Nissan v USA vybuduje síť více než 100 rychlodobíječek

Jan Horčík - 09 Červenec 2013

Nissan v USA postaví síť více než 100 rychlodobíjecích stanic u svých dealerů. Rychlodobíječky prodávají – ví to Tesla Motors, ví to i Nissan. Majitelé elektromobilů Nissan Leaf se mohou radovat.auto 2013 elektromobil Nissan Leaf

Nový Nissan Leaf se v USA prodává jako rohlíky
foto: Nissan

Nové rychlodobíjecí stanice Nissan postaví ve 21 klíčových státech USA, kde jdou elektromobily Nissan Leaf nejlépe na odbyt. Stanice budou podporovat standard CHAdeMO, který dokáže prázdné auto dobít na 80 % za 30 minut.

Automobilky dobře vědí, že rychlodobíjecí stanice výrazným způsobem podporují prodej elektromobilů. Ví to Tesla Motors, a proto po celých Spojených státech buduje svou síť Superchargerů. Ví to i Nissan. Rychlodobíječky staví v Británii, USA a svou síť rychlodobíjecích stanic postaví i v České republice.

Testovací síť rychlodobíječek v dosud zahrnovala 24 dealerů ve městech San Francisko, Los Angeles, Sacramento, San Diego a Seattle. A podle všeho se osvědčila. Například u jednoho dealera, který sídlí na křižovatce dvou důležitých dálnic, se v průměru dobíjelo 10x za den.

Díky tomu se pochopitelně dealerství dostalo do povědomí komunity a podle tamního manažera to byl i jeden z důvodů, proč se podařilo prodat víc elektroaut Leaf.

Od startu pilotního programu rychlodobíjecích stanic Nissan v USA proběhlo kolem 5600 dobíjení. Na jednu lokaci v průměru připadlo 4,5 dobíjení denně s tím, že tato hodnota stabilně rostla s tím, jak se šířilo povědomí o stanicích.

Instalace nových rychlodobíječek začne na východním pobřeží už během letošního léta. Všech 100 rychlodobíjecích stanic má být na svém místě do 1. dubna 2014. Rychlodobíjecí stanice dodá společnost AeroVironment.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Když stát nepodporuje elektromobilitu (na př. tím,že by uvolnil alespoň 1% z příjmu za prodané emisní povolenky a postavil za ně pár rychlonabíječek na hlavních silnicích) ,tak alespoň výrobce elektroaut nějaké postaví. Nakonec je to jeho byznys.

---

ipekra

Obrázek uživatele Jolinar

A zanedlouho se zacnou tvorit fronty :-)

Opravdu d u c h a p l n á poznámka.

---

ipekra

Náhodou docela jo. 100 rychlonabíječek, to jsou celé dvě na jeden stát. Nehledě na to, že u dealera elektromobilů by měla být rychlonabíječka snad jako samozřejmost.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.