Autosalon Paříž 2012: Citröen představí elektrický koncept Citröen DS3 Electrum

Další střípky do mozaiky blížícího se doplnila francouzská automobilka Citröen, která oznámila debut svého elektrického konceptu Citröen DS3 Electrum. Nová studie elektrického supermini se tak domácímu publiku ukáže například vedle už dříve ohlášených novinek DS3 Cabriolet, elektromobilu Citröen Berlingo Electric nebo faceliftované verze C3 Picasso.

Fotografie nového konceptu Citröen DS3 Electrum prozatím nejsou k mání. Jaké změny tento elektromobil dozná oproti klasické verzi (na obrázku), můžeme v této chvíli pouze hádat.
foto: Citröen

Jak sám název napovídá, Citröen DS3 Electrum vychází z konvenční verze, přičemž bezemisní model bude pohánět dvojice elektromotorů, každý s výkonem 65 kilowattů. Konstruktéři umístili obě pohonné jednotky v blízkosti přední nápravy, čímž nedošlo v porovnání s běžnou verzí k úbytku prostoru ani u cestujících a ani v kufru .

s kapacitou 17,5 kWh pro DS3 Electrum dodala japonská společnost a lze je nabíjet skrze zástrčku umístěnou v místě hrdla palivové nádrže konvenčního modelu. S použitím rychlonabíječky by nabíjení na 80 % kapacity nemělo trvat déle než 30 minut. Dojezd s plně nabitou baterií by se měl pohybovat okolo 120 km.

Kromě DS3 Electrum se Citröen pochlubí také svým hybridním konceptem Numero 9 Plug-in Hybrid představeným letos v dubnu na .

Ten má podle dostupných informací disponovat novými zajímavými technologiemi jako jsou holografická světla upozorňující řidiče, kteří se za jízdy dostanou do přílišné blízkosti k jinému vozu, parkovací asistent se dvěma 180° kamerami poskytující řidiči 3D pohled z ptačí perspektivy nebo bezpečnostní systém detekující pohyblivé a stacionární překážky.

Tolik tedy malý náhled pod veletržní pokličku francouzského . Na více informací a první obrázky si musíme počkat do příštího týdne, kdy se pro všechny automobilové nadšence otevřou brány pařížského výstaviště.

tisková zpráva

Napsat komentář