ČEZ ESCO pomáhá zavádět elektromobilitu pro Českou spořitelnu

redakce - 08 Prosinec 2020

Pražská centrála České spořitelny buduje zázemí pro elektromobilní budoucnost. ČEZ ESCO peněžnímu ústavu pomohla instalovat dobíjecí wallboxy v objektech centrály na Praze 4.V rámci zkušebního provozu bude k dispozici možné využívat začátkem roku 2021 zatím 6 vozidel e-Golf a ID.3.

Zařízení o výkonu 22 kW bude schopné doplnit kapacity baterií za několik hodin. V rámci zkušebního provozu bude k dispozici možné využívat začátkem roku 2021 zatím 6 vozidel značky Volkswagen e-Golf a ID 3. ČEZ ESCO v oblasti elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje.
foto: ČEZ ESCO

ČEZ ESCO v oblasti elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje. Jde například o návrh a instalaci dobíjecích stanic na klíč, elektrifikaci automobilových flotil, platformy pro dobíjení, včetně IT řešení, pronájmy či prodeje elektromobilů nebo wallboxy a kabely pro dobíjení.

ČEZ v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice, která je rozsahem více než 240 stojanů srovnatelná s většími řetězci klasických čerpacích stanic. Kromě zhruba 180 rychlodobíjecích stanic je řidičům k dispozici i šedesátka tzv. stanic normálního dobíjení.

Část sítě vzniká v rámci projektu „EV Fast Charging Backbone Network Central Europe“ za prostředky z evropského grantového programu CEF. ČEZ staví stanice také z vlastních prostředků a díky zdrojům z Operačního programu Doprava (Fond soudržnosti).

V České republice je v současnosti registrováno už téměř 5000 elektromobilů. V roce 2017 přibylo 400 vozů na elektrický pohon, o rok později 725 elektrických aut, loni 789 elektromobilů a letos jen do konce října celkem 1 919 e-aut. Odhady dalšího vývoje hovoří v horizontu několika let o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Pěkně hnusná reklama. Naštěstí už je to hodně dávno co jsem se rozloučil z ČEZ.

---

30 tis km elektricky od roku 2018


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?