Italská pošta si objednala 1744 elektromobilů Opel Corsa-e

Jan Horčík - 01 Červen 2021

Poste Italiane neboli italská pošta si objednala 1744 elektromobilů Opel Corsa-e. První várka dorazí před koncem roku.elektromobil Opel Corsa-e

Elektromobil Opel Corsa-e s polepem Poste Italiane. Itálie v posledních měsících s ohledem na prodej elektromobilů výrazně nabírá na síle.
foto: Opel

Opel zvítězil ve veřejném tendru Poste Italiane. K čemu přesně budou elektromobily sloužit, zda přímo i doručování zásilek, nebo jen jako služební vozy, zatím není jasné.

Elektromobil Opel Corsa-e nabízí díky 50kWh baterii dojezd 337 km WLTP, rychlonabíjení až 100 kW a osmiletou záruku (nebo 160 000 km). Společně s Peugeot e-208 a Citroen ë-C4 je postaven na platformě e-CMP koncernu Stellantis.

Elektromobily jsou u evropských poštovních služeb velmi oblíbené. Například Francouzská pošta využívá 7000 elektrododávek Renault Kangoo Z.E. a také rakouská pošta využívá bohatou flotilu elektrických vozidel. Také Česká pošta pronájem/nákup elektromobilů plánovala, ale nakonec z něj sešlo.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Cipísek D

týbrďo makaróni se nějak rozjeli ;)

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele runner42

Poste Italiane provozuje skoro 100 tisíc vozidel s obnovou 15-20 tisíc vozidel ročně.

Jen aby byla jasná perspektiva v článku uvedeného čísla.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Opět nepochopil....přestalo jít o jednotky nebo desítky....

Obrázek uživatele janvejbor

U tak velké zakázky by byla zajímavá i infomrace, jak se připraují infrastrukturně - když má do depa přijít >10 vozidel - nabíječky, rezervace energie, atp.

---

Dříve: Toyota Prius 2005 / Toyota Prius Plus 2012 / Opel Ampera 2011 PHEV // Nyní: Tesla Model 3 Long Range (Q3/2020)

Obrázek uživatele PaRi

Skoro bych řekl, že v garážích budou normální zásuvky a jedna rychlonabíječka. Jinak wallboxy s rozložením zátěže a plánováním popisoval ElectroDad v některém svém videu, takže v případě potřeby řešení existuje, ale auta jsou na celou Itálii, takže nějakou vysokou koncentraci nečekám.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.