General Motors se chystá na hybridy a alternativní paliva

Jan Horčík - 31 Říjen 2006

Elektromobil EV1 od General Motors

Agentura Bloomberg neoficiálně ohlásila, že automobilka se chystá brzy oznámit novou "zelenou" strategii. V jejím rámci největší výrobce automobilů na světě představí nový pohon na , automobily na , hybridní pick-upy a především běžná .

Automobilka ustanovila tým inženýrů, kteří mají vyvinout nový hybridní vůz pojmenovaný "I-Car" (jako "Icon Car"). Do výzkumu a vývoje nových automobilů hodlá General Motors investovat devět miliard dolarů, jako největšího konkurenta vidí japonskou automobilku , která je v oblasti zatím značně napřed (zejména s modelem ).

Zajímavé je, že už před deseti lety se General Motors pokoušeli o ekologický pohon s elektromobilem . Ten byl ale značně neohrabaný, vyžadoval časté dobíjení a byl drahý. Proto automobilka od cesty vedoucí přes upustila. Alespoň prozatím.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?