Autoshow Praha představí také novinky z oblasti LPG

redakce - 19 Srpen 2020

Ve dnech 28.-30.8. 2020 se v areálu výstaviště v pražských Letňanech koná již 23. ročník automobilové výstavy Autoshow Praha. K vidění budou mimo jiné nové modely vozů jak s tovární úpravou na LPG, tak i vozy dodatečně přestavěné.auto LPG značka symbol na plyn

LPG neboli autoplyn je stále s přehledem nejrozšířenějším alternativním pohonem.
foto: autolexicon.net

Aktuálně je v provozu více než 8 milionů vozidel na (zkapalněný ropný plyn) v rámci Evropy a přes 170 tisíc v Česku. „Objevují se mírně zavádějící informace, které na základě počtů nových registrací staví LPG až na chvost mezi alternativami. Drtivá většina LPG vozidel ale vzniká přestavbami starších vozů. Loni tak v tuzemsku celkově přibylo více než šest tisíc LPG automobilů,“ říká Ivan Indráček, výkonný předseda ČALPG.

Od loňského roku se na českém trhu navíc objevilo několik nových modelů s tovární LPG zástavbou u značek Renault a Dacia. V obou případech jde o tříválcový motor TCe s výkonem 74 kW.

„Na veletrhu budou na stánku asociace vystaveny dva tovární vozy na LPG a tři automobily dodatečně přestavěné. V prvním případě půjde o nové modely Dacie Duster a Sandero. U přestaveb bude k vidění Toyota Auris, Lada Vesta SW Cross a Lada 4x4 Classic,“ popisuje Ivan Indráček.

Cílem expozice ČALPG na letenském výstavišti je kromě ukázky konkrétních modelů LPG vozidel také srozumitelná informovanost o výhodách tohoto alternativního paliva a jeho potenciálu v oblasti snižování emisí.

Jak uvádí loni publikovaný dokument Vize pro LPG, autoplyn již dnes díky plně rozvinuté stávající infrastruktuře a vysokému počtu vozů v provozu pomáhá znatelně snižovat produkci skleníkových plynů a může výrazně přispět ke splnění emisních cílů ve střednědobém horizontu.

Na českém trhu se navíc letos v červenci nově objevilo bioLPG, které je z hlediska uhlíkové stopy obecně až o 70 % šetrnější než klasické fosilní LPG.

„BioLPG je po chemické stránce naprosto identický produkt jako LPG. Nejde tedy o žádnou příměs biosložek, nýbrž o emisně výrazně čistší variantu LPG vyrobenou z obnovitelných zdrojů, třeba z použitých rostlinných olejů,“ uzavírá Ivan Indráček.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

OT: Elektřina v ČR (2018): výroba, spotřeba a emise

https://faktaoklimatu.cz/infografiky/elektrina-cr


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.