Toyota MR2 - sportovní hybrid z Japonska

Jan Horčík - 25 Březen 2009

Japonské automobilky se prozatím v oblasti hybridního pohonu pragmaticky soustředí na běžné rodinné automobily. Z vozů jako Honda Insight ani Toyota Prius není právě cítit sportovní duch. Nicméně to by se, alespoň v případě Toyoty, mohlo již brzy změnit. Toyota MR2 s upraveným hybridním pohonem Hybrid Synergy Drive by měla nabídnout jak vysoký výkon, tak i nízkou spotřebu kolem 4 l/100 km.
Toyota MR2 hybrid
Mělo by jít o pokračovatele původního dvoumístného sportovního modelu Toyota MR2, který se ve třech generacích vyráběl od roku 1984 do 2007. Exkluzivně pro magazín Auto Express řekl na Ženevském autosalonu výkonný vice prezident automobilky Toyota Masatami Takimoto: "Jsme si vědomi oblíbenosti MR2 v Británii a Evropě a vyvíjíme malé hybridní sportovní auto." Dodal, že cena by se měla pohybovat kolem 20 000 liber, tedy asi 600 000 Kč. Honda postaví proti MR2 svůj model CR-Z.
Toyota MR2 hybrid

autoexpress
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol