E.ON rozšiřuje svoji síť CNG o nové plničky ve Strakonicích a Milevsku

redakce - 26 Listopad 2020

V tomto a na začátku příštího týdne společnost E.ON přidává do své sítě další dvě plničky CNG. E.ON má ve své síti už 30 plnicích stanic na CNG.

E.ON má ve své síti už 30 plnicích stanic na CNG.
foto: E.ON

Jedna úplně nová CNG plnička vznikla ve Strakonicích na výpadovce na Písek v areálu firmy AutoGas – Centrum na adrese Písecká 1115. Uživatelům je k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a platit se u ní dá CNG kartou, klasickou platební kartou i kartou CCS.

„Tento areál by se měl do budoucna rozrůstat. My tam v příštím roce plánujeme postavit i dobíjecí stanici pro elektromobily,“ popisuje další plány Petr Hrubý z oddělení Mobility Services společnosti E.ON.

Nově do své sítě E.ON od 1. prosince zařadí i plnicí stanici CNG v Milevsku, kterou přebírá od současného provozovatele. Na ní zatím mohou řidiči platit CNG kartou a klasickou platební kartou.

V brzké době by se na ní mohla dát použít i karta CCS. Plnicí stanici najdou uživatelé na Pražské ulici a je jim k dispozici nonstop. Celkově se jedná o 29. a 30. stanici v síti E.ONu.

Před zprovozněním je také plnicí stanice v Plzni. Jen v Jihočeském kraji najdou řidiči aktuálně devět plniček. Kromě Milevska a Strakonic jsou ještě dvě stanice v Českých Budějovicích a v Písku a po jedné v Českém Krumlově, Jindřichově Hradci a Prachaticích.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Vida, jak to hezky plynoprdům udělali. I s pěknou stříškou a altánkem proti větru. Tak se přimlouvám, aby i elektriky měly stejný komfort kolem nabíjecího stojanu. Včetně průjezdného stání z obou stran. Děkuji.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Az se budou benzinky predelavat na nabijecky. A nove nabijecky budou mit zastreseni s velkou FVE. Pak zacne zlaty vek elektromobility.

Obrázek uživatele Radovan

Taky pořád nějak nechápu, proč tam nemají FVE automaticky. Provoz nonstop nebo přes den, ideální plochá střecha bez stínění, místo pro battery box se vzadu vždy najde, nabíječky mohou být řešeny i jako nástěnné podél objektu...... Asi se fakt čeká na to, že se pak vypakují ty čerpací stojany a namísto nich vrazí 175+ W krabice.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Rejžo, tak jsem to zkoušel, spojit plyn a elektřinu.... a nejde to :-D :-D :-D

Off.Britove a Norove se dohodli postavit nejvetsi offshore VtE Park na svete. Dogger Bank bude mit 2,4GW vykon a vyrobi 5% elektriny v GB.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Viz doggerbank.com. Výkon 2,4 GW jsou jen dvě fáze ze tří, pokud dojde na třetí, bude to 3,6 GW. Článek připravujeme.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Dnes se dohodli na financovani. 6 miliard £ na ty dve faze.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Tak jsem to počítal, 2.7 EUR/W, to je sakra dobrá cena. S tímhle už je offshore vítr (díky vyššímu koeficientu využití) cenově na úrovni pevninských VtE. Jde to pekelně rychle dopředu. A v Doggerlandii je dost místa pro stovky GW výkonu, bez NIMBY a jsou to korunní statky, tj. bez zásadních problémů s pozemky.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Aha, už to vidím v tiskovkách, díky za upozornění!

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station