Kia EV6: dojezd 510 km, 800V architektura a spousta místa uvnitř

redakce - 30 Březen 2021

Kia EV6 je symbolem nové značky Kia a současně prvním bateriovým elektromobilem postaveným na nové vyhrazené platformě E-GMP pro elektromobily.auto elektromobil Kia EV6

Nový elektromobil Kia EV6 nabídne rychlé 800V nabíjení z 10 na 80 procent kapacity za pouhých 18 minut; prodloužení dojezdu o 100 km za necelé 4,5 minuty.
foto: Kia

Nová Kia EV6 z kategorie SUV-crossoverů přináší dlouhý dojezd, ultra rychlé 800V nabíjení a výrazný styl. EV6 je prvním vozem značky, jenž bude postaven na nové vyhrazené platformě Kia pro bateriové elektromobily (BEV).

Podpora 800V nabíjení znamená, že EV6 lze nabít z 10 na 80 procent kapacity akumulátoru za pouhých 18 minut; provedení GT, navržené pro zákazníky toužící po atraktivní jízdní dynamice, přitom zrychluje z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a dokáže se rozjet až na 260 km/h.

Elektrický pohon

Zájemci o EV6 mohou volit z několika čistě elektrických uspořádání hnacího ústrojí s nulovými emisemi vč. vysokonapěťových akumulátorových modulů pro dlouhý dojezd (77,4 kWh), resp. standardní dojezd (58,0 kWh). Provedení EV6 GT-Line se nabízí s oběma typy akumulátorového modulu; EV6 GT bude v nabídce výhradně s akumulátorovým modulem pro dlouhý dojezd.

Kia EV6

Kia EV6
foto: Kia

Jde o prvním elektromobil značky Kia, u nějž může zákazník vybírat mezi pohonem předních kol (2WD) a stálým pohonem všech kol (AWD). Pohon AWD přitom zprostředkuje rozšířené dynamické schopnosti vozu i za těch nejnáročnějších jízdních podmínek.

EV6 s pohonem 2WD a akumulátorem o kapacitě 77,4 kWh ujede na jedno nabití přes 510 km (v kombinovaném cyklu podle WLTP). EV6 s pohonem AWD a točivým momentem až 605 Nm akceleruje z 0 na 100 km/h za pouhých 5,2 sekundy.

Akumulátorový modul o kapacitě 77,4 kWh napájí elektromotor o výkonu 168 kW (229 k) pohánějící zadní kola; dva elektromotory o výkonu 239 kW (325 k) u provedení AWD pohání přední a zadní kola.

EV6 s akumulátorem o kapacitě 58,0 kWh akceleruje z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy; provedení AWD disponuje maximálním točivým momentem 605 Nm. Akumulátorový modul o kapacitě 58,0 kWh napájí elektromotor o výkonu 125 kW pohánějící zadní kola; dva elektromotory o výkonu 173 kW (235 k) u provedení AWD pohání přední a zadní kola.

Nová vyhrazená platforma E-GMP zjednodušuje konstrukci cestou modularizace a standardizace, čímž dovoluje rychlý a flexibilní vývoj produktů s různorodými vlastnostmi. Tento způsob vývoje také dokáže reagovat na různorodé zákaznické požadavky ohledně výkonových charakteristik, a to i v rámci jediné modelové řady, jako např. EV6.

Kia EV6

Kia EV6
foto: Kia

EV6 GT s dvojicí elektromotorů 430 kW posouvá elektrické jízdní schopnosti na novou úroveň. Verze GT s pohonem AWD a maximálním točivým momentem 740 Nm impozantně akceleruje z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a dokáže se rozjet až na 260 km/h (předběžné cílové hodnoty). Elektronický samosvorný diferenciál, jenž se nabízí výhradně pro verzi EV6 GT, zprostředkuje řidiči sebejisté ovládání a agilní jízdní vlastnosti za všech podmínek.

Ultra rychlé nabíjení 800 V

Platforma EV6 standardně podporuje 800V i 400V nabíjení bez nutnosti používat další součásti nebo adaptéry. Vozidlo lze v rychlém režimu nabít z 10 na 80 % kapacity již za 18 minut (u všech provedení), resp. během necelých 4,5 minuty prodloužit dojezd vozidla o 100 km (provedení 2WD s akumulátorem o kapacitě 77,4 kWh).

Rozměry elektromobilu Kia EV6

Rozměry elektromobilu Kia EV6
foto: Kia

Systém nabíjení vozidla je díky integrované jednotce řízení nabíjení (ICCU) flexibilnější než v případě akumulátorových elektromobilů předchozí generace. Jednotka ICCU podporuje novou funkci V2L (Vehicle-to-Load – od vozidla ke spotřebiči) pro tok energie z akumulátoru vozidla ke spotřebiči.

Funkce V2L nabízí výkon až 3,6 kW, a může tak napájet např. 55" televizi a jednotku klimatizace po více než 24 hodin. Uvedený systém lze v případě potřeby použít i k dobití jiného elektromobilu.

Pokud je akumulátor nabitý alespoň na 35 %, EV6 může posloužit k tahání přívěsu o hmotnosti až 1600 kg. K tomu je zde funkce V2L, a tak si majitel EV6 může přibalit kompletní výbavu na expedici za město s přáteli nebo rodinou, a vše přitom absolvovat zcela bez emisí.

Rekuperace energie

EV6 je vybaveno technologiemi pro rekuperaci energie ve prospěch maximálního dojezdu. Sem patří nejnovější generace energeticky účinného tepelného čerpadla, které získává odpadní teplo z chladicí soustavy vozidla. Vůz díky tomu i při teplotě -7 °C vykazuje 80 % dojezdu odpovídajícího teplotě 25 °C.

EV6 kromě toho používá nejnovější generaci systému chytrého rekuperačního brzdění Kia, ovládaného pomocí páček pod volantem, kdy řidič snadno a rychle zpomaluje vozidlo a rekuperuje kinetickou energii ve prospěch dojezdu při co nejmenší spotřebě elektřiny.

V závislosti na požadované úrovni rekuperace může řidič volit ze šesti úrovní rekuperačního brzdění (žádné, 1 až 3, režim ‚i-PEDAL‘ nebo režim ‚auto‘). V režimu jediného pedálu ‚i-PEDAL‘ získává vozidlo při brzdění maximum energie, a řidič tak může vůz jemně zastavit bez použití brzdového pedálu.

Nové funkce palubní konektivity

EV6 představuje sestavu technologií na podporu bezpečnosti, konektivity a palubního infotainmentu. Ty byly navrženy tak, aby zvýšily bezpečnost cestování, usnadnily mobilitu a zamezily zbytečnému stresu.

Špičkový systém palubního infotainmentu zahrnuje dvojici 12" displejů. Zakřivené displeje EV6 používají TFT panel nové konstrukce a propracovanou technologií k potlačení vlivu světla.

Přístrojový štít je propojen se systémem infotainmentu tak, jako by tvořil jediné těleso pod vyztuženým sklem. Obrazovka táhnoucí se od volantu napříč středem vozidla zahrnuje digitální přístrojový štít před řidičem a systém palubního infotainmentu nad středovým panelem.

Elektromobil Kia EV6 rovněž používá head-up displej s podporou rozšířené reality (AR), který promítá klíčové údaje vozidla do oblasti základny čelního skla v zorném poli řidiče. Uvedený systém zobrazuje varování vyspělých systémů na podporu řízení, informace o rychlosti vozidla a pokyny navigace k odbočování.

Prvky výbavy na přání zahrnují i výkonný systém prostorového ozvučení Meridian® se 14 reproduktory (poprvé v rámci elektromobilů Kia), zprostředkující navýsost pohlcující zážitky při poslechu hudby.

Audiosystém se 14 reproduktory byl navržen specialisty firmy Meridian a zahrnuje hned několik vlastních technologií digitálního zpracování signálu (DSP) tohoto britského průkopníka audio průmyslu. EV6 ctí základní filozofický koncept ozvučení firmy Meridian, a tak se zákazníci mohou těšit na přirozenou, realistickou a originální akustiku celé kabiny.

Systém reproduktorů rovněž nabízí aktivní akustický systém (ASD); tato nově vyvinutá funkce Kia se ovládá přes uživatelské rozhraní a poskytuje řidiči zvukovou zpětnou vazbu informující o rychlosti vozidla.

Bezpečnost a praktické zaměření

Model EV6 s paketem vyspělých systémů na podporu řízení (ADAS) přináší bezpečnost a funkčnost na vrcholu třídy. Tyto systémy pomáhají eliminovat celou řadu všudypřítomných rizik a zároveň snižují únavu při řízení a nepřetržitě chrání posádku i další účastníky silničního provozu.

Asistent pro bezpečné vystupování (SEA) pomáhá při vystupování z EV6 vyhnout se střetu s vozidlem blížícím se zezadu. Když pasažér po zastavení vozu otevře dveře a systém rozpozná jiné vozidlo blížící se zezadu, aktivuje se výstraha. Systém SEA rovněž pomáhá blokovat zadní dveře prostřednictvím elektronické dětské pojistky.

Systém následování v jízdním pruhu (LFA) pomáhá udržovat vozidlo uprostřed příslušného jízdního pruhu. Během jízdy lze LFA zapínat a vypínat stiskem tlačítka.

Asistent pro jízdu na dálnici 2 (HDA 2) udržuje na dálnici přednastavenou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a rovněž pomáhá udržovat vůz uprostřed daného pruhu (dokonce i v zatáčkách).

Pokud HDA 2 rozpozná ve vedlejším pruhu blízko jedoucí vozidlo, pomůže zkorigovat trajektorii EV6 ke zmírnění rizika kolize. Dále je možné klepnutím na páčku směrového ukazatele přejet s vozem do příslušného pruhu (podmínkou jsou ruce řidiče na volantu a rychlost jízdy nad stanovené minimum).

Dálkově ovládaný inteligentní parkovací asistent (RSPA) pomáhá na dálku zaparkovat nebo vyjet z parkovacího místa, kdy řidič ovládá EV6 mimo kabinu vozidla.

Interiér

Provedení interiéru, jenž je sám o sobě výrazným produktem epochy elektromobilů, bylo umožněno vyhrazenou podvozkovou platformou Kia E-GMP. I přes kompaktní vnější rozměry se EV6 chlubí rozvorem 2900 mm, což se odrazilo v prostorné kabině připomínající spíše SUV střední třídy.

Jedním z nejmarkantnějších prvků je hladce začleněná zakřivená obrazovka systému palubního infotainmentu. Jednoduché tvary širokoúhlé obrazovky v kombinaci s přístrojovou deskou evokují v interiéru otevřenou atmosféru.

Štíhlá, lehká a moderní relaxační sedadla jsou čalouněna moderní, opticky zajímavou a odolnou látkou s obsahem recyklovaných plastů – v objemu odpovídajícím 111 kusů PET lahví.

EV6 nabízí promyšlené a všestranné řešení interiéru a bezpočet odkládacích prostor po celé kabině, jakožto i zavazadelník o objemu 520 litrů (podle VDA) při nesklopených zadních sedadlech. Sklopením sedadel druhé řady lze prostor pro náklad zvětšit přibližně na 1300 litrů. Vůz disponuje i předním kufrem s dalšími 52 litry (provedení 2WD), resp. 20 litry (AWD).

Velké plány Kia

EV6 je první vyhrazený akumulátorový elektromobil Kia postavený na zbrusu nové podvozkové platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform), představující první etapu přechodu Kia do nové éry elektrifikace pod novým sloganem značky ‚Movement that inspires‘.

Kromě toho zahajuje středně- až dlouhodobou strategii, kterou je do roku 2030 zvýšit podíl akumulátorových elektromobilů (BEV), plug-in hybridů (PHEV) a hybridních elektrických vozů (HEV) Kia v celkovém prodejním mixu až na 40 procent; cílové roční prodeje těchto ekologických vozidel by přitom měly činit 1,6 milionu kusů.

Kia v rámci těchto cílů plánuje do roku 2030 navýšit prodeje BEV na 880 tisíc kusů a zařadit se mezi nejprodávanější značky světa. EV6 je prvním z 11 nových akumulátorových elektromobilů, které Kia plánuje uvést do roku 2026 – sedm na architektuře E-GMP, resp. čtyři elektromobily odvozené od stávajících modelů.

Model EV6 se bude vyrábět v Jižní Koreji. Zahájení prodeje modelu na vybraných světových trzích je naplánováno na druhou polovinu roku 2021; na některých trzích se 30. března začnou přijímat online rezervace.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Myslel som si. Korejci vyprasia VW a ostatne automobilky. Tu uz bude mat aj Tesla vazny problem.

Obrázek uživatele Cipísek D

no to káždopádněěěě :) nevidíš snad co mám v zápatí ;))

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Necitam a nerozumiem

Obrázek uživatele Cipísek D

divnočlánek milá redakce

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

tyhle dve auta EV6 a Ioniq5 zmeni "svet" BEV myslim ted nejvic za poslednich nekolik let, je to takove jako kdys prisla Tesla S a ukazala smer

je to vesmes baterkova technika Taycanu v mainstreamovem baleni a Korejci ukazuji ze umi konkurenci nadelat slusne vrasky :) kdys bych vedle sbe postavil EV6, Ioniq5 a ID4 s Enyaq, tak tady na plne care asi vyhrava Korejsky koncern, ac interier Enyaq je fakt peknej, teda pro moje oci, ale ta technika to zene smerem ke Korejcum

Jo jo, korejci jedou, ale za deset let to asi budou, hlavně cenou "válcovat" číňani

Obrázek uživatele Marek_

Asi tak, jak to tady číňani válcují ve spalovacích autech? I spalováky jsou v Číně mnohem levnější a žádné válcování v Evropě se nekoná. Proč by to u EV mělo být jinak?

Můj názor je, že se v EV nic moc nezmění oproti situaci jaká je se spalováky. V Evropě budou převládat evropské, japonské a korejské značky, americká Tesla bude v menšině a číňané tady budou za exota, jako třeba Zhi-Do s pár prodanými kusy. Ale je to jenom odhad...

---

Lexus GS 450h Premium

Ve spalovácích je čína za světem pozadu, spolehla se hodně na licence (občas) a evropské pobočky, ale v elektru investovali do vývoje, což se podle mě za těch deset let projeví.

velkej problem Cinskych aut jsou prave licence schazejici pro prodeje na jinych trzich, a ty licence pokud to auto ma bejt i klavlitni a bezpecne, coz je dalsi aspekt na ktery se treba v Eu hodne kouka, by to auto prodrazili na podobnou uroven jako Korejska auta, takze Cinani by museli hodne zapracovat nejen na licencovani, ale hlavne na bezpecnosti tech aut

celkem zasadni problem bych videl i v siti dealeru a servisu, u Tesly je to vpohode taky jen u lidi co Tesle fandi, nefanda Tesly ale v prvni rade koukne na to ze nejblizsi servis pro to auto ma hodne daleko a kdys mu pak spocitaj pojistku tak vetsinou skonci u konkurence, a ze zrovna Kia/Hyundai tech dealeru maj celkem hodne i po te rosade Vosickeho nebo jak se jmenoval

aneb nemyslim si ze by Cinani nejak vyrazneji krom Volva v Evrope zabodobovali v tomto desetileti s dalisma znackama, a u toho Volva to je diky tradici a mozna i diky tomu, ze spousta lidi ani netusi ze Volvo je dnes Cinske a stale si ho spojuji se Svedskem

S licencema souhlas, ale rozhodovat podle mě bude hlavně množství vyrobených elektro-cena, kterému např. evropa nebude schopna konkurovat, a také to, že mají zabrané zdroje surovin po světě.

mozna bych si i vsadil, ze ty suroviny do 10 let az takovej problem nebudou a Cina bude sedet na necem po cem nebude poptavka :D

To jako zase vytahujete touhu vsech pitomcu, ze elektromobilita zanikne?

a proc by mela zanikat? spise se presune zajem na zajimavejsi technologie baterii ktere nejsou na tech vzacnejsich kovech tolik zavysle

Já bych se radši nevsázel, a nejedná se pouze o lithium, nebo kobalt.

Obrázek uživatele Marek_

Nemyslím... ale uvidíme za 10 let. Já tipuji, že situace na evropském trhu bude velmi podobná tomu, jak je to teď ve spalovacích autech, jak jsem psal.

---

Lexus GS 450h Premium

Tak to vidite blbe. Do Evropy se dovazi uz par spickovych EV. Napriklad BMW iX3, TM3 SR LFP, Nio a BYD. Mozna i jine. Tusim ze i VW ma podobne plany. A kluci sikmooky jsou ucenlivy a casem budou i ciste cinska auta na urovni. Vas otec se podobne posmival korejskym a japonskym autum?

Obrázek uživatele Marek_

To, jestli vidím blbě, se uvidí za pár let. A BMW iX3 ani Teslu 3 nepovažuji za čínské auto, je jenom vyráběné v Číně. Myslel jsem, že se bavíme o čínských značkách, to bylo předmětem původní diskuse. Nevím, proč diskutujete, když si nepřečtete o čem diskuse je :-)

Jo, BYD a jiné se možná vozí, ale ve statistikách prodejů v Evropě je moc nevidím, tak uvidíme jak si povedou. Klidně bych se vsadil, že za 10 let nebude situace na trhu EV v Evropě moc odlišná od situace, jaká dnes vládne ve spalovacích autech, co se týká zastoupení jednotlivých značek, resp. krajin a kontinentů. Prostě podle mě to tady Číňan nezválcuje, jak bylo původně napsáno a na to jsem reagoval.

---

Lexus GS 450h Premium

Mozna ze do deseti let budete jezdit v cinskem EV uplne stejne spokojene jako ted ve vasem japonskem spalovaku.

Obrázek uživatele Marek_

Možná, ja se nepasuji za vseveda. Jen jsem napsal co si myslím o tom válcovaní čínskými EV.

---

Lexus GS 450h Premium

Je zajímavé, jak se silně vyhrazujete proti Rusku a Čína je ok?

---

Zrejme nectete z mych prispevku dostatecne jasne poselstvi, ze evropske automobilky by mely vyvoj emobility akcelerovat, jelikoz jinak hrozi, ze Cina nas paterni prumysl zdecimuje. Celou dobu pozaduji vcasne kroky proti rysujicimu se nebezpeci. Ze Mercedes nevyrabi EV by me vlastne mohlo byt uplne u prodlouzeneho zatylku. Jenomze ja mam obavu z cinske invaze a proto bubnuji na urychleni vyvoje odpovidajicich EV. rusko a cinu beru jako dve nejvic nepratelsky operujici zeme.

Stačí udělat to samé, co USA nebo Čína - pokud chcete dodávat, fajn tak chlapci budete lokalizovat...všechny automobilky na světě, co přesunuly vývoj do Číny, to dělaly, protože, kdo v Číně nelokalizuje, tak tam nedodává.

---

ale vise jmenovana auta jsou naoko jine narodnosti, a Nia a BYD tu prozatim zadnou prodejni hydparadu neudelali

ono vesmes Evropa je hodne konzervativni, i proto se tu stretavaji 2 nazorove proudy i na samotnou elektromobilitu

neverim ze Cina v tomto desetileti nejak vyrazneji uspeje s elektrikama v Eu krome Volva

Obrázek uživatele Marek_

A i to Volvo, co vím, tak má pořád vývoj v Evropě a Číňan akorát dal prachy na záchranu a moc jim do toho nezasahuje, naštěstí. Takže to bych taky nebral jako typickou čínskou automobilku. Ale budiž...

---

Lexus GS 450h Premium

hybridni a elektricky Volva se vyrabej tusim v Cine ne? a vozej to do Evropy vyhradne vlakem po hedvabny stezce co jsem nekde cetl

Obrázek uživatele Marek_

To jo, jen mají vývoj v Evropě ve Švédsku, tak mi to nepřijde jako typické čínské auto.

A treba BMW iX3 taky ne, jak tady někdo blouznil :-)

---

Lexus GS 450h Premium

VW ma uz v Cine vyvojove centrum kam presunuli vyvoj z DE. Uz jsem to kdysi psal, je to podobny trend jako drive v IT, kdy se vyvoj stehoval do Indie. Sam jsem u Audi mel tu "cest" spolupracovat s indickymi koordinatory, kteri posbirali projekty a zpet prisly aplikace. Bohuzel casto nepouzitelne. Nevim kam to doslo, ale ve vyvoji aut to bude podobne castejsi. A cas ukaze zda to je dobre nebo ne. Pro zamestnanost to bude urcite spatne. Vsak automobilky vykrikuji, kolik musi kvuli EV zrusit mist. Pritom v tom je zahrnuta likvidace evropskych mist a budovani v Asii.
Takze VW uz nejsou ryze evropska auta.

No já v doufám, ale vzhledem k tomu, jak se poslední dobou EU "plácá" v problémech, tak to moc optimisticky nevidím.

Obrázek uživatele Cipísek D

politycky mysli víc politycky :))

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele Marek_

Přesně, to co VW koncern dává do préniových aut, tak Hyundai/Kia dá do mainstreamu. Bude záležet na ceně, každopádně nabíjení je o úroveň výš než Enyaq a spol.

---

Lexus GS 450h Premium

ani bych se nedivil kdyby vsechny koncernove elektromobili dostali pri faceliftech do 2-3 let taky 400/800V techniku, navic za ty 2-3 roky zase o kousek poskoci i samotne baterky a treba se doskame u vrcholnych verzi vyuzitelnych kapacit okolo 100kWh a tedy dojezdu okolo 500-550 realnych

Ne že to tam dá. Ty auta jsou už nejspíš někde jako prototypy.

Stejně všichni budou dávat všechno všude, protože to bude levnější, než homologovat padesát vairant - Korejci a Japonci to mají dávno propočítané, že příplatky a konfigurace jsou zbytečná komplikace - Tesla to dotáhla do extrému, protože je to pro ni extrémně výhodné na montáž a i tak má kvalitativní problémy - takže znouzecnosti udělali marketingově přednost a Tesla má nejlepší marketing na světě v kombinaci se zástupy věrných

---

Elektromobilita jde smerem do 400-800V pohonu a nektere automobilky propaguji 48V moturky. Lepe se ten rozdilny vyvoj nekterych automobilek neda rozpoznat.

Vy už ze sebe děláte kašpara člověče. Tenhle Ev netolerantní přístup dělá víc škody než užitku. Co není Tesla a klín Ev si zaslouží zesměšnění co.

Tak mozno tie motorky budu montovat do stieracov a okien ;)

Na druhou stranu budu za takove motory vdecny az se objevi na srotisti. Takovy motor brushless na 48V se urcite hodi na kutilstvi. Motor z EV na 800V se do sekacky na travu moc nehodi.

Kde prodávají tak vtipnou kaši?

Najlepšie to vystihuje citát Jana Nerudu: „Kdo chvíli stál, již stojí opodál ...“

---

145 000 km na elektróny
Z toho 50% z FVE

Aha...https://www.autojournal.cz/vyzkouseli-jsme-ojetou-teslu-model-x-jeji-opotrebeni-nas-vyvedlo-z-miry/
Tohle je přímo děsivé.

Podobne se vyjadruji rusaci o drivejsich nepovedenych letech Falcon 9. Dnes cumi s otevrenou hubou a radeji nic nerikaji. Tesla a SpaceX maji kratkou historii, ale zato velmi strmou cestu k uspechu. Ze ten clanek o TMX vysel na autoforu nema cenu mluvit. A ze baterka v klicku muze byt polovybita u kazdeho auta uz ani neni nutne pripominat. Jinak v clanku se pise ze auto bylo 3 roky stare a pritom mezi 2016 a 2020 kdy clanek vysel je rozdil 4 roky. Ale preju vsem troubum a nepratelum Tesly hezky zazitek.

Nebylo to Autoforum.

Obrázek uživatele Kuk

Má to frunk?
Je to na čistý EV platformě?
V základu předokolka.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele PG

Je to zadokolka na EV platformě a frunk má. Viz video na Fully Charged.

Obrázek uživatele Marek_

A tady citace z auto.cz:
"Právě technika je to nejmodernější, co je aktuálně pro elektrovozy k dispozici. EV6 nabídne několik variant pohonu, přičemž jako vůbec první elektromobil značky nabídne výběr mezi pohonem jedné (té zadní) nebo obou náprav. Standardní pohon zadních kol má přitom pomáhat jízdním vlastnostem, navíc neomezuje vnitřní prostor jako u konvenčních aut se spalovacím motorem vpředu, vyžadujících centrální tunel."

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele Marek_

Citace z článku, resp. je to tisková zpráva:
"Jde o prvním elektromobil značky Kia, u nějž může zákazník vybírat mezi pohonem předních kol (2WD) a stálým pohonem všech kol (AWD). Pohon AWD přitom zprostředkuje rozšířené dynamické schopnosti vozu i za těch nejnáročnějších jízdních podmínek."

Tak jak to tedy je? Taky bych spíš čekal pohon zadních kol plus AWD.

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele Kuk

No právě.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele spetak

Vypadá to moco dobře. Jsem zvědavý na první zkušenosti.

Dnes výlet s eNirem :

330 km, z toho 250 dálnice 120 km/h tempomat, 60 km okresky a 2O km město.
Teplota 20C, topení a klima zapnuté, dokonce i rádio hrálo

a spotřeba 15,8 !!!!

Jsem z toho auta fakt nadšenej !

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

Nepride vam eNiro male? Hladam nieco 7miestne ale zatial jedina vec vo vyhlade co by mala byt aj EV je ta nova dacia co bude predstavena tento rok. Skoda, ze korejci velmi nerobia 7 miestne auta a MPV/Van.

Tesla Y bude 7mi mistna a pry uz za pul roku.

Obrázek uživatele spetak

Tak to se zeptej kajakáře, jestli se mu nezdá kajak malej. Jeho kámoši ježdění v šesti na raftu.
Jezdím hodně sám, někdy s manželkou, občas jedno malé dítě a čas od času s babi a dědou na výlet.
Takže mě se malý nezdá, pro čtyři lidi místa habakuk. Hlavně ujede to v pohodě a bez omezování 400 kiláků a to je pro mě podstatné.
Pokud potřebuješ auto pro sedm lidí, musíš chvíli počkat. Ale Dáčie, nevím nevím.

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

korejci takova auta delaj, jen je neprodavaj ofiko v EU, treba Hyundai Palisade je az 8 mistne, a v 7 misten konfiguraci je to doslova luxusni svezeni 2+2+3, pak v EU ne prilis oblibenej maxivan H-1, nebo MPV Kia Carnival nebo minivan Sedona, pokud tyhle modely casem zelektrifikuji, tak doufam ze se podivaj i do Evropy, pripadne se to sem bude tahat individualne, protoze prave Kia Sedona by me jako rodinne auto vyhovovalo

NEKRMIT děkujeme...
nejdou mu na odbyt kulichy....

Obrázek uživatele runner42

Kulišníci v elektromobilech odkládají kulichy a po měsících zimou stažených prdelí dělají ramena? :-D

Potřeboval jsem si odskočit na D11 a při zaparkování na "vyhrazeném" místě pro elektromobilní chudáčky jsem si nemohl nevšimnout, že odkládáte ty vaše srandovní čepičky a začínáte zase vypadat skoro jako normální lidi. :-D

https://pasteboard.co/JV8BjIR.jpg

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele runner42

Překlad pro lidi s mozkem nepostiženým elektroláskou:

"Najel jsem pracovně v mírném lockdownovém provozu 330 kilometrů, díky krásnému jarnímu dni s ideálním počasím bez topení a klimatizace. Při odečtu na elektroměru lehce pod 20 kWh/100km, tedy s emisemi i provozní cenou na úrovni odpovídající spalovacímu autu. Po zohlednění toho půl milionu, co jsem mohl investovat jinde a kde by mi vydělával cca 4-5 tisíc Kč měsíčně, mě to stálo o dost víc, než se spalovákem.

Ale protože se širším kontextem nezatěžuji, jsem nadšený."

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

No vidíš to, já jsem první zimu neměl ani rýmu ani mě nechytly plotýnky jako v tom promrzlém dieselu. Elektromobil topí okamžitě. Spotřebu neřeším protože to mám zadarmo. Emise nulové protože co jsem do sítě v létě dodal to jsem si v zimě vzal.

---

Renault Zoe ZE50 *** FVE 4,55 kWp + VtE 1kW

Ta dálnice byla která? Jaký byl profil tratě po té dálnici? Děkuji za odpověď.

Obrázek uživatele spetak

Byla to cesta z Prahy do Žďáru nad Sázavou a zpět, takže D1.

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

Moc děkuji

Super. S dyzlem co tahne fotspodu by Runner ujel bezmala litr km.

Nevím jak Runner s dýzlem... Za sebe ale můžu říci po cca 20 let řezání s dvoutaktními Husqvarnami, kdy řežou na stojato, na šišato, na placato, v horku, v mrazu, prostě vždycky, když do ní doliju benzín a nabrousím řetěz - tak nezastavitelně. Kdyby měly eMrdky natočit tolik co moje 3,5 kW Husqvarna, musely by vaše prd.ele dotáhnout až na Pluto, aby to bylo v poměru k tomu, co dokáže ten prcek. Čus.

Obrázek uživatele Kuk

Tebe řeže akorát tvoje stará a proto jí říkáš Huskvarna. Taky má stejně vostrou zubní protézu. :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

A toho smradu, čo si sa pri tom nadýchal. Tiež som sa už niečo s 357XP narezal. Je to super stroj ale dnes ho už používam iba na spílenie stromu a všetko ostatné robím s aku pílou Stihl a Makita. Nemajú, samozrejme taký rezný výkon ale to ticho a čistý vzduch okolo, stoja za to.

---

145 000 km na elektróny
Z toho 50% z FVE

Svatá boží prostato ;-). Kdybych byl jednosmyslový jako Tesilák, možná by mi smrad vadil? Jenže já vnímám i chutě, světlo a tmu, jednou hluky, jindy zvuky, barvy, teplo i chlad... Můj svět je vícerozměrný, zatímco Tvůj se smrsknul jen na pohyb v jedné ose, vlevo je absolutně sterilní vzduch a úplně vpravo je vzduch ze spalováků, že? Takže si posuneš šoupátko nadoraz vlevo a jsi happy? Co ale děláš, když jdeš sr.át? :-) :-) :-) Dáváš si na nos kolíček na prádlo? Aj tak sa može....

Nesklamal si, ostatne, ako vždy. Mám pre teba (alebo pre skôr pre tých v tvojom okolí) zlú správu: inteligencia sa ti rapídne znižuje a bude to už len horšie. Zrejme tie výfukové plyny majú negatívny vplyv na tvoj, už dosť, atrofovaný mozoček. Do toho ešte prostata ...
Nezávidím ti :(

---

145 000 km na elektróny
Z toho 50% z FVE


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil