Audi bude možná brát baterie od BYD, Tesla zase od LG Chem

Zajímavé věci se začínají dít v oblasti baterií. Spekuluje se, že Audi vyjednává o dodávkách s BYD. Tesla zase ve své čínské Gigatovárně využije články od LG Chem.

Baterie pro elektromobil Audi e-tron aktuálně dodává jihokorejská společnost LG Chem. V budoucnu to možná ale bude také čínské BYD.
foto: Audi

Podle Bloombergu vedou čínské BYD a německá značka Audi soukromá jednání o možnosti dodávek baterií. Nejde prý o vyjednávání exkluzivní a velmi pravděpodobně jsou ve hře i další čínští hráči, jako např. CATL.

Tato stále rostoucí čínská společnost plánuje už v roce 2022 vyrábět až 137 GWh baterií ročně. Momentálně je v tržním podílu třetí za společnostmi BYD a Panasonic. V červenci uzavřel klíčovou dohodu s automobilkou Toyota.

Baterie jsou klíčové také pro právě dokončovanou šanghajskou Gigatovárnu Tesla. Podle další zprávy Bloombergu je tam bude dodávat LG Chem a budou využity pro výrobu elektromobilů Tesla Model 3 a později i Tesla Model Y.

LG Chem bude do Tesla Gigatovárny v Šanghaji dodávat články typu 21700 ze své továrny v asi 320 km vzdáleném Nankingu. Už měsíce také kolují spekulace o tom, že i Tesla jedná s CATL.

10 Comments on “Audi bude možná brát baterie od BYD, Tesla zase od LG Chem”

  1. Baterie, se stanou v 21. století stejný problémem jako ropa
    Baterie, se stanou v 21. století stejný problémem jako ropa ve 20.,
    A je jen otázkou času, kdy producenti surovin pro baterie dojdou k názoru, že je blbost vyvážet suroviny za půldarma, když můžou vyvážet celé baterie a tím dokonale kecat do chodu světa a o moc tam půjde mnohem víc, než o nějaké vyprávění o přidané hodnotě produktu a společenské odpovědnosti.

Napsat komentář