Renault kašle na hybridy

Jan Horčík - 10 Březen 2009

Renault - logo

Francouzská automobilka Renault se nám začíná pěkně vybarvovat. Nedávno ohlásila, že velká auta už ji nezajímají. Ve spolupráci s Nissanem pilně pracuje na elektromobilech, mimo jiné také pro Olympijské hry 2012 v Londýně, a teď vše korunuje tím, že hodlá přeskočit i hybridy. Veškeré zdroje původně určené pro hybridní auta, případ pohon na vodík, proto směřuje právě do výzkumu elektromobilů. Potvrdil to nedávno také šéf firmy Patrick Pelata. Jeho vize je takvá, že do deseti let bude třetina všech automobilů v nabídce Renaultu na elektřinu. Už do roku 2011 budou v nabídce tři modely - van Renault Kangoo, městský elektromobil velikosti Renault Clio a větší auto navržené primárně pro Izrael (zde Renault-Nissan spolupracuje na zavádění elektromobilů s Project Better Place). Všechny tři elektromobily budou využívat lithium-iontové baterie od NEC vyvinuté ve spolupráci s Nissanem, všechny mají mít dojezd přes 160 km. Renault momentálně dále zkoumá možnosti elektromobilů, zejména co se týká pronájmů a možnosti měnit baterie na benzinkách namísto zdlouhavého čekání na dobití.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to chyba. Urcite etapy vyvoje neni mozno preskocit. Zejmena proto, ze pro masovy uspech elektromobilu jsou nutne 2 podminky, na automobilkach nezavisle. To je zejmena potreba nove infrastruktury - vyroba, rozvod a "cerpadla" elektriny. A to ne v jedne zemi, ale minimalne celoevropsky. A pak mozna jeste dulezitejsi - duvera v hlavach lidi. Pro oboji je lepsi plug-in hybrid. Coz je vlastne takovy elektromobil pro "neelktromobilovou" dobu, ktera drive nez za nejakych 10 let neskonci.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ten nápad výměny baterií místo dobíjení je suprový, myslím že už něco podobného chtěli zkusit v Kalifornii. Pokud jde o hospodárnost, elektromotor nemá konkurenci a až vyřešíme akumulátory nebo kondenzátory, tak máme vyhráno!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dalo by se řici že se vydali správnou cestou ale je to jen vize...

jen aková otázečka, kolik ropy(ne nafty) se spotřebuje na výrobu 1l benzínu nebo 1l nafty?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station