Movito - skládací elektroskútr od NASA

Jan Horčík - 24 Březen 2009

Americký úřad pro letectví a kosmonautiku () to nedávno dal dohromady se softwarovou společností SolidWorks a společně vyhlásili soutěž "Vytvořte design budoucnosti". V šesti kategoriích - spotřebitel, stroje, medicína, bezpečnost, udržitelnost a doprava se zúčastnily desítky projektů mladých návrhářů. Tai Chiem navrhl unikátní Movito. Sám tvůrce jej popisuje jako "šik, mladý a elegantní."
Elektrické skútry: Movito
Co je na něm skutečně jedinečné nejsou ani tak australské in-wheel elektromotory CSIRO (zabudované přímo v kolech), nýbrž možnost přestavět jej na dvoumístný . Resp. přestavět dva skútry Movito na jeden dvoumístný elektromobil. Samozřejmě, že jde o pouhou designérskou fantazii. Využití modulárního principu však není nezajímavé a naopak vyvolává v mysli další zajímavé otázky. Uhlíková vlákna se postarají o pevnost, lithium-iontové baterie o šťávu. Chceme vyzkoušet nějaký prototyp!
Elektrické skútry: Movito
Elektrické skútry: Movito
Elektrické skútry: Movito
Elektrické skútry: Movito

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektrická energie je pohon budoucnosti, pokud vynalezneme pořádné baterie které vydrží dlouho není problém mít takové vozítko.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Máte naprostou pravdu. A na takových bateriích se už dnes pracuje, jde např. o lithium-vzduchové baterie na kterých dělají výzkumníci v IBM a jiných laboratořích.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý nápad, jenom ale aby to fungovalo.Místo hračičkování s designem bysme měli řešit čím to budeme pohánět a ne jak to bude vypadat.Ale kdo si hraje,nezlobí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Design prodává, na pohon atd se kouká až druhém místě.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.