Ford už vyrábí víc elektromobilů Mustang Mach-E než klasických Mustangů

Jan Horčík - 07 Červen 2021

Ford zatím letos vyrobil ve své továrně v Mexiku 27 816 elektromobilů Mustang Mach-E. Za stejné období vyrobil "jen" 26 089 klasických Mustangů se spalovacím motorem.auto Ford Mustang Mach-E

Kromě elektromobilu Mustang Mach-E na evropský trh poprvé přichází také Mustang Mach 1 se zvýšeným výkonem a vylepšenou aerodynamikou. Už od roku 1969 patří ke klíčovým aspektům spalovacího vozu Mustang Mach 1 výrazný design ve stylu závodních vozů.
foto: Ford

Elektromobil Ford Mustang Mach-E už jsme měli možnost krátce vyzkoušet a naše první dojmy jsou víc než dobré. Přesto zpráva o tom, že výroba elektrických Mustangů už předstihla ty spalovací potěší.

Je vidět, že Ford zvolil správnou strategii. Využil globálně známé značky Mustang a přetavil ji ve svého tažného koně elektromobility. Mustang Mach-E se přitom vyrábí pouhých pár měsíců.

Ford sám ale v tiskové zprávě upozornil, že vedení elektromobilů nemusí vydržet. Důvodem je všeobecně známý nedostatek počítačových čipů, který výrobu elektromobilu ovlivňuje více, než spalovací verze.

Zajímavější bude sledovat dlouhodobé srovnání prodejů elektromobilu Ford Mustang Mach-E a klasických Mustangů. Očekáváme, že elektromobil si vedení podrží - už proto, že jde v podstatě o mainstreamový crossover/SUV, zatímco spalovací Mustang je vyloženě motoristická libůstka.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

hodne tendencni text, protoze diky nedostatku cipu se proste Ford rozhodl na mesic pozastavit uplne vyrobu modelu Mustang ktery dostane pristi rok nahradu dalsi generaci a uprednostnil novinku v podobe Mustangu Maxh E ;) vlastne uprednostnene na vyrobu jsou ted vsechny novinky Fordu a naopak modely ktere na nahradu teprve cekaji tak se bud uplne zastavuje jejich vyroba, nebo se snizuje na nejaka cisla co by vyrazne neprodlouzili dodavky zakaznikum ;)

kdys se pak podivame na prodeje, tak si Mustang Mach E oproti ICE mustangu lepe rozhodne nevede

Obrázek uživatele runner42

Tak hejlů, co chtějí pro rodinu elektrickou Kugu s nálepkou "Mustang Shelby Turbo Extreme" je určitě víc, než lidí, co autům rozumí.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Je lepší mít ohleduplnost a rozum, než rozumět veteránům.
Z důvodu uzavírky je u nás zvýšený provoz v obci. Lidi si stěžují na zvýšený hluk, jak ta auta drnčí v kopci. Někteří už od 4 nespí, když to začne. Nejhorší jsou kamiony. A právě ty mustangy z motorem z kamionu patří mezi ty nejotravnější. Občas potkávám jednoho vykuchaného, nejen že smrdí po špatně spálené ropě, ale je slyšet na kilometry, to je vrchol bezohlednosti…!

Ve vašem případě už zbývá "jen" ohleduplnost a rozum, protože označit plastového Mustanga za veterána je neznalost.
Jen mimochodem - problém hluku není často v autech - protože ty mají normy, jaký hluk musí splnit, ale v lidech, co z nějaké ujetosti nahrazují výfuky hromorourami a protože netuší, co dělají a neřeší i zbytek auta, tak si tím výkon auta snižují.

---

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station