Cena elektromobilu DS 3 Crossback E-Tense začíná v Česku na 995 000 Kč

redakce - 18 Únor 2020

Cena elektromobilu s dojezdem 320 km v České republice začíná na za 995 000 Kč ve verzi výbavy So Chic nebo na 1 075 000 Kč ve verzi Grand Chic.Bezemisní čistý elektromobil s dojezdem 320 km.  To je novinka DS 3 CROSSBACK E-TENSE.

Bezemisní čistý elektromobil s dojezdem 320 km. To je novinka DS 3 Crossback E-Tense.
foto: DS Automobiles

Elektromobil DS 3 Crossback E-Tense je postaven na inovativní „multi-energy“ platformě CMP skupiny PSA, která je vhodná pro různé druhy pohonů, a nabízí stejnou eleganci a stejný mimořádný komfort jako ostatní vozy značky DS Automobiles, k nimž přidává výhody elektrické technologie E-Tense, která vedla i k vítězství ve Formuli E.

DS 3 Crossback E-Tense s elektromotorem o výkonu 100 kW a baterií o kapacitě 50 kWh poskytuje dojezd 320 km podle normy WLTP (430 km NEDC), baterii lze u dobíjecí stanice 100 kW dobít na 80 % kapacity za pouhých 30 minut.

DS 3 Crossback E-Tense je první 100% elektrický prémiový vůz segmentu B-SUV. Model DS 3 CROSSBACK E-TENSE je na trhu od roku 2019. Na rozdíl od jiných současných automobilů je vůz DS 3 Crossback E-Tense postaven na platformě navržené tak, aby byla stejně účinná jak pro spalovací motory, tak pro uspořádání elektromotor/baterie.

Tato konfigurace představuje novou kapitolu v automobilovém odvětví, kdy nahrazuje elektromobily na nevhodných platformách, kde baterie zabírají místo v kabině nebo v zavazadlovém prostoru, současně je zcela jiná než u výhradně elektrických vozů se základním vybavením a spartánským komfortem.

DS 3 Crossback E-Tense ve 100% elektrické verzi nabízí matně chromovanou masku chladiče DS Wings, šedočernou mřížku sání, podpis E-Tense a také specifický zadní nárazník. V nabídce jsou exkluzivní 18" hliníková kola Kyoto a nový odstín karoserie Cristal Pearl.

DS 3 Crossback E-Tense poskytuje díky svým rozměrům pět plnohodnotných míst, délka vozu je 412 cm, objem zavazadlového prostoru zůstává 350 l a patří tak mezi nejlepší ve své třídě. Baterie má záruku 8 let nebo 160 000 km se zbývající kapacitou 70 %.

Dojezd 320 kilometrů podle normy WLTP (430 km podle metodiky NEDC) je maximalizován díky zkušenostem získaným ve Formuli E, pokud jde o regenerativní brzdění a použití tepelného čerpadla.

Tepelná regulace cirkulací kapaliny spojená s chladicím okruhem kabiny umožňuje rychlé dobíjení, optimalizovaný dojezd a vyšší životnost baterie. K vyššímu dojezdu rovněž přispívá účinné řešení vytápění a udržování baterie na optimální provozní teplotě, a to i za chladného počasí

Elektromobil DS 3 Crossback E-Tense s motorem 100 kW/260 Nm a baterií 50 kWh se přes domácí Wall box nabije na 100 % za 5 hodin a na rychlém terminálu 100 kW na 80 % za 30 minut. Dojezd je 320 km WLTP nebo 430 km NEDC. Liší se podle podmínek provozu a stylu řízení.

DS 3 Crossback E-Tense ve verzi interiéru Opéra nabízí interiér v kůži Nappa Art se sedadly z pěny s vysokou hustotou. Prvotřídní akustické provedení zajišťuje výjimečný komfort a zvukovou izolaci.

Dalším přínosem je mnoho nových prvků výbavy pro autonomní řízení 2. úrovně DS Drive Assist, světlomety DS Matrix LED Vision nové generace nebo výsuvné kliky dveří, které se díky hands-free přístupu a startování Proximity vysunou, jakmile se držitel klíče přiblíží k vozu.

Tři možné způsoby dobíjení:

• přes klasickou domácí zásuvku (trvá více jak 24 hod do úplného dobití; pro běžných 50 km denního nájezdu se nabije za 5 hodin) nebo pro úplné nabití během 16 hodin přes zesílenou zásuvku pomocí kabelu, který je dodáván společně s vozem;

• přes Wall Box: úplné nabití za 5 hodin 15 minut v případě třífázového napětí (11 kW) nebo za 8 hodin v případě jednofázového napětí (7,4 kW); kabel je taktéž součástí výbavy vozu

• přes veřejnou rychlodobíjecí stanici: regulace teploty baterie umožňuje použít
nabíječky 100 kW a dosáhnout dobití na 80 % během 30 minut.

DS 3 Crossback E-TENSE nabízí tři režimy řízení:

• eko: pro optimalizaci dojezdu,
• normal: pro optimální komfort při každodenním používání,
• sport: prioritou je zážitek z jízdy, maximální výkon a točivý moment
(zrychlení z 0 na 100 km/h za 9 s).

K dispozici jsou rovněž dva režimy brzdění prostřednictvím voliče jízdních režimů
s příslušným typem regenerace baterie (rekuperace energie):

• mírný, pro pocity blížící se používání vozu se spalovacím motorem;
• vyšší, prostřednictvím voliče v poloze Brake.

Prostor v kabině i objem zavazadlového prostoru jsou stejné jako u verze se spalovacím motorem. Baterie o objemu 220 l jsou umístěny pod podlahou vozu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nevypadá úplně špatně, ale cena je zkreslená spoustou placených doplňků a technologií, takže v základu Chic je to silně ořezané. Pokud se zvolí LED svícení, navigace autoparkování, 3f nabíječka atd. pak se cena ocitne rázem na skoro 1.2 mil. Lépe mi vychází Peugeot 2008, který je delší větší kufr a více místa a cenově o 100 tis. níže. Obě jmenované auta mají prakticky shodné parametry baterie, dojezdu a nabíjení.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele Marek_

Taky jsou to technicky stejná auta (2008 a DS3), postavené na stejné platformě, se stejným elektromotorem a baterkou 50 kWh. Akorát tento Citroen (DS) si hraje na něco víc.

---

Lexus GS 450h Premium

Designové mě bere víc ten Peugeot. DS3 už je takový Future.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele Pepa

Není to tak špatné,cena je docela mastná,ale ve srovnání s něčím co se podle mne,srovnávat dá, např:

LexusUX 200 BUSINESS EDITION 900 000 Kč

Pro mé použití,zbytečně luxusní,Dacie nebo Suzuki je to co bych rád viděl v BEV provedení za cenu do 600 t.
Jde hlavně o 4x4 a také u tohoto druhu aut platí,že mají nízký denní nájezd.Za mne by 200 km v zimě byl dokonalost sama!
Na dovolenou si vyjedu s Navarou,alespoň se nemusím rozhodovat co vzít a co se již nevejde,klidně odvezu 3 kola, nafukovací loď a proviant dle libosti :-)

---

Pepa

Třeba jednou elektrifikujou nivu :)

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Obrázek uživatele Pepa

No vlastně,na to jsem ani nevzpomněl!
pár krát jsem s ní jel a v terénu se to chovalo moc slušně!

https://www.canocar.cz/sites/default/files/lada750x500.jpg

Todle v elektru a jsem happy!

---

Pepa

Tak mám cinknout Arnoldovi aby se zeptal u Kreislů na volný termín?

Obrázek uživatele Pepa

Asi jsem ztratil vlákno,co s tím má ten skvělý houslista?

---

Pepa

A kdopak hraje na ty housle?
Ať se taky něco dozvím :-)

Obrázek uživatele Pepa

No je to s ním,teda bylo, stejné jako s Arnoldem,původem Rakušák a pak amík,houslový virtuos par excellence!
Po pravdě bych dal přednost Ladě před Hummerem,ale jistě bych nepohrdnul!

---

Pepa

Obrázek uživatele Kuk

Nastuduj si bratry Kreisly co zůstali v Rakousku. ;)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Pepa

Také pěkná muzika!
Já již pár krát tvrdil,že není nutno zásadně vyrábět pouze nové BEV,je spousta aut,které jde předělat na elektro!To je prostor,který by chtělo využít,zkusím se zorientovat v cenách za přestavbu.Asi u Kreislů s mou peněženkou nezazářím,ale zajímá mne to!

---

Pepa

Obrázek uživatele ozana

https://www.kreiselelectric.com/en/blog/kreisel-electric-and-arnold-schwarzenegger-present-the-worlds-first-electrified-hummer-h1/

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Za tu cenu o ničem.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

OFF:Porsche okopiroval Teslu S tak perfektne, ze uz i Taycan shorel. V USA vyhorel Taycan v garazi az se roztekl.
https://teslamag.de/news/porsche-taycan-faengt-in-garage-feuer-brennt-komplett-aus-27030

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Super. Oboje jsou to sračky. Jsem rád vy zmrdi že najednou tesla hoří. Doteď jste to vole popírali.

Obrázek uživatele Kuk

Radši se k nim nepřibližuj nebo uhoříš taky. Škoda by tě nebylo.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

a ani ho nemuselo hasit 300 hasičů 4 dny

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Porsche je tam kde byla Tesla pred ca. 5-6 lety. Novejsi Tesly uz nehori.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co to že jí teď porsche rozsekalo?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

OFF
Mercedes EQC totálne pohorel pri teste 4x4 na rolleroch. Ani sa chudák nepohol:
youtube.com/watch?v=JG4Sf9wSgXY&feature=youtu.be

Nedokoukal jsem do konce. Co me vic zdesilo, je palubovka toho medaku. Vypada to jako by do auta z 80tych let pridelali digitalni instrumenty. To vypada hrozne. Kdo tomu rika premium, tomu nerozumim. Zlaty tablet v Tesle, to je jine kaficko. To je rozdil jako u pracovniho stolu s PC a krabicemi s disketami a nebo All-in-one PC v plochem displeji a bez kramu kolem.

Souhlas palubka Mercedesu, Palubka S je hezčí, tablet v trojce je stejnej hnus fialovel jako v Meredeseu - mercedes má u mě 0,000001 plusvého bodu, že to má aspoň rafičky a ne tachometr z MTB jako Tesla

---

Palubka v TM3 vypada podle meho nadherne uklizena. Zadne zbytecne cudliky rozesete po vsech moznych plochach. Behem jizdy neni ani potreba neco na displeji nastavovat. A ty uplne nejzakladnejsi veci maji na dolnim okraji displeje permanentni "tlacitka". V EV urcite neni treba otackomer, tlakomer oleje, teplota chladici kapaliny a vsechny ostatni nesmysly ze spalovaku. Pokud by vam chybely, muzete si palubku polepit nalekpama s budiky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Palubka v tesle je jak muskovo péro. Hladká, voní po rybách a v záhybech jsou kousky sejra.

Hýkání tohodle osla už ani nemá cenu komentovat....

Dlazdic, tajne jsem vas nafotil ve vasem aute:
https://c8.alamy.com/comp/BJNWT8/inside-of-a-taxi-BJNWT8.jpg

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Čuš dlaždič !

Obrázek uživatele Kuk

Co nám vlastně ten test řekl, že automatika špatně rozeznává jednotlivé situace?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Test nám řekl že si kokot

Obrázek uživatele Kuk

Té jediný co máš v hlavě.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ten test dokázal, že to auto je úplne na hovno

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Audi e-Tron mal tiež trošku problém:
youtube.com/watch?v=gkoVWjbLB8Y&feature=youtu.be

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla 3 bez najmenšieho problému

youtube.com/watch?v=JYnaufrqTH0&feature=youtu.be

Obrázek uživatele Marek_

Pokud je AWD dobře udělané, tak problém nemá. Tímto testem, co jsem koukal, prošlo v pohodě třeba i Audi A4 Quattro nebo Subaru Outback.

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele Kuk

Auto na podvozku e208.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co to že tu není informace o tom že Tycan Turbo v Testu deklasoval Teslu S raven?

Off.

To je sila. Ale muze za to autopilot, tak jiste.
Co ale uz vubec nechapu je ze mel s AP spatny zkusenosti a presto ho zapnul a nevenoval se rizeni.

https://www.zive.cz/clanky/inzenyr-applu-vminulosti-kritizoval-funkci-autopilota-posleze-mel-autonehodu-a-vtesle-zemrel/sc-3-a-202483/default.aspx

V takovem pripade by mel dostat Darwinovu cenu. Kazda pojistovna by mu ukazala dlouhy noc, kdyby klient rekl, ze nebezpecnou situaci uz jednou zazil a opakovane vyvolal zbytecne riziko. Takovy lide jsou uplne zbytecny. Clovek ma rozum a kdo ho nepouzije, nemusi pak brecet.

No jesi to tak bylo, tak snad postradal pud sebezachovy. Myslel jsem si ze treba omdlel ale vypada to ze byl naopak docela aktivne zamestnan (hranim hry). Ja bych tohle nikdy neudelal ani kdybych ty predchozi problemy nemel. Stale to jeste neni FSD. Ani nahodou. Zbytecne zmarenyho zivota taty od rodiny je mi samozrejme lito.

Já jsem taková konzerva že dokonce čekám až se vrata zavřou úplně než odjedu od baráku :-D

Jsem technický nadšenec, ale vůbec jí nevěřím ;-)

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Obrázek uživatele Kuk

Technika i lidé selhávají. První povinností řidiče je předjímat možné problémy a nespoléhat že vždy všechno zafunguje bezpečně. Ignorantskej přístup že to není moje starost je vstupenka na krchov pro řidiče i pro ty které stáhne sebou. To že býl pán inženýr z Applu ale klidně si 18 minut ignoroval varování auta a ještě u toho mastil hru na telefonu vypovídá o velmi nebezpečný ignoraci systému auta a závažném porušení základních bezpečnostních principů dopravy na veřejných komunikacích.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off
Kostarika bude údajně už příští rok 2021 uhlíkově neutrální, předstihne tak o desítky let ostatní státy.
https://www.youtube.com/watch?v=RoniwU01xPw&feature=emb_title

Stát, který nemá žádné nerostné bohatství zrušil v roce 1948 armádu a investuje do lidí a do vzdělání. Zdravotnictví maj zdarma. Lidé žijí déle než v USA. 70 % energie spolkne doprava a vytvoří asi 2/3 emisí. Chtějí mít až 30 % dopravy na elektřinu. 99 % elektřiny je z obnovitelných zdrojů. Zabránili odlesňování a 55 % plochy sátu je zalesněno, 1/4 plochy státu je rezervace. Naopak zalesňují a tím snižují CO2 bilanci.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Naposled se podobný pohádky vyprávěli o Venezuele.

Drahy a zoufalej dojezd. Kolik to asi da v zime po dalnici......

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Baterie 50 kWh není vhodná na dlouhé vzdálenosti. Nevím kdo si to koupí. To už je lepší plug-in hybrid.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zadna baterie neni dobra na dlouhe vzdalenosti

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale třeba Tesla už má rozumnou kapacitu, takže se i delší vzdálenost dá zvládnout.

Tesla má síť SC a po té se dá zvládnout někam dojet...
TOhle ještě bude bottle neck elektromobility - najít kdy už je baterka rozumě použitelná a kdy ještě není fakt drahá a těžko dostupná. Zatím to vidím kompromisně ala Tesla 3, kdy s pomocí SC už jde i nějak jezdit. Malobaterkáče pak musí být extrémně levné, aby mohly být druhý autem do rodiny, jinak jsou nesmyslem pro fandy a technologické nadšence

---

Nahrazuje elektromobily na nevhodných platformách, kde baterie zabírají místo v kabině nebo v zavazadlovém prostoru.
objem zavazadlového prostoru zůstává 350 l a patří tak mezi nejlepší ve své třídě.

Hmm 350l je průměr a žádný nejlepší. E-golf je sice o 13cm delší, ale je nižší a má 341l.
Tak mi nepřijde že by to byl zázrak proti nevhodné platformě.

---

Jan Pavel
FVE 8,8kw + 2kw poly a hybrid.

E-golf 2018
27.tis

Tak každá konkurence je dobrá. Dojezd 320km už je taky slušný. Jestli se podaří u dealera ukecat ještě nějaká sleva...
Konečně bude u BEV do milionu větší výběr a nebude tu jen klasika - Leaf nebo BMW i3....

Jaka konkurence? Do milionu uz mate aut dost, i3 uz nebude. Mate Skodovku, Ioniq, Leaf, Peugeot, Fiat. Vsechno stejne mrdky s malym dojezdem, ktere po sedmi osmi letech budou mit baterku na 70% a budou neprodejne. Na co potrebujete dalsi konkurenci, cena za nove auto dolu nepujde.

To ano ale v zime to da na dalnici 260km? To je u auta za takovou rachu dost zoufalej udaj. Uz se tesim az tomu Bjorn natrhne zadek.

Dojezd 320 kilometrů podle normy WLTP (430 km podle metodiky NEDC) je maximalizován díky zkušenostem získaným ve Formuli E, pokud jde o regenerativní brzdění a použití tepelného čerpadla.

Ty PR kydy jsou sileny. Porad je to malej dojezd i kdyby to byla kosmicka technologie.

Tak beru v potaz to co je na trhu. S Teslou to nesrovnávám, ta je o třídu jinde, ale je tam i cenový rozdíl. PRo lidi co chtějí jezdit klasickou denní porci kilovmetrů tj. max 100-200km za den, troufám si tvrdit, že minimálně polovina lidí běžně víc nenajezdí je to dostatečné. A ti měli do dneška na výběr jen malé BMW i3, Nissan leaf, případně Ioniq, tak teď si můžou vybrat polupární malý crossover. Jestli tam frantíci neudělali nějaký průšvih typu přehřívání baterie, nebo je dojezd opravdu jen na papíře, tak pro spoustu lidí je to další možnost co si vybrat. A tlak na cenu bude samozřejmě čím dál větší (hlavně jestli někdy dorazí třeba ID.3 a další).

Ja jsem koupil ioniq ja 2/3 ceny tohodle divnovozu. Proc bych mel dat o 300 tisic vic za 50km dojezdu navic?

Tak asi je potřeba porovnávat ceníkové ceny ne ?
Ioniq EV Future 899.999,- CZK
Ioniq EV ultimate 1.049.990,- CZK

To, že se pak v průběhu roku jde dostat s cenou o třetinu níž na nějakou předváděčku nebo fleetovou slevu je jiná a i sem to zmiňoval v úvodním příspěvku, toté bude předpokládám fungovat u DS 3.
Tím nechci nijak obhajovat vysokou cenu, jen si myslím, že čím více značek a modelů, tím lépe.

Tak nejak.

To urcite. Ale porad dost drahy. Ale lepsi neco nez nic.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol