Francouzi otestovali vlastní robotické auto

redakce - 05 Říjen 2015

V pátek 2. října 2015 absolvoval jeden ze čtyř automaticky řízených vozů skupiny PSA Peugeot Citroën cestu po dálnici z Paříže do Bordeaux, aby se zde zúčastnil světového kongresu Intelligent Transport Systems (ITS), který proběhne od 5. do 9. října.auto robotické auto PSA Peugeot Citroen

Skupina PSA Peugeot Citroën na 22. světovém kongresu ITS představuje vůz s automatickým řízením a komunikační systémy „Car to Car“ nebo „Car to infrastructure“.
foto: PSA

TISKOVÁ ZPRÁVA

Vůz projel cestu dlouhou 580 km zcela v automatickém režimu, bez zásahu řidiče. Vůz sám upravoval svou rychlost a přejíždění z pruhu do pruhu, přičemž se přizpůsoboval ostatním vozidlům v provozu, povolené rychlosti a stavu infrastruktury.

Skupina PSA je prvním výrobcem automobilů, který v červenci 2015 získal příslušné povolení k provádění zkoušek v provozu pro čtyři prototypy, dalších patnáct prototypů bude moci vyjet na silnice v roce 2016.

Skupina PSA Peugeot Citroën, která se snaží reagovat na vývoj používání vozů a očekávání zákazníků v oblasti mobility, pracuje na vývoji technologických řešení, díky nimž budou budoucí auta inteligentnější a zvýší se uživatelský komfort.

Automatické funkce pomohou snížit počet nehod způsobených lidskou chybou a sníží únavu řidiče při jednotvárné jízdě. Tyto smělé plány se již brzy začnou využívat u sériových vozů, u nichž se bude postupně objevovat stále více funkcí, přičemž nebude nutný zásah řidiče.

Předseda představenstva PSA Peugeot Citroën Carlos Tavares tuto francouzskou premiéru okomentoval: „Cesta, kterou dnes náš prototyp absolvoval, ukazuje, že se s automatickými vozy již nepohybujeme jen v žánru sci-fi. Mobilita vstupuje do nové éry, která je podle mě opravdu vzrušující.“

Systémy „Car to Car“ nebo „Car to infrastructure“ nabízejí nový zdroj informací a umožňují lépe poznat okolní prostředí vozu při využití údajů vysílaných jinými vozidly a údajů týkajících se infrastruktury.

Záměrem je zlepšit díky předvídání určitých kritických situací bezpečnost účastníků silničního provozu a snížit tak počet nehod.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě dnes k témě robotických aut zaujalo taky o Rusech a Japoncích
cz.sputniknews.com/byznys/20151004/1296122.html

No, je fakt, že pokud s tím dokážou jezdit po Moskvě, navíc v době fotbalového mistrovství, tak už zvládnou úplně všechno. Kdo poznal silniční dopravu v Rusku, dá mi za pravdu.
Jinak Rusům bych v tomhle věřil, je to především věc software a důkladného testování. A opravdu dobrých programátorů jsou v Rusku spousty.

Těm rusům to moc nevěřím.
Tam určitě nebude řídit automat, ale pod kapotou schovaný ruský "skutr".


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station