Kia EV6 nabídne hi-tech interiér s panoramatickým zakřiveným displejem

Jan Horčík - 13 Květen 2021

Nový elektromobil Kia EV6 představuje celou řadu technologií, jejichž cílem je nabídnout promyšlené uživatelské prostředí. Head-up displej s podporou rozšířené reality posouvá navigaci na novou úroveň bez zbytečného odvádění pozornosti od řízení

Head-up displej s podporou rozšířené reality posouvá navigaci na novou úroveň bez zbytečného odvádění pozornosti od řízení
foto: Kia

Elektromobil Kia EV6 je postaven na modulární podvozkové architektuře E-GMP, díky níž vůz nabídne plochou podlahu kabiny a vnitřní rozměry na vrcholu třídy. Vzdušná kabina zprostředkuje všem cestujícím uvolněnou atmosféru bez zbytečného stresu.

Řidiče obklopují dva zakřivené širokoúhlé displeje 12,3" s jemnou grafikou, kde se srozumitelnou formou zobrazují všechny klíčové jízdní údaje. Přímo před řidičem je nastavitelný ‚přístrojový štít‘ s informacemi o rychlosti, zbývajícím dojezdu na elektřinu a stavu nabití.

interiér elektromobilu Kia EV6

interiér elektromobilu Kia EV6
foto: Kia

Hned vedle je obrazovka centrálního displeje, na níž se společně zobrazuje navigace, infotainment a systémové nabídky. Hladkým propojením obrazovek vznikl společný zakřivený displej s panoramatickým zobrazením, jenž zaručuje čitelnost a volný výhled za všech jízdních situací. Kvůli optimální viditelnosti a odolnosti tvoří vrchní vrstvu displeje „chemicky vyztužené sklo“.

Kia EV6

Kia EV6
foto: Kia

Pobyt za volantem zpříjemňuje řada praktických prvků výbavy, jako např. bezklíčový vstup s dotykovými tlačítky na dveřích, programovatelné profily řidičů, relaxační sedadlo a ergonomický design. Od automaticky výsuvných klik dveří zapuštěných do karoserie přes intuitivní dotyková rozhraní až po head-up displej s rozšířenou realitou: každá cesta na palubě EV6 vás přesvědčí o stále lepší interakci mezi člověkem a strojem a znásobí váš pocit pohody.

Kia EV6

Kia EV6
foto: Kia

Vyspělé palubní technologie hladce propojují řidiče a EV6 prostřednictvím propracovaného head-up displeje (HUD) s podporou rozšířené reality – další technologií, která byla až doposud zpravidla vyhrazena pouze luxusním vozům. Výsledkem hladké komunikace mezi GPS, palubní kamerou a head-up displejem je promítání pokynů k odbočování na vozovku vpředu, aby řidič nikdy nebyl rušen od sledování dopravní situace.

Displej s podporou rozšířené reality společně se dvěma obrazovkami zprostředkuje veškeré informace, které řidič potřebuje k příjemnému a podnětnému cestování bez nutnosti hledat další údaje jinde.

Kia EV6

Kia EV6
foto: Kia

Akusticky pohltivé materiály v prostoru podlahy, podběhů kol, dveří, víka kufru a pneumatik potlačují hluk od vozovky i aerodynamický hluk, aby mohla celá posádka klidně relaxovat v tichém prostředí kabiny. Pobyt na palubě dále zpříjemňuje akustické čelní sklo a boční okénka, kdy hladina hluku v interiéru EV6 dosahuje úrovně prémiových vozů vyšší třídy.

Do roku 2026 má Kia v plánu zcela přepracovat svoji modelovou nabídku uvedením 11 nových elektromobilů; jejich prvním zástupcem je model EV6, který si mohou čeští zákazníci objednat v předprodeji již od 3. května.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele spetak

Vypadá fakt moc dobře. Jen jestli jí neuškodí rychlý nástup dalších modelů.
Asi bych váhal s nákupem, kdybych věděl, že za rok tady bude další, nebo dokonce dva modely.
Rozdíl mezi eNirem a tímhle je propastný.

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

Bohuzel to by si clovek nemohl koupit asi nic....

Mám Konu 2019 a rozdíl v technologiích je nebetyčný, navíc při srovnatelné ceně. I ten vychvalovaný Enyaq dnes uváděný do prodeje je chudé ořezávatko. BEV prodělávají tak překotný vývoj, že s rychlým zastaráváním musíme počítat. Při čekání na něco definitivního bychom asi nekoupili nic. Ale peníze jsou na to abychom je utráceli, ne?

---

Zatím jezdím s Konou 64kWh ale čekám na TMY z Berlína. Jinak několik skvělých fosilů od BMW

Nezda se. V testu na 1000km obstal vic nez dobre.

Ano je to tak . Do automobilového průmyslu jako by zavál vítr ze Silicon Valley. Vývoj a rychlost změn začíná připomínat počítače. Třeba když lidé v US otevřou kapotu nového ID4 a první věta kterou řeknou je ,kde mám svých 150 litrů zavazadlového prostoru? Před dvěma lety se na to nikdo neptal , teď to lidé považují za standard. V US recenzi EV aut jsem dokonce slyšel větu , že pod kapotou ID4 je nepořádek jako po výbuchu bomby. V příštích deseti nebo dvaceti letech ,bude automobil zřejmě zastarávat mnohem rychleji , než jsme byli dosud zvyklí a když bude automobilka vyvíjet nový model bude muset uvažovat hodně dopředu a být velmi rychlá.

No kdyz ani nevi co si kupuji, jejich chyba.

Obrázek uživatele Kuk

Autoprůmysl je klenot německého hospodářství a VW iD4 je vrcholem německé technologie... 10 let za vopicema. :))) Fakt vrchol neschopnosti tvořit tak dlouho EV platformu pro budoucnost kam nebyli schopný ani zapracovat frunk. "Náskok díky technice" je pozadu a nestíhá.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Respektuji vas nazor ale co se tyce treba jizdy po dalnici (1000 km) test Bjorna Nylanda, ten nevyznel vubec spatne. Na 1000km jen o 30 minut delsi nez Tesla. Samotnyho me to prekvapilo. https://www.youtube.com/watch?v=dwRtevTuXf0

Mimochodem ti 10 let za opicema uz prodavaji auta s 800V technologii. A nabiji minimalne stejne rychle jako Tesla.
https://electrek.co/2020/02/06/tesla-model-3-vs-porsche-taycan-charging-speed-tested-by-german-publication/
Takova jsou fakta.

Obrázek uživatele Cipísek D

šajna baterýs fajr to byl fofr ;)

http://www.drsnysvet.cz/ve-vytahu-explodoval-elektricky-skutr-bylo-tam-i-nemluvne/

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol