí zde ve státě Georgia, což je velkým vítězstvím pro náš stát a novým důkazem atraktivity našeho ekonomického prostředí a našich infrastruktur.“

„Posoudili jsme všechny aspekty Atlanty a dospěli jsme k závěru, že je to pro nás nejvhodnější místo," potvrdil Larry Dominique, ředitel severoamerického týmu.

„I když při našem rozhodování sehrálo důležitou roli celkové pracovní prostředí, životní úroveň a univerzitní systém, určující pro volbu Atlanty jako nejvhodnějšího místa byly naše potřeby z hlediska technologií, inovací spojených s mobilitou a automobilové kultury.“

Skupina PSA oznámila v dubnu 2016 svůj návrat na americký trh, kam přichází s projektem rozděleným do 3 etap, jak již bylo oznámeno ve strategickém plánu Push to Pass: spuštění služeb v oblasti mobility, poté služeb v oblasti mobility s vozy skupiny a nakonec prodej vlastních vozů.

První etapu zahájila platforma shromažďující služby mobility nazvaná Free2Move v říjnu 2017 v Seattlu a brzy bude spuštěna i v jiných městech v USA. Tato aplikace umožňuje uživatelům vybrat si z široké škály služeb mobility a sdíleným způsobem využívat auto, skútr nebo kolo.

„Stát Georgia se nachází v epicentru automobilového průmyslu v Severní Americe; s velkou radostí zde vítáme skupinu PSA,“ uvedl Pat Wilson, komisař GDEcD (ministerstvo pro ekonomický rozvoj státu Georgia).

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Inšpektor Colombo by měl radost ;D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zisk firmy Panasonic díky automobilové divizi vzrostl o 23 %

investicniweb.cz/news-zisk-firmy-panasonic-diky-automobilove-divizi-vzrostl-o-23/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla minulý měsíc snížila již podruhé plán výroby sedanů Model 3, do konce 1Q2018 chce vyrábět 2500 vozů týdně, což je polovina dřívějších plánů.

Obrázek uživatele Anonym123

odhadujem, že pribrali niekoho zo socialistického československa - "naše" zariadenie na obranu vlasti neplnilo všetky ukazovatele (plán), tak sa riaditeľ, jeden z námestníkov, šéf strany a šéf roh vypravili na štátnu plánovaciu komisiu, nasypai si popol na hlavu a kým sa vrátili domov, bol tu fax (mejly ešte v prahe nepoznali) so znížením plánu. a tak sa brali prénmie a odmeny naprieč podnikom.

aj v tesle dostanú prémie, za plnenie UPRAVENÉHO plánu.

To "odvolavam, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slibil" (aneb, co bylo priorita vcera, neni dnes) neni vysada socializmu, ale vpodstate libovolneho korporatu - teda ne ze by v tom byl takovy rozdil... :)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mám lepší, kdo z vás ho trhne? :)))

drsnysvet.cz/profi-cykliste-neverili-vlastnim-ocim-kdyz-je-zacal-predjizdet/

Obrázek uživatele Radovan

Skoro jako já na skládačce, jen s elektromotorem :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station