Nový prezident Francie jezdí v hybridní limuzíně

Jan Horčík - 15 Květen 2012

Nový prezident Francie Francois Hollande se rozhodl předvést se už při převzetí funkce na Champs-Élysées ve své limuzíně. A zvolil si až netradičně lidový vůz – nový diesel-hybrid Citroën , který francouzská automobilka PSA právě nyní uvádí na trh.Citroen DS5

I pro prezidenta je nový hybrid Citroen DS5 prostorný až až...
foto: Hybrid.cz

Francois Hollande, nový prezident Francie, je označován za socialistického politika, který pomáhá Evropu “barvit do ruda”. Zároveň ale zjevně dbá na svůj image člověka, kterému není lhostejné životní prostředí. Volba hybridu Citroën DS5 je proto takřka ideální.

Nový skupiny PSA žere oficiálně pod 5 l/100 km a stojí “pouhých” 43 000 euro. Navíc jde o francouzskou novinku a prezident tak zjevně podporuje domácí průmysl. Podle francouzských novin Euro1 by reklamní čas, který takto značka Citroën de-facto zdarma získala, stál jinak kolem 10 mil. euro.

Předchozí prezident Nicolas Sarcozy si v roce 2007 pro svou inauguraci zvolil vůz Peugeot 607 Paladine, koncept představený už v roce 2000.

Europe1
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pekne auto, ale 40000EUR by zan dal asi malokto. Ak sa chce Citron presadit v triede limuzin, mal by zacat s cenami od podlahy a nie od strechy mrakodrapu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A proč by ne,pokud si ho muže francouzska středni vrstva běžně koupit tak je to lidovka.Jinak je ale dobře,že francouzsky president jezdi ve francouzskem autě.Klaus si vyzkoušel Superba a vratil se k Audině.Většina světovych vlad preferuje vladni upravy Mercedesu,a to je fadni podivana .Citroen DS 5Hybrid4 je přijemnou změnou.

To je lidové auto až na půdu ;)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol