Kaufland má další dvě rychlodobíjecí stanice pro elektromobily - v pražské Podbabě a Modřanech

redakce - 27 Leden 2020

Dalšími prodejnami řetězce Kaufland, které nabídnou řidičům zázemí pro rychlé dobití elektromobilů, jsou Modřany a Podbaba nacházející se ve čtvrté, resp. šesté pražské městské části. V uplynulých měsících vyrostly stanice na parkovištích Kauflandu doslova po celé republice – od Ostrova nad Ohří až po Karvinou. Skupina ČEZ plánuje ve spolupráci s nákupním řetězcem vybudovat několik desítek těchto zařízení.

V uplynulých měsících vyrostly stanice na parkovištích Kauflandu doslova po celé republice – od Ostrova nad Ohří až po Karvinou. Skupina ČEZ plánuje ve spolupráci s nákupním řetězcem vybudovat několik desítek těchto zařízení.
foto: ČEZ

Společnost Kaufland ve spolupráci s Elektromobilitou Skupiny ČEZ postupně vybavuje parkoviště svých prodejen rychlodobíjecími stojany. V první vlně vzniká u nových a zmodernizovaných prodejen vždy minimálně jedna stanice. Aktuálně byly zprovozněny rychlodobíjecí stanice u pražských prodejen Kauflandu v Modřanech (Lhotecká ulice) a v Podbabě (ulice Pod Paťankou).

Rychlodobíjecí stanice tohoto typu fungují i v režimu tzv. normálního AC dobíjení (dobije elektromobil v řádu hodin), který Kaufland nabízí svým zákazníkům bezplatně. Zákazníkům stačí mít nainstalovanou aplikaci Polyfazer Direct.

Celkem je momentálně u 18 prodejen Kaufland v ČR řidičům elektromobilů k dispozici 22 veřejných dobíjecích stanic, z toho 19 rychlodobíjecích. V uplynulých měsících vyrostly rychlodobíjecí stanice u prodejen Kaufland doslova po celé republice – např. v Blansku, Hodoníně, Jablonci nad Nisou, Karviné, Kolíně, Kuřimi, Ostrově nad Ohří, Šternberku, Teplicích, Velkém Meziříčí nebo v několika pražských lokalitách.

„Elektromobily se stávají velice oblíbenou alternativou vůči klasickým autům, ve městech jde v poslední době dokonce o jeden z trendů. Kaufland na tento trend reaguje instalací dobíjecích stanic na parkovištích našich prodejen, abychom zákazníkům umožnili pohodlnější cestování. Rádi bychom proto pokračovali instalacemi v dalších lokalitách napříč celou Českou republikou,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

„Rozvoji elektromobility v České republice velmi pomáhá, že Kaufland plánovitě vybavuje své areály dobíjecí infrastrukturou, kterou nabízí u svých prodejen už v devíti krajích České republiky. Nákupní řetězce jsou místy, kde lidé tráví desítky minut a současně tu existuje i přirozené zázemí pro řidiče,“ uvedl Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

V České republice je aktuálně registrováno více než 3000 elektromobilů. V roce 2017 přibylo 400 vozů na elektrický pohon, o rok později 725 elektromobilů a loni 789 e-aut. Odhady dalšího vývoje hovoří počínaje příštím rokem o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy, i v České republice se elektrická auta definitivně stávají běžnou součástí zejména městského provozu. Vyšší dojezd nových typů elektrických vozů v kombinaci s hustší sítí veřejných dobíjecích stanic také definitivně otevírají pro elektromobilitu cestování mezi městy.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Co je to na fotce za auto?

---
Obrázek uživatele Dovi

Řekl bych Medvěd, EQCéčko

---

po úsporných Fabiích a Yarisech objednáno Citigo e iV

Díky, jo je to on - škoda zase Almara :(

---

v Praze je tech nabojecek strasne malo, ale jako chapu perou se o tech par zakazniku na male plose, ja do Kauflandu tady u nas jiz nejezdim nakupovat

To je zaujímavé. Kaufland dáva Nemcom čo zarabaju cca 3000 euro nabiť zdarma....a Čechom s cca 800 eurami si necháva zaplatit. Fakt sme pre nich tretotriedny zakaznici...v živote by som tam nesiel za toto kupovat.

Kde píšou že se platí Kauflandu ?

Já vidím že dávají zdarma AC.
Nevyřčená informace je že k DC je potřeba čip ČEZ => účtuje si ČEZ ne Kaufland.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

No, na Polyfyzeru je opravdu AC zdarma. No ta logika s tim chipem mi neprijde vhodna :)

Vhodná nevhodná, fakt je že bez čipu ČEZ si tam DC nespustíte.
Že to tam nenapsali přímo nám také může přijít tak maximálně ne úplně vhodné ;-)

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Jsem klidny. Clovek s prijmem 800 euro si EV nikdy neporidi

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

Obrázek uživatele ozana

Nikdy neříkej NIKDY!

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Kezby

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

:D

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Mno....
Slavobrána byla, dokonce aj Bursík se stavil..... :-)

Třeba si vzpomenou i na Kaufland v J. Hradci. Ale jo, ČEZ maká a já jsem za to rád. Nějak se ale zatím nemůžu dočkat mobilní aplikace na nové schéma účtování, což mělo být v polovině ledna.
Zato EON se tento rok nijak nepředvedl, nepřibylo vůbec nic. I když možná nás "potěší" zase nějakým AC sloupkem, abychom měli při cestování příležitost si prohlédnout okolí onoho místa v detailech.

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Obrázek uživatele spetak

EON Benzina v Berouně a určitě nebude jediná ...

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

Nebyla už loni? Je to jejich poslední výtvor a bohužel jediná je. Nic dalšího v seznamu není. Navíc v Berouně - jako by jich na D5 bylo málo. Na D4 a D3 není nic. To jsou taky dálnice.

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Obrázek uživatele spetak

Spuštěna po polovině prosince.

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

No jo, praha má nabíječek málo.

---

30 tis km elektricky od roku 2018


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol