Hyundai Ioniq 5: podívejte se, jak dobře zvládá rychlonabíjení

Jan Horčík - 27 Duben 2021

Hyundai zveřejnil video real-time nabití elektromobilu Hyundai Ioniq 5 z 10 % na 80 % během 18 minut a 26 sekund.auto elektromobil Hyundai Ioniq 5

Podle prvních dojmů magazínu Fully Charged by Hyundai Ioniq 5 mohl snadno stát elektromobilem roku 2021.
foto: Hyundai

Elektromobil Hyundai Ioniq 5 se v Česku bude prodávat za cenu od 1 099 990 Kč (58kWh baterie). Všechny verze auta podporují "více než 200kW rychlonabíjení".

Díky nejnovějšímu videu přímo z dílny Hyundai už teď víme, že je to dokonce výrazně více, než 200 kW. Na záběrech je vidět, že maximum na 350kW nabíječce dosahuje 230 kW.

Hyundai Ioniq 5 tak během 18 minut a 26 sekund přidá 70 % kapacity baterie (z 10 % na 80 %) a 323 km dojezdu. V přepočtu to tedy vychází na 100 km během asi šesti minut.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Je to pěkný, ale třeba pro mě není rychlost nabíjení na DC nijak zásadní faktor při koupi auta. Na DC jsem nabíjel naposledy asi 2 roky zpět.

Souhlasím ale když pojedete někam dál tak to oceníte. Každej pitomej spalovak nemá problém ujet 1000km za den. Většině lidí by podle mě absence ultrarychleho nabíjení vadila pokud by to bylo jediné auto v rodině.

Při cestě na delší vzdálenost, třeba do Chorvatska, to člověk ocení.

To je pre tych co sa stazuju ako parkuju na sidlisku a chudacikovia si nebudu mat kde dobyt (pricom nabijacky sa vedia dat aj na sidlisko ale to im nevysvetlis).

Dřive: mobil Bosch, Siemens, Ericsson, Sagem, Alcatel, Nokia
televize: Grundig, Loeve,

Dnes: mobil Samsung,Xiaomi,Huawei
televize: Samsung, LG

Obávám se, že VW a jiné EU firmy padnou do kolonky dříve.
Evropa je bohužel na sestupné křivce.

USA samochody
drive: Ford, GM, Chrysler, Pontiac....
dnes: Ford, Chevy, Tojooota, Honda, Tesla
zitra: Tesla, Cina

Evropka AVTO
dnes: VW, Renault, Fiat
zitra Tesla, Cina

Telefony komurkove - Svet
dnes: Aplle, Samsung
zitra: Aple, Cina

btw at zije Zemanuv kanal :P

---

smrt Toyote

Obrázek uživatele runner42

Vy sem píšete díky inkluzi?

Začínám si myslet, že test inteligence provedený mezi latentními elektromobilisty, by přinesl velmi zajímavé výsledky.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Je to přesně tak a nebylo to vůbec nutné. Západ páchá sám sebevraždu. Socialismem, regulacemi, vysokým zdaněním. Zaostávání bude ještě akcelerovat. Baterie vyrábí v podstatě jen východoasijci, nejvýkonější čipy také. Západ místo toho nabírá manažery diverzity a genderové auditory, kteří počítají, aby ve firmě bylo dost menšin s tím, že důležitý je počet nebílých lidí a není důležité, jestli jsou pro firmu přínosem.

Neviděl bych to tak drasticky.

Těžko říct co všechno berete jako "západ", ale Nvidia, Intel, AMD, Broadcom, Texas instrument, Qualcom, Micron, NPX semiconduktors, STM microelectronics a další jsou všechno spíš západní firmy.

Samozřejmě nejlepší "čipaři" z TSM jsou Taiwanci, ale to neznamená, že zbytek nic neumí.

Ohledně baterií se to poměrně rychle mění a v Evropě i USA vyrůstají baterkárny jako houby po dešti.

Gendrové "blbosti" a další věci se nejvíce řeší hlavně v mediích.

Gendrové "blbosti" se neřeší jen v médiích, ale i ve firmách. Třeba vámi zmiňovaný Intel. V roce 2015 začal s diverzitou. Tady mají nádherné video:
Intel Achieves Goal of Full US Workforce Representation
https://www.youtube.com/watch?v=jHOlAKehOM4
V roce 2015 měl Intel o parník náskok před konkurencí. Nyní je v podstatě stále na stejném výrobním procesu 14 nm a konkurence TSMC ho již v překonala. Nyní se Intel snaží zachránit pomocí nabírání starých bělochů. Otázkou je, jestli se mu to podaří. Diverzita znamená, že firma nabírá podle rasového klíče třeba i neschopné lidi. Stávající zaměstnance práce s neschopnými demotivuje a odcházejí.
AMD využívá TSMC.
Baterkárny v Evropě vyrůstají, ale zase se jedná v naprosté většině o východoasijské firmy.

A nepatrite zrovny vy k tem, kdo brani rusaky a rika, ze v USA bijou cernochy? Kdyz bijou cernochy, jsou to zly Americane. A kdyz davaji kvoty na podil ruznych skupin, tak je to take spatne. Asi je ve vasich ocich v USA vsechno spatne a naroubujete to na vse co delaji. Mam pravdu?

V USA v žádném případě černochy nebijí, naopak je nechávají rabovat a ještě před nimi poklekávají. V USA není všechno špatně, ale špatně je protěžovat jednu skupinu obyvatel před jinou. Protěžovaná je ta tmavá, stačí jim méně bodů v přijímačkách na VŠ, dostávají přednost před bílými a asijskými uchazeči o práci a to i v případě, že mají nižší kvalifikaci. Nicméně černochům je stále říkáno, jak je jim ubližováno, a že za jejich neúspěchy mohou běloši.
Nebráním Rusko, ale nevěřím Babišovi a BIS. Pokud budou mít rusové příležitost, tak si z nás udělají zase kolonii a to opravdu nikdo nechce.
Tajné služby většinou nevyhazují muničáky, ale působí trochu
jinak, tady to popisuje bývalý agent KGB, který utekl do USA: https://www.youtube.com/watch?v=92-jNW9qyX0

Obrázek uživatele ozana

Pokud někdo nevěří tajné službě státu ve kterém žije, měl by se přestěhovat do jiného.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

A do kterého?
která tajná služba mluví pravdu a nic neskrývá, nelže?

Tajne sluzby tezko muzou mit gentlemansky kodex, kdyz protistrana podnika zakerne akce. Je to nelitostny boj a nase BIS musi celit najezdu ruskych i cinskych nepratelu. Dnes to mame od rusaku cerne na bilem, ze patrime k nejvetsim nepratelum ruska. Tak jakepak bratrickovani s nepritelem, je nutne se aktivne zbavit ruskych kolaborantu na vsech urovnich. A rukavicky nechme stranou, jako to delaji rusaci.
Lidi brblaji, kdyz soud necha zlocince bezet, protoze dukazy nemusely byt uplne na 100%. I kdyz policie presne vi, ze ten cin spachal. Soud cti in dubio pro reo. U cizich agentu takove gesto si nemuzeme dovolit, tam jsou tvrde bandaze a kazda slabost muze byt osudna. Takze i kdyby ty dukazy byly jen 50%, tak je v poradku rusaky vykopnout. Podle vseho jsou dukazy mnohem spolehlivejsi, tak co se nekomu nelibi. Kdyz vam nekdo bude chtit dat facku, tak take budete cekat s obranou nez vam ji da? Verim, ze budete okamzite aktivni, kdyz zaznamenate znaky agrese.

Nejlepší je samozřejmě předvídat natolik aby vůbec nenastala situace kdy je možné obdržet facku..
Obávám se totiž že moje obrana by byla vždy nepřiměřená a u soudu by pro to určitě neměli pochopení...

Nejlepsi by bylo predvidat, ze rusaci nam skodi a meli jsme je po listopadu brat jako skudce a vypakovat je zpet. O tu facku si velka cast naroda na kolenou rikala.

1*
a kdyby se dobře předvídalo už od dob starého Říma tak jsme získali jako lidé pár stovek let k dobru a snad by se nemuselo chodit do důchodu pořád později a později...

Jakože tím, že Intel nabral pár lidí jiné rasy, způsobilo jeho pomalejší růst? Nebylo to spíše namachrovaností Intelu a jeho zkostnatělostí? I když je TSM "lepší" a má větší hodnotu, tak Intel má stále o 50 % větší obrat a i o trochu větší zisk.

Jen pro info Intel od roku 2015 zdvojnásobil svou hodnotu a stále má víc jak dvojnásobnou hodnotu vůči AMD a to vše s poměrně slušnou dividendou.

https://finviz.com/quote.ashx?t=INTC
https://finviz.com/quote.ashx?t=AMD

To je zase taková ta komplexní otázka kdo má největší přínos na výrobě. Je to ta firma která navrhne čipy nebo firma co je vyrobí nebo firma co pro firmu vyrábějíc čipy vyrobí stroje na čipy nebo firma, která ty stroje navrhne nebo země, kde se to vše vyrábí nebo vlastníci těch jednotlivých firem?

Ohledně Baterkáren tak VW je snad Evropská firma a plánují jich postavit 6. Tesla je také "západní". Pak tu máme ještě třeba Northvolt, Vartu a další.

Abychom si rozuměli, netvrdím, že USA a Evropa je ve všem top a že se do toho nemusí investovat, ale zase tak hrozné to není. Nemůžeme být nejlepší ve všem a na vždy. :)

Intelu odcházeli poslední roky zkušení odborníci. Časově to se zavedením diverzity ve firmě sedí. Každopádně zaměstnanec jako důvod výpovědi neuvede, že nechce pracovat s neschopnými kolegy. Antirasističtí aktivisté by takovému člověku mohli zničit kariéru.
Intel měl náskok o parník a konkurence se předhonila teprve nedávno, což je vidět i na ceně akcií.
Akcie Intelu za poslední rok poklesly z 58,75 na 57,97.
Akcie AMD za poslední rok vzrostly z 55,51 na 85,21.
AMD stejně jako další firmy typu Apple dělá pouze návrh a výrobní proces zajišťuje taiwanské TSMC. Navrhuje kde kdo, ale nejlepší výrobní proces má jen TSMC.
Teslá má baterie Panasonic, což není západní nebo CATL, což také není západní. Jak budou mít licencované jejich budoucí baterky nevím (jestli pojedou pod patenty Panasonicu nebo ne).

Obrázek uživatele ozana

Intel je v nejvýkonnějších čipech až ten druhý už nejméně 5 let.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Intel byl lepší než AMD ještě nedávno. První alepsoň trochu konkurenční byly Ryzeny z roku 2017, ale ty byly na podobném výrobním procesu jako Intel - 14 nm. AMD začalo zatápět Intelu teprve nedávno. Nynější Ryzeny jsou na 7nm.

Obrázek uživatele ozana

AMD mělo na horším výrobním procesu více jader, vyšší výkon a méně ztrátového tepla než Intel už před 5 lety.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Ano odcházeli, ale že to bylo kvůli tomu, že firma nabrala pár lidí jiné rasy je opravdu čirá spekulace z vaší strany.

Intel je prostě ohromný korporát, kterému došel drajf a přestal být tak "sexy". Proto také probíhá restrukturalizace a když se toho chopí schopný manažér, tak je zase nakopne.

Na téhle vlně "rasové rozmanitosti" jede většina velkých západních firem, ale pouze Intel ztratil dech? To nedává smysl.

Mluvil jsem o tom, že se budou stavět západní baterkárny. Ne že už stojí.

Ano navrhuje dnes kde kdo, ale bez toho návrhu je výroba k ničemu. V návrhu je ta největší přidaná hodnota a největší marže. Proto má samotný Apple 6 krát větší obrat než jeho dvorní "kovář" TSM, který dodává ještě půlce světa. Nejdražší je to, na co se nedá sáhnout.

Na vlně diverzity jede třeba Boeing a také nic moc. Google nebo Facebook jsou již molochy bez konkurence, u nich je to jedno. U netechnologických firem typu McDonalds diverzita nevadí, u nich je levná pracovní síla naopak výhodou. Tesla na vlně diverzity nejede a proto má také drajv. U fotek SpaceX je minimum tmavších lidí.
Čína v současné době také navrhuje, ale vzhledem k tomu, že nemůže využít TSMC ani jim neprodají ASML z Nizozemska, tak jim jsou návrhy na dvě věci.

Boeing nic moc a Airbus taky nic moc, takže buď berou černé všude nebo to bude tím, že celý letecký sektor je nic moc. :D

Prostě když se daří, tak cajk a když se nedaří, tak za to můžou černí (cikáni, EU, Imperialisti, židi...). Co mi to jen připomíná?

Tesla má drajf, protože Musk, a protože je to relativně mladá a malá firma. Jen se podívejte na konec Battery day, kdy ukázali pár lidí z vývoje. Myslím, že do SS by jich několik nevzali.

No nejsou, jen jedou na horší technologii, ale jinak souhlas že Čína samotná není schopná být na špičce.

Jsem rád, že víte o ASML z Evropského Nizozemska. Jak říkám, není to tak hrozné, jak to na první pohled vypadá. :)

S těmi cikány a židy používáte jste úplně mimo. Tmavší jsou prostě v průměru méně inteligentní a když nabíráte lidi podle barvy kůže, tak nemůžete u tmavších čekat zázraky.

Vsimete si, ze u hodne US firem je v pozici CEO nejaky Cinan, Ind, nebo dokonce Arab. Asiati maji pod cepici asi vic nez pohodlni Evropane. U nas ve meste prevzali Vietnamci skomirajici obchodak a strci kdejaky Lidl, Penny do kapsy. Cesi by to nikdy tak nerozjeli.

Východní asiaté vystudují v USA vysokou školu a už tam zůstanou. Pro asiaty jsou nejpřísnější kvóty. Musí získat i více bodů z testu než běloši, aby byli přijati. Naproti tomu černochům stačí málo bodů pro přijetí. Studovat jdou většinou ti nejchytřejší asiati. Výsledkem je, že východní asiaté mají o mnoho vyšší platy než běloši a ti mají zase o mnoho vyšší platy než černoši. Ind je jak který, jsou indové jako třeba Freddie Mercury, ale většina indů je v práci tragická. Dělám v IT, tak vím o čem mluvím. Outsourcing do Indie není dobrá volba. Mimochodem část vývoje a testování do Indie outsourcoval i Boeing a pak se diví, že jim padají letadla.

S Indy v IT mam take zkusenosti. Indu je pres miliarda a nekolik narodu. Takze neni Ind jako Ind. I nase opalena mensina pochazi z Indie. Ale maji tam i elity a chytre lidi.

Ale to on říká, že Evropani jdou do kopru a Asiati nás tu ušlapávají, protože se mícháme s Afričanama.

Jen mi do toho nezapadá Rusko. Tam už víc bílí a víc proti černým snad být ani nemůžou a marně hledám významnou firmu na výrobu Ruských čipů.

Našel jsem jen tohle:

https://www.zive.cz/bleskovky/rusko-ma-vlastni-procesor-se-ctyrmi-jadry-a-vlastni-instrukcni-sadou/sc-4-a-178250/default.aspx

65 nm je přece tlustší plech, takže lepší. :D

S michanim rasy to nema moc spolecneho. Je to kulturni zalezitost. V Evrope se nikdy nefandilo lidem, kteri predbehli dobu. Kdo byl chytrejsi nez prumer byl podezrely az nebezpecny a moc daleko to nedotahl. Evropa ma socialni jistotu pro vsechny, tak neni duvod se namahat. Kde na svete je zdravotni pojisteni pro vsechny? Mimo Evropu mozna tak nejake ropne Emiraty.

Míchání ras (běloši a černoši) už proběhlo v Karibiku, takže se tam můžete podívat jak takové míchání dopadne. Kriminalita, IQ 85-90, v podstatě bez vědců. Karibik nemůže v technologiích konkurovat číňanům.
Ale s těmi sociálními jistotami souhlasím. Dochází k menší ochotě pracovat, vyšším daním, v budoucnu odchod nejchytřejších.

Kdo by v Karibiku chtel pracovat. Ani nejpilnejsi Japonci by nechodili do prace, ale houpali se v siti pod palmou a uzivali si zivot. Aspon ja bych to tak udelal.

Dobré porovnání je Haiti vs Dominikánská republika. Jedná se o jeden ostrov rozpůlený na dva státy. Oba státy byly v minulosti otrokářské černoši pracovali jako otroci na plantážích u bělochů. Před více než 200 lety černoši na Haiti pozabíjeli všechny bělochy do poslední bílé ženy a bílého dítěte. Haiti je nyní nejchudší zemí v Americe, scela srovnatelná s černošskými zeměmi v Africe. Dominikánská republika je smíšená a je na tom o trochu líp. Nedávno jsem se o neúspěších tmavších lidí bavil s jedním černochem a bavili jsme se o tom, proč je matematika, věda obecně, vážná hudba, dálnice, gramatika a další desítky až stovky věcí považováno za rasismus. Prý tyto věci vymysleli běloši, takže je zase lépe chápe jiný běloch. Mozek černocha prý funguje jinak a nemá šanci výtvory bílého člověka pochopit.

Na Haity maji diktatora. To muze byt podil bilych treba 120% a porad budou chudy. Vemte Venezuelu, byli bohaty a uspesny, prisel diktator a nemaji co zrat a maji tam vsechny barvy. Vy skacete z extremu do extremu. To vam nejaky cernoch prebral zenu, nebo proc mate tu fobii?

Mezi černochy mám spostu kamarádů a jen konstatuji fakta. Dokonce jsem mnoha z nich zachránil život, protože jsem jim doporučil jíst vitamin D, který černá kůže u nás nemá šanci vytvořit v dostatečném množství. Nicméně jich mnoho zemřelo relativně mladých, lépe jim je u nich doma v Africe. Nechci je tady pro jejich dobro. Jak se říká, pokud by občané Švýcarska a Haiti vyměnili, tak za 10 let je z Haiti nové Švýcarsko.

S tim Svycarskem bych byl opatrny. Oni si vybudovali svuj image v WW1 a WW2, kdy bohati uklidili sve prachy pred valkou v CH. A tim se stalo CH bankou pro vsechny cerne/sede prachy sveta. Takovou prilezitost by uz na Haity nedostaly a verim, ze by se jejich obcane venovali vic te siti pod palmou, nez vyrobe hodinek (obrazne). CH ma silny farma prumysl, ale ten by na Haity asi take moc nefungoval.

Na Okinawe (a v lete skoro po celem Japonsku) je to podobny Karibiku a pracuje se tam.

Rusko je malá bezvýznamná ekonomika. Proč by měli vyrábět nějaké čipy? Oni se zmůžou jen na vývoz surovin a nyní i potravin. Rusko rozhodně není jen bílé. V Čečensku jsou tmavý muslimové a východě pak šikmoocí. Putin je multikulturní jinak by se mu Rusko rozpadlo. Politický vězeň Navajnyj je proti migrantům a muslimům obecně:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-alexej-navalnyj-amnesty-international-vezen-svedomi.A210224_174430_zahranicni_kha

Tak si říkám , jak dlouho může ještě Toyota ignorovat tento rozjíždějící se EV konkurenční boj.

15 cistych EV do roku 2025. Prvni jiz pristi rok.
EV Lexus se jiz prodava.

Už dělají Ev,ale zatím jako Lexus
Podle mě testují jaký bude zájem....

Obrázek uživatele Kuk

Doufám že todle auto pořádně zamává se sebevědomím koncernu. :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Parada!

Obrázek uživatele Kuk

off

Satelity odhalily masivní emise metanu ze skládky v Bangladéši
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3303601-satelity-odhalily-masivni-emise-metanu-ze-skladky-v-bangladesi#articlewithopenedgallery

"Tento bezbarvý plyn bez zápachu je mnohem účinnějším skleníkovým plynem než oxid uhličitý. Za dvacet let ohřeje metan atmosféru asi osmdesátkrát víc než stejné množství oxidu uhličitého."

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

To je desive.

Metan se sám časem rozpadne v atmosféře na CO2.

Obrázek uživatele Kuk

„Poločas rozpadu metanu je asi 9 let" a je 80x účinnější skleníkový plyn než CO2.
To stihne napáchat dost škody.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Fakt yo?

Ja to rikam furt, ze Tesla uz neni jednicka

Obrázek uživatele Kuk

A v čem konkrétně?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Skoro ve vsem?

To bych si koupil ale muselo by stát míň

Pro čecha je nejlepší tak za 100 000,- že?

Osobně bych byl rád za cenu 850tKč. Počkal bych rok dva a koupil za 600. :-)

---

Elektromobilista teoretik, který v EV nikdy nejel, ale je velký fanda. Pasivní dům s přípravou na wallbox s vyhrazným 7-11kW.

Cim levnejsi tim lepsi, a to nejen pro Cecha.

Kdysi někdo, myslím celkem zkušený a moudrý, řekl, že není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci. Vy chcete za svou práci také co nejméně peněz?

SVN: vy jste teda expert. A proč nekupujete rohlíky v Kauflandu za 20/ks? Když si připlatíte, tak máte lepší pocit, že jste koupil kvalitně? No podle toho taky v česku vypadaj ceny některých služeb, zejména řemeslnických.
Ve světě je zvykem posoudit důkladně poměr cena-výkon a z toho právě vyplynulo to pořekadlo, kterým se tak blbě oháníte. Jen si ho nesmíte vykládat tak, že čím víc, tím líp.

A k cenám aut. Není to tak dávno, co jsme se rozhodovali, jestli Octavii za 450-600 a dnes je doba, kdy se budeme rozhodovat jestli srovnatelný Ioniq5 za 1400 - 1600. Já taky nejsem přesvědčený, že by o tolik vzrostla užitná hodnota.

A proto máme v česku pořád holej zadek. Místo toho abysme vydělávali , tak pořád škudlíme a kupujeme to nejlevnější na světě.

No teď jste tomu nasadil korunu...

Nechci. Ale jako zakaznik chci co nejlepsi vec za co nejmin penez. To prislovi co jste uvedl znam a nijak si to neodporuje.

Jenže 58 kWh kapacita baterie je málo. 70% je 40.6 kWh, což je tak 160 km na dálnici.

Podle mě se na videu ukazuje nabijeni te vyssi kapacity 74 vyuzitelnych. Nebo myslite ze da ta mensi baterka 368 km na 80% ?

Obrázek uživatele Marek_

Prodává se i s kapacitou 77 kWh, tam by to dobití 10-80 mohlo trvat tak 25 minut, cca. 54 kWh. Není moc EV, které tak rychle nabíjí.

---

Lexus GS 450h Premium

Ne. Dobití u verze s větší baterií trvá právě těch 18 minut. Cca 54-55 kWh se dobije během 18 minut. Viz videa na youtube.

Obrázek uživatele Marek_

Jo, už jsem si všiml, že u toho testu je verze s 77 kWh baterkou. Je to opravdu super, na dálnici krátká přestávka a jede se dál.

---

Lexus GS 450h Premium


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol