Konference O tajemství elektromobility se uskuteční už příští týden

Elektromobil plus rodinný dům s fotovoltaikou a bateriovým úložištěm je řešení, které funguje. Více se dozvíte na konferenci, která proběhne v pátek 18. září ve vzdušných prostorách zámeckého skleníku v Boskovicích.

Konference O tajemství elektromobility v Boskovicích
foto: malá-elektromobilita.cz

Jedná se již o druhou konferenci na téma malé elektromobility, která se zabývá reálnými projekty. Energeticky nezávislá domácnost nebo firma, to je šance pro elektromobilitu. Tak to alespoň ukazují výsledky realizované na stávajících projektech, o kterých budou hovořit přednášející.

Jestliže se zajímáte o elektromobilitu a efektivní využívání elektrické energie, nebo budujete chytrou domácnost, která Vám ušetří peníze, či dokonce chytrou – energeticky nezávislou firmu, Konference o tajemství elektromobility je pro Vás ta správná volba.

Bateriová úložiště, fotovoltaické systémy, dotační možnosti, elektromobily – bude se probírat vše, co do elektromobility patří. Bude se samozřejmě řešit i klíčová otázka vlastníků FV elektráren “Kam s ní“?

Co s vyrobenou elektrickou energií, kterou v létě není kam dávat a v zimě zase chybí. Co jim umožní chystané změny v zákonech. Co jim chystá komunitní energetika, nebo sdílené nabíjení? Není například výhodnější „vytěžit“ z jedné kilowatthodiny virtuální měnu v hodnotě patnácti korun, než tu samou kilowatthodinu prodat za 0,50 Kč distributorovi elektrické energie?

Bude představeno i centrální virtuální bateriové úložiště. Lze tak například nabídnout svoji přebytečnou energii kolegovi s elektromobilem a pak si ji zdarma načerpat na rychlonabíječce na druhém konci republiky.

Možnosti elektromobility jsou téměř neomezené. To se alespoň dozvíte na konferenci od přednášejících. Budou zde přednášet odborníci na trakční baterie, FV systémy, nabíjecí stanice a čerpání dotací. Budou tu se svými příspěvky i populátoři elektromobility Electro Dad a Tesláček – nejsledovanější čeští youtubeři.

Příspěvek elektromobilita a ekologie – Electro Dad

Příspěvek elektromobilita a ekologie – Electro Dad
foto: malá-elektromobilita.cz

Dále pak nás Jaromír Marušinec z Asociace elektromobilového průmyslu seznámí s vývojem elektromobility v ČR a zahraničí s ohledem na budoucí vývoj. Jan Vejbor z firmy EVC Group bude hovořit o baterkách pro průmyslové použití a o projektu bateriového kolového nakladače.

Silvester Buček nám sdělí co se děje ve vývoji chytrých nabíječek u fyrmy ejoin a kdy můžeme očekávat „obousměrné walboxy“ systému V2G (vehicle to grid/ z vozidla do sítě) a V2H (vehicle to home/ z vozidla do domu).

Tyto systémy totiž během krátkého času zcela změní pohled na elektromobilitu – ale hlavně na její ekonomiku. Není bez zajímavosti, že některé elektromobily prodávané v ČR jsou na tento systém distribuce energie připraveny již nyní.

Tak jako minulý rok, budou zajímavé i příspěvky pana Pařízka o elektromobilech Nissan. V jakém stavu je jeho Nissan (40 kWh) po 60 000 kilometrech a jak jezdí dodávka eNV200 která má najeto téměř 200 000 km?

Již od začátku listopadu se budou moci elektromobilisté registrovat do sdíleného systému nabíjení, které jim umožní používat nabíječky po celé ČR výměnou za přebytečnou energii z jejich FV elektráren – což u mnohých bude možnost nabíjení i jinde než doma prakticky zadarmo. Tento systém představí Mirek Matyáš a registrace prvních uživatelů proběhne přímo na konferenci.

Elektromobily se houfují u zdroje

Elektromobily se houfují u zdroje
foto: malá-elektromobilita.cz

Mnoho ekonomicky smýšlejících lidí zvažuje nákup elektromobilu a také umístění fotovoltaických panelů na svůj dům. Pak lze jezdit velmi levně. Na konferenci budou vlastníci elektromobilů a FV elektráren, kteří tyto výhody využívají již několik let.

Mají vlastní zkušenosti a pro lepší představivost mohou poskytnout i naměřená čísla. Rok, dva, tři zpětně – uvidíte, co ovlivňuje rychlou návratnost FV instalací.

Proto pokud uvažujete o koupi elektromobilu nebo o výstavbě vlastní domácí FV elektrárny, neváhejte a zúčastněte se. Konference se uskuteční v pátek 18. září v Zámeckém skleníku v Boskovicích. Chystaný program naleznete ZDE.

Následující den, v sobotu 19. září bude ve Westernovém městečku v Boskovicích velké setkání elektromobilistů. Bude to již v pořadí 3. elektrowesternový sraz. Můžete se těšit na bohatý program, elektromobilní novinky a o zábavu také nebude nouze.

Na sraz může dorazit každý. Elektromobilem, autem, na kole, pěšky i na koni. Účast na srazu je zdarma, za vstup do areálu Westernového městečka se taky nic neplatí.

Elektromobily na následném srazu

Elektromobily na následném srazu
foto: malá-elektromobilita.cz

Rádi soutěžíte a nemůžete přijet do Boskovic? V tom případě pro Vás organizátoři spolu s partnery srazu připravili Velkou internetovou soutěž, kde hlavní cenou je opět dodávka elektrické energie pro byt, nebo rodinný dům na jeden rok ZDARMA. Získat bližší informace, popřípadě si přímo zasoutěžit můžete ZDE a pravidla soutěže lze zhlédnout ZDE.

placená inzerce

106 Comments on “Konference O tajemství elektromobility se uskuteční už příští týden”

  1. Jeji podrizena vzala vsechnu vinu na sebe, protoze sla i tak
   Jeji podrizena vzala vsechnu vinu na sebe, protoze sla i tak do vezeni a pani V ji musi neco pridat za tu obetavost. To chapu, ale hned 200 milionu je prece jen trochu vic nez v Cezku obvykle. Za tech 1-2 roky navic proti puvodnimu trestu by melo stacit mnohem mene. Ale doufam, ze s odskodnenim neuspeje a bude jeste platit soudni poplatky a advokaty. Tak tu pani v krimu at zaplati ze sveho. Jinak by ji mohla prasknout.

 1. Kdo potřebuje denně využívat plně obsazené auto nebo
  Kdo potřebuje denně využívat plně obsazené auto nebo jezdit dlouhé vzdálenosti? Pro rychlejší rozvoj (městské) elektromobility by se měla podporovat vozidla levná maximálně dvoumístná. A dotovat pronájem baterie, ale maximálně do 15kW s vozidly do výkonu max. 15kW (skupina A1) Ono by pak to nabíjení nebyl zas takový problém. Zvláště pokud by se investovalo do nabíječek na sloupech pouličního osvětlení.

  1. Základ dobrého městského auta jsou malé vnější
   Základ dobrého městského auta jsou malé vnější rozměry, velký vnitřní prostor, čtyři dveře a čtyři místa (jinak je to nesmysl, protože nerozvezete děti). Baterka taková, aby to dalo po celou dobu životnosti v jakémkoli počasí 150 – 200 km na dobíjení – tedy jedno dobíjení týdně i pro bytovkáře bez jistoty dobíjení. Za mě nejlepší elektromobil do města bylo a je citigo, zejména pokud by spadlo o 100 tis dolů z cenou

 2. Německý ministr Steinbach říká, že Tesla Giga Berlin má
  Německý ministr Steinbach říká, že Tesla Giga Berlin má kapacitu zaměstnat 40 000 pracovníků ve třech směnách.

  https://www.youtube.com/watch?v=3qqVj4NW_zk

  https://www.youtube.com/results?search_query=Tesla+Giga+Berlin+

  Deutsche Bahn se loučí s naftou zkouškami alternativních paliv

  https://oenergetice.cz/cista-mobilita/deutsche-bahn-se-louci-naftou-zkouskami-alternativnich-paliv/

  Polsko má jadernou dohodu s USA
  https://iuhli.cz/polsko-ma-jadernou-dohodu-s-usa/

  https://energetika.tzb-info.cz/126882-polsko-chce-investovat-150-miliard-zlotych-do-jaderne-energie

  OZE potenciál
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/220562248420003-penize-nebo-zivot/

  1. Supercapacitor si muzeme koupit uz dnes. Co budou vyvijet 2-3
   Supercapacitor si muzeme koupit uz dnes. Co budou vyvijet 2-3 roky? Pisou ze to uz maji, tak muzou zacit vyrabet. A pokud to jeste vyviji, tak at nepisou ze jejich „baterka“ to umi. zase to vypada na oddalovani nakupu EV. Pockejte, vsechno bude lepsi, tak zatim nic nekupujte. Nejmenovana predni automobilka, hahaha. Asi nekdo komu vsichni ujizdi.

      1. Zavedená firma Dyson koupila solid state startup Sakti,
       Zavedená firma Dyson koupila solid state startup Sakti, kterej byl k ničemu. Jseš opravdu tak hloupoučký že věříš jen velkém firmám s naditou penězenkou a že se takový firmy nemýlej??? Prober se z diskotéky, jseš naivní jak malé dítě.

 3. Zdravím do německé kolonie z Minsku, bohužel i pro
  Zdravím do německé kolonie z Minsku, bohužel i pro tentokrát se budu muset obejít bez přednášky o stavu auta po ujetých 60 tisících km.
  Tak snad příště.

  Jo mimochodem, neděje se tu naprosto nic, žádná revoluce. To západní média těžce přehnala. Ale to je asi jasné každému kromě německé přítulky Leodenduly.

  Internet funguje normálně, i moje VPNka do Čech.

  Jsme tu sice krátce, ale na první pohled moderní město bez obohacujících barevnejch a s fungující dopravní infrastrukturou s vnějším i vnitřními okruhy. Naprosto čistý vzduch. Litr benzínu za 15 Kč.

  A žádné elektromobily, ani důvod pro ně.

        1. Tvoje potvrzení k tomu nepotřebujou a my už vůbec ne.
         Tvoje potvrzení k tomu nepotřebujou a my už vůbec ne.

        2. V pohodě, hlavně nezapomeňte na podzim volit opice, co
         V pohodě, hlavně nezapomeňte na podzim volit opice, co budou místo dálniční sítě a obchvatu Prahy řešit nabíjení z veřejného osvětlení.

        3. Vopici máš v hlavě, mlátí do činelů až ti drnčí
         Vopici máš v hlavě, mlátí do činelů až ti drnčí hlava.

     1. Kdo by ho jako měl vykopnout?
      Podle západních zpráv tady

      Kdo by ho jako měl vykopnout?
      Podle západních zpráv tady dnes prý demonstrovalo sto tisíc lidí. Chachacha. Je to naprostá lež, neděje se tu vůbec nic.

      Byli jsme v centru a Minsk si žije běžným životem, takže jestli se někde přetahuje pár stovek lidí s policajtama, možný to je, ale nikoho to tady v podstatě nezajímá.

      Lukašenko je možná diktátor, ale vy obětí západní propagandy zcela určitě.

        1. Německou propagandu nečtu, sorry.
         Německou propagandu nečtu, sorry.

        2. Pisou to i jine servery. Treba svycarske. Anglicke asi take,
         Pisou to i jine servery. Treba svycarske. Anglicke asi take, ale ja ctu radeji deutsche Nachrichten. Zitra to bude i v Minsku v novinach. Zitra leti Lukasenko na koberecek k Putinovi do Soci. Mozna ze si uz jede vybrat dum kam pujde do duchodu a uz se nevrati. Doufejte ze to nebude dalny vychod a studeny sever.

        3. Naprosto netušíte, o čem píšete. Pro místní je
         Naprosto netušíte, o čem píšete. Pro místní je zlepšení vztahů s Ruskem pozitivní zpráva a Lukašenko tím získává pozitivní body.

        4. Jojo, az na ty demonstranty. V centru Minsku jsou demo
         Jojo, az na ty demonstranty. V centru Minsku jsou demo nebezpecny, tak se demonstruje na periferii. Nez tam kruty mlaticky dorazi, vsichni utecou a tak je riziko zavleceni a muceni minimalni. Jsou to chytry lidi. Vyzrat na primitivni postkomunisticke policii asi neni zase tak tezke. No reknete sam.

        5. Nekrmit…
         Ten troll čím je vypasenejsi tím víc lže…

         Nekrmit…
         Ten troll čím je vypasenejsi tím víc lže…

        6. Pokud by byl doopravdy v Minsku, tak jeho zvysena komunikace s
         Pokud by byl doopravdy v Minsku, tak jeho zvysena komunikace s CR vzbudi zajem jistych sluzeb a oni si na nej posviti a daji mu nakladacku ktera mu prospeje. Tak cim vic pise, tim lepe 🙂

        7. Ano, nejlepší je demonstrovat s anglicky psanými cedulemi
         Ano, nejlepší je demonstrovat s anglicky psanými cedulemi pro zahraniční média v lese.

        8. Demonstrace potrebuji mezinarodni publicitu aby Lukasenko
         Demonstrace potrebuji mezinarodni publicitu aby Lukasenko vedel, ze to mlaceni nezustane pod perinou. Kazdy zloduch je opatrnejsi, kdyz ho nekdo pozoruje pri nasilnostech. Vsak to vi i putka v kremlu a to ho jaksi omezuje a kroti. Jinak by tam davno tekla krev v proudech jako to maji rusaci ve zvyku. Viz 1968 v CR, 1953 v DDR a 1956 v Madarsku. Rusko Sovetsky svaz je nelidsky system uz pres 100 let.

        9. Takže s novičokem se publicita chce, ale s mlácením už
         Takže s novičokem se publicita chce, ale s mlácením už ne…

         To jsou zas názory podle počasí..

        10. Pletete pojmy a dojmy. Publicita s novicokem by byla, kdyby to
         Pletete pojmy a dojmy. Publicita s novicokem by byla, kdyby to nekdo nafotil jak a kdo mu to svinstvo podava. Rusaci samozrejme takovou publicitu nechteji. Rusaci chteji pouze tolik, aby lide tusili, jak se to stalo, ale aby neexistovaly prime dukazy. Chteji vytvorit prostredi strachu, ze muzou beztrestne zlikvidovat kohokoliv a nic se jim nestane. Otrava je v lidech vzdy spojena se strachem a bezmoci, proto kreml tak rad travi exotickymi jedy sve odpurce. Je to mafiansky postup. Vsichni vedi kdo to byl a nikdo nemuze nic dokazat. Ale oni nedomysli, ze mezinarodni spolecenstvi rusko postavi do kouta a toho stigmatu se uz nikdy nezbavi. Rusko je navzdy spojeno se zlem a primitivnim chovanim.

        11. No vidíte, a přesto NordStream2 bude…
         No vidíte, a přesto NordStream2 bude…

        12. Bude nevyuzity rezavet na dne baltu. Mozna ze tam tudy budou
         Bude nevyuzity rezavet na dne baltu. Mozna ze tam tudy budou posilat spiony do EU.

        13. NS2 byl od zacatku nesmysl a kdo to silou proloboval a do toho
         NS2 byl od zacatku nesmysl a kdo to silou proloboval a do toho investoval jsou rusaci. Rusaci se predem vetreli do tech zapadnich firem a koupili akciove baliky aby mohli rozhodovat. Takze to je ruska nepratelska vec. NS2 se nikdy nemel stavet.

        14. Jasně,podle vás OMW,EON,Shell a další se nechali koupit, a
         Jasně,podle vás OMW,EON,Shell a další se nechali koupit, a nevěděli co dělají.Pokud v německu žijete tak by jste měl vědět, že jsou to pragmatici, bude kolem toho nějaké divadlo, ale dostaví se to, a bude provozovat, a my na tom budeme také slušně vydělávat.

        15. To je ale zase ruská propaganda 😀
         Bože bože…

         To je ale zase ruská propaganda 😀
         Bože bože…

        16. Vy jste prece chytrak od prirozeni, tak umite pracovat s
         Vy jste prece chytrak od prirozeni, tak umite pracovat s jakoukoliv info.

        17. Tohle jsou ale zprávy bez informace, jestli tušíte, o čem
         Tohle jsou ale zprávy bez informace, jestli tušíte, o čem píšu…

      1. V clanku se pise o 25.000 objednavkach, ktere jsou právně
       V clanku se pise o 25.000 objednavkach, ktere jsou právně zavazne. Oproti tomu jsou rezervace nezavazne a spousta lidi rezervaci zrusilo. VW zacal s předáváním teprve pred par dny, tak samozrejme jeste vse nestacil předat. 1st edition se vyrobilo 30.000 a objednavek maji jen 25.000. A to muze byt problem, protoze nemaji tepelne cerpadlo. Jelikoz uz jde objednavat standardni id3 s tepelnym cerpadlem, tak kdo si koupi 6 mesicu stare auto bez t.č? CT zatim nejde zavazne objednat, ale take jen rezervovat.

        1. Spíš než absolutní čísla bude zajímavější srovnání
         Spíš než absolutní čísla bude zajímavější srovnání s konkurencí, kolik se prodá Leafů, Kona a pod. Nebo s čím se to dá srovnávat.

     1. Je mi to jasné, pro vás jako německého přisluhovače jsou
      Je mi to jasné, pro vás jako německého přisluhovače jsou voliči ANO spodina, protože vás vzdalují národně neomarxistickému Německu.

      Hustý. Samozřejmě ani náznak respektu k jiným politickým názorům. Ekologicky zplynovat je zatím nechcete, soudruhu Leodendulo?

        1. Tesla S uz pred 1-2 roky jela z Ciny pres vsechny ty
         Tesla S uz pred 1-2 roky jela z Ciny pres vsechny ty postsovetske staty az do stredni Evropy. Nabijeli na obycejnych zasuvkach 230V, na 3f zasuvkach, Wallboxech i Supercharger. Pry nebyl vubec problem nabijet a lidi Teslu obdivovali. Kdo obdivuje vasi smradlavou a kourici kraksnu?

        2. Lidi Teslu obdivovali? :-D:-D:-D Jo tak tady je zakopaný ten
         Lidi Teslu obdivovali? :-D:-D:-D Jo tak tady je zakopaný ten čokl, vy toužíte být obdivován…

         No my nejedeme tour po nabíječkách, to je krutý omyl. To je pro degeny. My jezdíme po zajímavých místech a spali jsme i na farmě úplně bez elektriky.

        3. V postsovetskem prostoru je asi vice mist bez elektriny.
         V postsovetskem prostoru je asi vice mist bez elektriny. Muzete tam propagovat FVE a nemusite mit vycitky, ze v noci jim nebude vyrabet, kdyz beztak ted nic nemaji.
         Nemam Teslu S, tak nejsem obdivovan. Jsem radeji, kdyz zustanu bez povsimnuti, takrka underground.

        4. Jen otazka? Pises MY… s kym jedes, kolik vas je?
         Jen otazka? Pises MY… s kym jedes, kolik vas je?

        5. Čtyři páry, čtyři větší děti, čtyři auta – Grand
         Čtyři páry, čtyři větší děti, čtyři auta – Grand Cherokee, Land Cruiser, Škoda Kodiaq a Nissan Armada.
         Což by západní média popsala asi jako 250 spetsnaz a 80 tanků. 🙂

         Rok předem plánování, původně osm posádek, nakonec realita půlka, což není špatné vzhledem k okolnostem.

         Ale už balíme, dnes směr Brest.

        6. Uz jste cetl o volbach v rusku? Ve meste Tomsk kde doslo k
         Uz jste cetl o volbach v rusku? Ve meste Tomsk kde doslo k otrave Navalneho to pro putina nedopadlo dobre. Ztratili vetsinu a byli zvoleni dva spolubojovnici Navalneho a jine liberalni strany. Lidi v Tomsku asi vedi o otrave Navalneho vic nez vy a ostatni nevedouci. Nejak to putinovi nevychazi, to lhani a vrazdeni.

        7. Putin koukam uz ani nezvlada pocitat hlasy. 🙂
         Putin koukam uz ani nezvlada pocitat hlasy. 🙂

        8. Bude korekce výsledků, nemůže prohrát, to diktátor
         Bude korekce výsledků, nemůže prohrát, to diktátor nedopustí 🙂

         i když… v Rusku bych i docela věřil, že takový člověk má velkou podporu, je to prostě obraz toho národa.

        9. Uvidime jak se putin poucil v Belorusku. Zda bude mit 80%,
         Uvidime jak se putin poucil v Belorusku. Zda bude mit 80%, nebo bude skromejsi, treba 79,99%.

        10. 😀 😀 😀 😀 😀
         Fakt jim to nežerete. V centru jsem byli na

         😀 😀 😀 😀 😀

         Fakt jim to nežerete. V centru jsem byli na večeři a nikde nic a na internetu který měl být vypnutý, jak se sám máte možnost přesvědčit, visíme celý den bez výpadku.

         Komedie…

        11. Jojo, demonstrace asi natocili v Hollywoodu. Vy jste rusky
         Jojo, demonstrace asi natocili v Hollywoodu. Vy jste rusky komik. I ruska TASS to vysilala a policie jim shodila ze schodu kameramana a rozbila mu drahe vybaveni a je zraneny. To je ta ruska propaganda od opozice, nebo jak tomu muzu rozumet?

        12. Kdysi jsem s runnerem vedl celkem normalni diskuzi ale co z
         Kdysi jsem s runnerem vedl celkem normalni diskuzi ale co z nej pada ted, to teda valim oci.

        13. Asi dostal obuskem mezi kukadla.
         Asi dostal obuskem mezi kukadla.

        14. Mozna se nekam prichomejt a ted musi psat jak se tam nic
         Mozna se nekam prichomejt a ted musi psat jak se tam nic nedeje 🙂

        15. Sedi ve vezeni OMON, koule ma ve sveraku a ted zpiva neco mezi
         Sedi ve vezeni OMON, koule ma ve sveraku a ted zpiva neco mezi tenorem a sopranem co mu naridi.

        16. Nevím co kdo točil a je mně to naprosto jedno. Říkám
         Nevím co kdo točil a je mně to naprosto jedno. Říkám vám, že večer jsme byli na jídle a nikde nic. Přes den nevím, ale na žádnou demonstraci ani omezení jsme nenarazili a to ani dopravní, ani komunikační.

         Neříkám že demonstrace nebyla, věřím že i tisíce lidí, ale Minsk má přes dva miliony obyvatel a čtyřista km čtvrečních, pár tisíc demonstrujících se tam naprosto ztratí.

         Můj názor je, že západní média dělají z protizemanovské demonstrace před Hradem revoluci.

         Stejně mi je to jedno, už jedeme a těšíme se na Brest.

        17. Jedeš tour po benzíkách a ty bez elektriky zaručeně
         Jedeš tour po benzíkách a ty bez elektriky zaručeně nejsou. :)))

 4. Chytrá domácnost, chytrá firma….. Tsss, asi jako
  Chytrá domácnost, chytrá firma….. Tsss, asi jako nejchytřejší karanténa. Vychcánci čekají nablblíky, kterým můžou věšet bulíky na nos. Šéfovat tomu bude nejvychcanější Radovánek, přidá se Tesláček… To je panoptikum

Napsat komentář