Nový Tesla Roadster s příplatkovým balíčkem SpaceX vás doslova vystřelí do vesmíru

Jan Horčík - 20 Květen 2021

Tesla momentálně vystavuje koncept nového Tesla Roadster v Petersen Automotive Museum. Je u něj malá informační tabulka.Návrh nové generace elektromobilu Tesla Roadster má být hotový ještě letos. Do výroby by se měl dostat v roce 2022.

Návrh nové generace elektromobilu Tesla Roadster má být hotový ještě letos. Do výroby by se měl dostat v roce 2022. Podle Elona Muska bude ještě hezčí než verze, která je aktuálně vystavena v muzeu.
foto: Tesla

Na tabulce jsou stručné informace o připravovaném elektromobilu Tesla Roadster. A mimo jiné i následující specifikace: zrychlení 0-60 MPH (96,561 km/h) zvládne prý s příplatkovým balíčkem "SpaceX" za 1,1 sekundy.

Na webu Tesla se dozvíme, že bez něj to bude něco pod 1,9 sekundy. Pro srovnání, nejrychlejší běžně vyráběné auto Porsche 918 Spyder, plug-in hybrid za milion dolarů, takové zrychlení zvládne za 2,1 sekundy.

Připravovaný Rimac Concept_Two by měl 0-100 km/h stihnout během 1,85 sekundy. Budou to tedy pořádně těsné závody.

Srovnání Porsche a Rimacu a Tesly je nicméně pro první dvě jmenované značky poněkud nepohodlné Především z toho důvodu, že zatímco cena Porsche/Rimac skutečně jde do milionů dolarů, cena nového Roadsteru by se měla pohybovat v nižších stovkách tisíc dolarů.

Že Elon Musk plánuje, že u nového Roadsteru si budete moct připlatit za přídavné raketové motory víme už od června 2018. Zprvu to vypadalo jako vtip. Jenže jako vtip vypadaly i schopné elektromobily, rakety schopné přistávat zpět na zemi a spousta dalších věcí, které Musk nakonec se svou partou dokázal. Raketové motory majít být ukryty za zadní poznávací značkou.

Zpět na HybridPřidat komentář

Spousta lidí remcá, ale svézt by se tím chtěl každý. :) Já teda určitě, někde na okruhu. Ale když to nejde Teslou, tak aspoň Ferrari, taky není špatný. :D https://www.impresio.eu/zazitek/jizda-ferrari-ostrava. Je potřeba si dopřávat radosti. :D

Obrázek uživatele runner42

Roky běží a neexistující auto začíná vypadat zastarale.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

přesně tak, zastaralé, nezajímavé, tuctově vypadající auto a elon už neví jak upozornit, raketové motory :D to už je vidět že mu fakt jebe, že si nepřipouští žádné hranice

jsem zvědavej jak bude plnit emise s tím autem :D

Kdo hledá najde::Nepůjde ale o raketové motory, jaké známe třeba z vesmírných lodí Falcon 9. V podstatě půjde o vysoce natlakované nádrže se vzduchem, který bude možné doplňovat elektrickými kompresory napájenými z baterie auta. Takže technicky stále půjde o elektromobil.

Dobry den.

Ted spocitala nejaka studie nadumrti v koronadobe a ukazuje se ze Belorusko jedna velka katastrofa. Ale ja vim, proti EU je to raj na zemi. Hahahahaha...

Obrázek uživatele runner42

Nevím sice, jak to souvisí se zastaralostí představených a roky nevyráběných aut Tesly jako roadster, model Y, semi apod., ale budiž.

Říkáte nějaká studie v Bělorusku... a mohl bych ji vidět?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Pokial viem, finalne modely roadsteru a semi este predstavene neboli. To co bolo predstavene boli iba prototypy.

prototyp se nepredstavuje, prototyp je téměř hotové auto, nedávalo by to žádný smysl, proč se asi prototypy maskují?

co je to zase za blbost? od kdy se představují prototypy? :D to je zase slovíčkaření Tesla ultras co? Tesla vždy s něčím přijde, velká pecka, velké sliby a roky se nic neděje, jen se mlží a čas běží, a hloupé ovce z řad Tesla ultras se rvou do roztrhání těla

Od pradávna a dělají to snad všichni. :D

https://www.youtube.com/watch?v=Wya0bQe9c3Y

Se podívejte třeba na představení TM3. První produkční model byl taky jiný.

Jinak ale souhlas, že ty zpoždění mezi plánovaným startem produkce a reálným jsou u Tesly často dost dlouhé.

koncept a prototyp jsou dvě značně odlišné věci, konceptů je na autosalonech plno a jen málo se dostane do produkce, pokud ano sotva tak 50% se použije v produkční verzi, proti tomu prototyp je v podstatě hotové finální auto, které už se jen ladí a zahájení sériové výroby je většinou do několika měsíců

jsou dvě možnosti, Tesla je bud tak strašně pomalá že ji trvá od prototypu do výroby několik let

nebo druhá možnost, že jsou to jen prolhaní šmejdi, kteří hrají divadlo pro své investory a pro své přihloplé fanoušky, postaví koncept který je na míle vzdálený sériové výrobě a tvrdí, že výroba je za rohem, naslibují hory doly, jako zrychlení dojezd atd. jenže ani oni sami nevědí zda to to auto bude umět a ted zjištují že to co naslibovali není tak úplně prdel postavit, kdyby představený roadster byl prototyp tak už dávno bude v prodeji

Tak to už spíše vaše slovíčkaření. Tady máte definice.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Prototyp

https://en.wikipedia.org/wiki/Prototype

Jak vidíte, tak není prototyp jako prototyp.

Upřímně nevím, jestli Tesla představuje koncepty nebo prototypy dle vaší definice. Semi a Roadster 2 byly spíše koncepty a CBT byl plně funkční prototyp.

Nebo třetí možnost, že uvedení nového modelu u Tesly znamená nutnost postavení nové továrny, protože dosavadní výroba jede naplno. Taky asi není úplně efektivní a proveditelné na jedné lince bouchat osobák, pickup, tahač a supersport.

Upřímně, kdo si v prosinci 2017 myslel, že do 2019 postaví fabriku a rozjedou výrobu Semi a Roadsteru 2, když ještě ani nezačali stavět, tak byl blbec a je jedno jestli fanoušek či odpůrce Tesly. Ten plán 2019 byl prostě špatně a tady se shodneme, že to Tesla podělala. Měli říct, že to bude až postaví novou fabriku.

Obrázek uživatele ozana

A kde by ho asi tak vyráběli?

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

no tak když slibujou prodej tak by asi měli mít i zajištěnou výrobu ne? většinou to tak bývá :D

nebo ted budete argumentovat tím že Tesla nemá kde to auto vyrábět? :D

Obrázek uživatele ozana

Nemají kapacity, TMY je důležitější model.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Obrázek uživatele Kuk

Třeba u modelu Y :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Často, ale ne vždy. :D

Model Y byla příjemná výjimka. :)

Ne jen v Belorusku. Snad pro cely svet.
https://ourworldindata.org/excess-mortality-covid
Nic lepsiho jsem nenasel. Slysel jsem o tom v poradu na CRO plus Koronavirus s Janem Konvalinkou. Tam o tom mluvi. A rika tam ze data z dosti zemi mimo jine z Ruska a Beloruska jsou evidentne silne podhodnocena (ja dodam spis zfalsovana). Presvedcovat vas nebudu, ale treba data z Ruska jsou evidentne uplnej blabol.

Obrázek uživatele runner42

Naopak, přesvědčte mě. Rád si k vašemu tvrzení přečtu cokoliv důvěryhodného.

Bohužel, ve vámi odkazovaném přehledu není Bělorusko uvedeno, stejně jako dalších 58 zemí včetně Singapuru, což mě tedy pobavilo, protože tady jsou přesnými daty doslova posedlí.

Důvod pro nezahrnutí není v obou případech uveden.

Takže zatím jste ohledně Běloruska nabídnul pouze Jedna paní Konvalinková povídala....

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Cipísek D

to je nuda :)) zrychlení 0-100kmh 1,1 na cesty na pracák a z5t ... :))))

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol