Ken Block vám ukáže, jak se jezdí Rallye Dakar v elektromobilu

Jan Horčík - 06 Únor 2020

Ken Block jeden ze spoluzakladatelů oděvní společnosti DC Shoes, a zároveň legenda motorsportu, si vyzkoušel Rallye Dakar v elektromobilu.auto elektromobil Odyssey 21 Extreme E Ken Block

Zakladatel závodu Formule E Alejandro Agag vymyslel nový podnik: drsné elektrické závody Extreme E. Odstartují už příští rok a jezdit se budou s těmito unikátními terénními elektromobily, které staví stejná firma (Spark) jako elektrické formule Formula E. Jeden takový aktuálně vyzkoušel Ken Block v rámci Rallye Dakar.
foto: (c) Extreme E

Odyssey 21 je off-road elektromobil navržený pro novou soutěž Extreme E. Představen byl minulý rok na Goodwoodském festivalu rychlosti, ale do širšího povědomí se dostává až nyní.

A to díky Kenu Blockovi, který se s ním vydal na poslední úsek Rallye Dakar v Saudské Arábii. Auto váží 1650 kg, má samozřejmě pohon všechy čtyř kol a max. výkon 400 kW. Zrychlení 0-100 km/h zvládne za 4,5 sekundy.

Série závodu Extreme E má začít v lednu 2021. Stojí za ní stejný tým, který má na svědomí závody elektrických formulí Formula E. Pojede se mimo jiné v Brazílii, Nepálu, Senegalu nebo Saudské Arábii.

Odyssey 21

Odyssey 21
foto: (c) Extreme E
Zpět na HybridPřidat komentář

Deset minut? To je všechno? Déle to nejede? :-)

Obrázek uživatele Masoxik

To tam maji motor z michacky? Proc to dela takovej bordel?

Prime ozubeni v prevodech. Ma vyssi ucinnost nez sikme zuby, ale proste rachoti. U zavodaku bezna praxe, tam se na komfort nehraje.

Mimochodem, silne mi to pripomina zvuk auticka autodrahy z detstvi :0)

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil