ČR je připravena na intenzivnější rozvoj plynové mobility,

Jan Horčík - 03 Září 2020

V ČR vzniknou nové plnicí stanice a , zkapalňovací závody pro BioLNG i bioplynové stanice pro výrobu BioCNG.Pro rozvoj plynové mobility je vše připraveno, stát musí pouze zrealizovat plánované podpůrné aktivity.

Pro rozvoj plynové mobility je vše připraveno, stát musí pouze zrealizovat plánované podpůrné aktivity.
foto: ČPS

Rozšiřování sítě plnicích stanic CNG a LNG, zvýšení počtu plynových vozidel v osobní, nákladní i městské hromadné dopravě a investice do nových technologií. To jsou pro nejbližší roky plány plynárenských společností, významných hráčů v oboru automotive a technologických a investičních firem v České republice.

Tři modely na CNG má ve své nabídce největší tuzemský výrobce automobilů Škoda Auto. „Zemní plyn představuje důležitý článek mezi konvenčními fosilními palivy a elektromobilitou. Je ekologický, ekonomický a okamžitě dostupný. V současné době nabízí naše značka pohon na zemní plyn v modelech Scala, Kamiw a letos představujeme variantu G-TEC i zcela nové čtvrté generace modelu Octavia. U zákazníků jsou tyto varianty stále oblíbenější,“ uvedl Michal Nykl z oddělení fleetového prodeje Škoda Auto Česká republika.

Společnost innogy je největším hráčem na trhu CNG v ČR. „Aktuálně provozujeme 63 plnicích stanic a jejich počet budeme nadále zvyšovat. Zájemcům o vlastní infrastrukturu nabízíme pronájem mobilních stanic nebo služby spojené s výstavbou stacionárních stanic včetně financování,“ uvedl Zdeněk Kaplan, předseda jednatelů společnosti innogy Energo, a dodal:

„V letošním roce jsme rovněž zahájili testování stoprocentně ekologického BioCNG. Cílem bylo vyzkoušet všechny procesy, které s využíváním BioCNG souvisí. Na dalším rozvoji tohoto produktu aktivně pracujeme.“

S rozšiřováním infrastruktury CNG počítá také společnost E.ON Energie, která v současnosti v Česku provozuje 27 plnicích stanic.

„Letos hodláme do nových stanic investovat zhruba 23 milionů korun. Otevřít bychom chtěli tři stanice, konkrétně ve Strakonicích, v Plzni a Lovosicích. Navíc od tohoto roku mohou zákazníci na šesti našich plnicích stanicích odebírat také biometan. Konkrétně jde o stanice v Brně, v Humpolci, v Českých Budějovicích, ve Zlíně, v Nýřanech a v Břeclavi,“ uvedl Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie, jež sama provozuje přibližně sto dvacet vozidel na CNG.

Český plynárenský svaz (ČPS) vyzval komerční a veřejný sektor k intenzivnějšímu využívání plynových vozidel. Firmám, městům a obcím, které se k rozvoji plynové mobility zavážou, nabízí své služby spojené například se školením řidičů nebo s prosazováním legislativních změn. Výzvu podpořil také Svaz měst a obcí ČR, Svaz dovozců automobilů nebo sdružení autodopravců Česmad Bohemia.

Investiční plány pro rozvoj plynové mobility mohou podle ČPS firmy opřít o garance státní podpory deklarované například v Národním akčním plánu Čistá mobilita. Ten o finanční podpoře hovoří doslova jako o zcela klíčové z hlediska naplňování stanovených strategických cílů.

Konkrétně uvádí například podporu nákupu osobních i nákladních vozidel pro podnikatele nebo podporu výstavby infrastruktury. Za žádoucí pak označuje i formy nepřímé podpory, jako jsou úlevy ze silniční daně pro LNG vozidla nad 12 tun nebo stanovení nulové sazby složky mýtného za znečištění.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Tak Světlík, chce udělat z Ostravy "vodíkové město".

Asi se zbláznil nebo došly peníze?

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 35 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Pardubice, Rousínov, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Obrázek uživatele Kuk

Nedošli. Von si jen chce postavit novou vilku nebo nahrabat, takže co bude až on nebude ve funkci ho naprosto nezajímá.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

-

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Cipísek D

U Srí Lanky hoří obří tanker plný ropy

https://youtu.be/oSyugq0EgVQ

Exxon Valdez = 150.000 tun surové ropy
New Diamond = 270.000 tun surové ropy

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele Kuk

"ČR je připravena na intenzivnější rozvoj plynové mobility,"

Vlhký sny ropáků.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Cipísek D

šmarja zas jiný koumesy CNG/LNG jak vochcat elektromobily ;) Dík ale odpadní plyn při zpracování ropy na plasty tjest pšoukátko LPG 10 BAR jezdí skvěle :)) https://kcc-hho.webnode.cz/lpg/ Netřeba ani ruský CNG 200 BAR https://kcc-hho.webnode.cz/cng/ ani americký břidlicový LNG -162°C https://www.cngplus.cz/lng-vs-cng.html ;))

chápu že zemák je "ekologičtější" spálit než jako 3x skleníkovější plyn (z permanentně roztávajícího sibiřskýho permafrostu či americký zhovadile těžený břidlice) vypustit do atmosféry, ale klima tím nezachráníte, spíš navopak ;))
CO JE HEZKÉ TO JE ČEZKÉ LPG !! :)))

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Stat ktery pouziva nervoveparalyzacni bojove latky v civilni spolecnosti by mel byt odstaven od prijmu z ropy a plynu. Doufam ze NS2 bude pohrben a in NS1 utlumen. Diky EV nebude potreba ani ruska ropa. Plyn muzeme odebirat z jinych statu, treba USA a snizime tim tlak na zavedeni cel. Vse se da komfortne vyresit bez krvavych ruskych nerostu. Bidu na rusko.

A jak by jste potrestal státy, které legálně podavají svým občanům::::::::::: E110 – Žluť SY (Cl potravinářská žluť 3) ...
E132 – Indigotin (Cl potravinářská modř 1) ...
E133 – Brilantní modř FCF (Cl potravinářská modř 2) ...
E210 – Kyselina benzoová ...
E250 – Dusitan sodný ...
E320 – Butylhydroxyanisol (BHA) a E321 – Butylhydroxytoluen (BHT) ...
E621 – L-glutaman sodný

chybí vám tam rafinovaný cukr, najemno mletá mouka..

---

Vám ty škodlivý éčka v potravinách nevadí?

Vadí, ale za stejné riziko považuji řepný cukr a jeho nadužívání a v poslední době i lepek

---

Jo souhlas, to je také problém a souvisí to celkovým přežíraním se a nedostatkem pohybu, ale to dá se tak nějak ohlídat, na rozdíl od éček, pokud na to nemáte nějakou aplikaci a neustále to nesledujete.Jako největší problém považuji "chemické chuťovky" jako Bubble Tea, šmoulí zmrzlina atd.,které se s masivní reklamou cpou dětem.Tady by měli státy i v rámci EU nekompromisně zasáhnout.Pak se divíme proč je tolik alergií a dalších civiližačních nemocí, ale bohužel, prachy na prvním místě.

Nejhorsi na alergie jsou tzv. vonici stromecky do auta. Synteticke vune patri do skupiny nejnebezpecnejsich latek. V Cesku to ma snad kazdy v aute. Ten hnus fialovy jsem nikdy nemel. V Nemeckych autech to nenajdete. Fabriky ktere to vyrabi spadaji do nejvyssi kategorie ochrany proti zneuziti. Jsou to pevnosti jako jaderna elektrarna. A vsichni to dobrovolne a s nadsenim dychaji.

Obrázek uživatele Radovan

Tak to je u většiny populace normální, že jsou to debilové. To není nadávka, ale fakt. Jen debil:
- přeráží jedovatý smrad spalováku jiným chemickým jedovatým smradem ze stromečku
- přeráží kravál spalováku jiným kraválem z kvalitní nabušené reprosoustavy, až mu vibrují dveře
- je nadšený když se za řevu vytáčeného motoru a kvílení pneumatik prvádí driftování spojené s pálením gumy, smradem a dýmem.
A ti všichni mají volební právo.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Ty to volební právo už dlouho mít nebudeš.....

Zato vy jste ho nikdy ani neměl.

éčka můžete ohlídat úplně stejně jako skrytej cukr (ocukrovanou věc poznáte, ale spousta věcí má cukr skrytý). Můžete vše ohlídat tím, že si z toho uděláte životní styl, budete objíždět farmy a farmářské trhy a budete si většinu věcí dělat sám doma. Ty totálně průšvihové věci si odstíníte snadno (třeba vůbec nevím, co je bubble tea), horší je, že se nedrží složení potravin a to nejen že jsou různá složení např. Čr vs Německo a Rakousko, ale i v čase se na jednom trhu složení produktu často mění

---

Problém éček je, že je jich velké množství a běžný občan nemá šanci uhlídat, které jsou škodlivé a jejich max. denní dávky. https://www.televizeseznam.cz/video/adost/bubble-3-197372 Dvojí potraviny jsou bohužel legální https://www.televizeseznam.cz/video/adost/neni-fanta-jako-fanta-197247

Nezapomente chlorid solny.

Dole máte vše včetně barevného značení, tak to snad zvládnete rozlišit.A té soli je v potravinách nadbytek, to snad víte?

Samozrejme to vim a proto jsem vam to tam pridal. Polovicata prace nestoji za nic, to snad vite.

Místo toho okecávání, by jste mohl odpovět na to zásadní, jak by jste potrestal státy, které legálně podavají svým občanům ty škodlivý éčka, nebo je vám to jedno, co se prodává, o dvojí kvalitě potravin se radši nezniňuji.A prosil bych jasnou odpověď.

A jsou v nekterych statech zakazane? Pokud se to pridava vsude ve svete, tak by asi bylo tezke to zde zakazat. Ted je mic u vas a dejte seznam kde je co zakazane a u nas to je povolene. Mozna ze v USA, Kanade a Australii bude neco omezene. Ve zbytku sveta placaji mnohem vic fujtajblu do jidla.
Tema dvoji kvality vidim tak, ze zakaznik v zapadni Evrope vic hledi na kvalitu a maji tam vic nevladnich organizaci, ktere to kontroluji. Jak znamo, jsou dle vetsiny ceskych Pepiku nevladni organizace nevitany a nechteny subjekt a tak budeme zrat dal podradne veci. Obcane to tak asi chteji. Ja jezdim nakupovat do DE, me to nevadi co vy kupujete. Je mi to uplne fuk.

To je pro vás problém na tak jednoduchou otázku místo těch plků jasně odpovědět?Stačilo by, mě to vadí/nevadí.To má podle vás jezdit nakupovat do rajchu celá republika, trochu mimo co?

Doufam ze s tim seznamen zemi a pridavnych fujtajblu kde jsou zakazane nebudete hledat tak dlouho vlevo dole jako Milos Prolhany z vule dolni spodiny.

Tak ještě jednou, mě nezajímá, jak to mají v Patagonii, mě zajímá zem kde žiju, vás ne?

Puvodne jste se ptal jak bych potrestal staty, ktere ten fujtajbl povoluji pridavat do jidla. Tak se ptam, ktere staty to jsou, abych nekoho nezapomel, nebo falesne neobvinil. Pokud to jsou vsechny staty, tak bych jim pohrozil vztycenym ukazovakem.
Ale zpet k ruskemu pouzivani bojovych latek proti civilistum v miru. To davate novicok na stejnou uroven jako nejake barvivo do majonezy? Sorry, ale nejste v poradku.

Těmi státy jsem myslel naší zemi a hraniční státy ze kterých bereme potraviny, určitě víte, že po vstupu do EU se naše normy "upravily"A máte pravdu ůdajné ruské použití novičoku několika civilistům není na stejné ůrovní jako "ochucování"potravin stovkám milionů občanů EU.

Samozrejme jsem vedel kam mirite. Vas nepritel je EU a vas bratr je rusak. Cele vase snahy jsou pruhledne. Glutaman sodny davali bolsevici uplne do vseho. Asi jste toho moc snedl, pry to narusuje kognitivni schopnosti. S tim novicokem a poukazanim na nekolik civilistu jste ukazal vas rusko-rudy charakter. Nepatrite do stredoevropske spolecnosti, nesdilite evropske hodnoty a nectite osobni svobodu kazdeho cloveka. Holdujete nasili a poklonkovani diktatorum.

Jste uplně mimo,pro vstup do EU jsem hlasoval a udělal bych to i přes byrokracii, uprchlíky atd. znovu,a to hlavně z důvodu provázání ekonomik, a tím i menší hrozby nějakých válek.Ale to neznamená, že budu se vším souhlasit jako ovce.Vaše uvažování je jako z padeátých let, kdo není s námi je proti nám.Už jsem vám to psal několikrát, svým fanatismem elektromobilitě jenom škodíte, tím pro dnešek končím.

A tady kompletní seznam "lahůdek"https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek

Obrázek uživatele runner42

"Stat ktery pouziva nervoveparalyzacni bojove latky v civilni spolecnosti"

Jen další německá brutální pohádka ve stylu bratří Grimmů.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Zdrásťvuj. Lžou jen ty na západě. Není pravda, že se pozná Rus nemluvící pravdu podle toho, že se mu hýbe huba. To je sprostá lež. Rusové nelžou. Taky blbost co. Někdo lže a někdo ne. A každý si vybere komu chce věřit.

Další kterého nenávist k EU a Němcům vehnala na stranu Putinovskýho Ruska?

Pánové co si zapnout na monitoru barvy, svět opravdu není černobílý.

Nastesti uz neni cely rudy.

A na to jste přišel sám?Gratuluji.

Už podruhé tento týden s vámi souhlasím-něco se asi děje?

Deje se to, ze putin se boji preletnuti jiskry z Minsku do Moskvy. Stejne to jednou prijde.

Obrázek uživatele Kuk

Proto si Putin okamžitě po Majdanu vytvořil osobní armádu po vzoru Hitlerovo SS oddílů, která je podřízena jen jeho velení, stejně jako to mělo SS. Vlastní rudý armádě nevěří a je podělanej až za ušima. :))))

Putin založil svou Národní gardu. Zbraně může užívat bez povolení
https://echo24.cz/a/wP4E9/putin-zalozil-svou-narodni-gardu-zbrane-muze-uzivat-bez-povoleni

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Nic netrvá věčně, ale větší průšvih vidím v usa, zkuste si pustit videa M.Šopora.

Obrázek uživatele Kuk

Jo průšvih v USA režíruje Kreml. To sedí. :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jo, znám.

Obrázek uživatele ozana

Putin si to dává do čaje každý den, to jen Navalný je na to alergický, co?

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Jasně a Kennedyho zabil Oswald, Je to přece oficiální verze.

Jasne, rusaci jsou uplny nevinatka.

Obrázek uživatele runner42

Rusové nejsou žádná neviňátka, jsou to Slované, jeden z posledních silných kmenů. Zde bych parafrázoval Co jsou oni, byli jsme i my, co jsme my, budou i oni.

Mně mediální kaše nechutná, a to se netýká jen Rusů, vždy se drze ptám

- mám spolehlivou ověřitelnou informaci o skutku?
- je vysvětlení skutku dostatečně jednoduché - logicky úsporné, aneb Occamova břitva?
- kdo má ze skutku prospěch aneb Qui bono.

Nemůžu si pomoct, ale v tomto případě
- mám neověřitelnou informaci od angažované, nikoliv nezávislé, strany
- Putin s absolutní mocí to má místo zmizení oponenta provést nešikovně, složitě a neúspešně
- a přínos se mi nedaří najít

Takže tomu může věřit jen jednodušší lid.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tak že by v tom měl Putin prsty ... tomu nevěřím ani já.

Tak Stalin o ničem taky nevěděl a Novicok si můžete koupit na každým rohu.

Putina fakt nemusím. Ale jako každý vedoucí ví prd o tom co se mu děje v podniku. Myslí si, že ví, ale ví houby. Viz Černobyl, viz 787MAX, ... prostě podřízený radši drží hubu.

To je teda pruzser kdyz kazdy lokalni Napoleon muze pouzivat chemicke, biologicke a jaderne pomucky rude armady. To je jeste vetsi pruzser nez kdyby ten novicok vydaval osobne sam velky satan.

Ano, tak nějak.

To mi nedošlo.

Tak kdo to udělal samozřejmě nevím.

Já se na vás nezlobím. Jen jsem chtěl říct jak to chodí. Ani přímý podřízený už dnes neposlouchá. Strašná anarchie.

My jsme Slované tak z jedny tretiny s jak sou namíchaný Rusové ani nemluvím...

Obrázek uživatele runner42

To se mýlíte.
Jestli myslíte geneticky, tak R1a, R1b jsou slovanské skupiny pocházející z jižního Ruska a u nás dominující s více než 50%, a to do toho nepočítám slovanské I2 apod.

Takže ano, i Češi jako každá populace jsou namícháni, nicméně naprosto dominantní jsou slovanské geny, protože ostatní skupiny se podobným podílům ani vzdáleně nepřibližují.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Já jsem videl zprávy o dvou studiích a nic takovýho tam nebylo. Slovanský geny vedly ale jen o fous. Moje parketa to není a tak se nemůžu hádat. Ale nakonec je to stejně jedno. Já jsem zřejmě namichanej se Španělama. I když hodně vzdáleně.

Hlavně na tom vůbec nezáleží.

No vždyť proto jsem to napsal.

Ty otravy ruskych oponentu jsou jasne varovani pro ostatni. System tim chce vzkazat, ze nikdo jim nepomuze ani kdyz ma rusko krev az za usima. Vzkazuji vsem, ze jsou nedotknutelni a ze muzou zabit za bileho dne kohokoliv. V rusku, v GB, v Nemecku, vsude. Je to cynicky system ktery ma lidi jako spotrebni material. Psychopati take zabijeji s citelnym podpisem.

Je to tak.

Obrázek uživatele runner42

A to doteď podle vaší teorie jako nevěděli, ano?

Že Rusko dokáže zlikvidovat kohokoliv na této planetě je naprosto jasné i duševně insuficientním.

Zdůrazňovat to podle vás přináší prospěch
A) Rusku?
B) oponentům Ruska?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

V chování diktátorů logiku nehledejte.

Aktualni situace v Belorussia nuti rusaky k duraznemu upozorneni na rudou linii, pri ktere prijde provinilec za prekroceni o zivot s velkou ceremonii.

Obrázek uživatele runner42

:D :D :D

Včera jsem se bavil s běloruským párem z Minsku, co přijel jako my na vinici a pro vaší informaci, v Bělorusku se dávno neděje naprosto nic - žádné demonstrace, násilí, nic - je to naprostá západní mediální fikce. Po volbách sice byly domnstrace, ale rychle to opadlo.

A sorry, ale víc věřím obyvatelům Minsku, než německým mediálním šmejdům.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

:-)

Asi lezi vsichni v posteli s otresem mozku, zlomenou koncetinou atd.

Obrázek uživatele runner42

A) všichni leží zmasakrovaní v postelích, mají zlámané končetiny, rodiče dětí se vzájemně drží ze strachu doma, bojí se přijít o práci, nemá se jim kdo postarat o psy...

B) Domonstrace ničeho nedosáhly a už to lidi nebaví, protože jim zle není

Německá lžimédia tvrdí A. Já sázím na B.

A vy?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tak máte pravdu, že umělá inteligence dnes vyrobí leccos. Ale Němci jsou od 2. světové dost pacifisti. Ale to vy asi nevidíte.

Sazim zeleninu.

Obrázek uživatele runner42

Trochu pozdě, ne?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

To je všechno hezké, ale na rozdíl od elektřiny, kterou si vyrobím doma z FVE si zemní plyn či propan-butan doma nevyrobím. Prostě elektřina je mnohem univerzálnější a i výroba je různorodá (vítr, voda, slunce,...). Plyn pouze překoupím od distributora, víc možností nemám.

Obrázek uživatele Cipísek D

jo ideální je solar na střeše a káru na baterky, ale to je luxus za který se musí připlatit ;) Problém totiž diktuje nezastavitelně permanentně oteplující se planeta tím přehršle čím dál víc zemáku metáku na sibiři kerej se uvolnuje a lepí pro klim a je ho chytit a spálit než jako 3x skleníkovější nespálený vypustit do atmosféry. No a když při tom chytání (natahování času oteplování planety) ho není kde spotřebovat tak je na světě problem vo to větší ;)

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Ten unikajici methan na sibiri unika plosne a zadna tezba to nezastavi. Jedina moznost je dat cele rusko do plastoveho pytle a utahnout uzel.

LMFAO...:-)

Obrázek uživatele Cipísek D

kompletně nezastaví ano, ale trubky drobet upustí tlak ;) jinak v konečným důsledku je už planeta fprdeli to každopádně, proto taky mlask chystá emigraci na mars ;)

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

V CNG businessu se angazuje hradni klika Mynar a Nejedly. Samozrejme tlaci rusky plyn. Urcite je nebudu podporovat.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.