Kia EV6: první vyhrazený elektromobil značky se představí letos v březnu

Jan Horčík - 09 Březen 2021

Kia EV6 je první elektromobil, jenž bude postaven na vyhrazené platformě Kia pro elektromobily (E-GMP) a bude používat nové označení ‚EV‘.auto elektromobil Kia EV6

Záplava nových elektromobilů pokračuje. Nejnovějším modelem je Kia EV6.
foto: Kia

E-GMP je zkratka pro Electric-Global Modular Platform a v podstatě jde o jihokorejskou obdobu koncernového MEB. Hyundai a Kia na něm hodlají postavit mnoho budoucích elektromobilů - zatím víme o Ioniq 5 a Kia EV6.

Nové elektromobily Kia s akumulátorovým pohonem ponesou označení v souladu s novou strategií, která je součástí proměny značky. Tento nový přístup bude zárukou jednoduchosti a konzistence názvosloví elektromobilů Kia napříč všemi globálními trhy.

Kia EV6

Kia EV6
foto: Kia

Označení všech nových vyhrazených elektromobilů Kia s akumulátorovým pohonem bude začínat předponou ‚EV‘, aby zákazník okamžitě rozpoznal, který z produktů Kia je poháněn samotnou elektřinou. Dále bude následovat číslo odpovídající zařazení daného vozidla v rámci modelové řady.

Model EV6, navržený a zkonstruovaný v souladu s novým sloganem značky Kia ‚Movement that inspires‘, se představí ve světové premiéře ještě během prvního čtvrtletí 2021.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Tohle bude revoluční auto, jako Ioniq 5.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station