Nový prezident Francie jezdí v hybridní limuzíně

Nový prezident Francie Francois Hollande se rozhodl předvést se už při převzetí funkce na Champs-Élysées ve své limuzíně. A zvolil si až netradičně lidový vůz – nový dieselhybrid Citroën , který francouzská automobilka PSA právě nyní uvádí na trh.

I pro prezidenta je nový hybrid Citroen DS5 prostorný až až…
foto: Hybrid.cz

Francois Hollande, nový prezident Francie, je označován za socialistického politika, který pomáhá Evropu “barvit do ruda”. Zároveň ale zjevně dbá na svůj image člověka, kterému není lhostejné životní prostředí. Volba hybridu Citroën DS5 je proto takřka ideální.

Nový skupiny PSA žere oficiálně pod 5 l/100 km a stojí “pouhých” 43 000 euro. Navíc jde o francouzskou novinku a prezident tak zjevně podporuje domácí průmysl. Podle francouzských novin Euro1 by reklamní čas, který takto značka Citroën de-facto zdarma získala, stál jinak kolem 10 mil. euro.

Předchozí prezident Nicolas Sarcozy si v roce 2007 pro svou inauguraci zvolil vůz Peugeot 607 Paladine, koncept představený už v roce 2000.

Europe1

3 Comments on “Nový prezident Francie jezdí v hybridní limuzíně”

  1. A proč by ne,pokud si ho
    A proč by ne,pokud si ho muže francouzska středni vrstva běžně koupit tak je to lidovka.Jinak je ale dobře,že francouzsky president jezdi ve francouzskem autě.Klaus si vyzkoušel Superba a vratil se k Audině.Většina světovych vlad preferuje vladni upravy Mercedesu,a to je fadni podivana .Citroen DS 5Hybrid4 je přijemnou změnou.

Napsat komentář