Volvo a LEGO vytvořili elektrický nakladač, koupit si ho budete moct i vy!

Jan Horčík - 02 Červenec 2018

Dánský výrobce hraček LEGO má dlouhou tradici spolupráce se známými značkami, jako je Mercedes-Benz nebo Volvo.Volvo Concept Wheel Loader ZEUX

Takhle nějak si Volvo CE představuje budoucnost stavebních strojů. Jako plně elektrické, plně autonomní roboty.
foto: Volvo CE/LEGO

Právě s Volvem vytvořilo nejnovější model robotického elektrického nakladače ZEUX. Volvo Construction Equipment je ta část švédského průmyslového kolosu, která se zabývá výrobou stavebních strojů.

Její tým se aktuálně spojil s týmem zodpovědným za LEGO Technic, aby společně stvořili koncept nakladače ZEUX. Volvo CE si představuje, že takové stroje budoucnosti budou umět pracovat 24/7 v plně autonomním módu.

Stavebnice LEGO Technic s nakladačem ZEUX bude mít označení <em>42081 Volvo Autonomous Loader</em>. Bude se skládat z 1167 kostiček a stát by měla v přepočtu kolem 2800 Kč. Na trhu se má objevit už 1. srpna 2018. V reálu se ale ZEUXu asi hned tak nedočkáme.

Stavebnice LEGO Technic s nakladačem ZEUX bude mít označení 42081 Volvo Autonomous Loader. Bude se skládat z 1167 kostiček a stát by měla v přepočtu kolem 2800 Kč. Na trhu se má objevit už 1. srpna 2018. V reálu se ale ZEUXu asi hned tak nedočkáme.
foto: LEGO

Budou mít k dispozici mimo jiné i vlastní dron, který zajistí průzkum okolí - také do hloubky. Stvořit samotný model pomohla i skupina vybraných dětí, která poskytovala zpětnou vazbu na základě prvních skic vozidla.

Dvě hlavní vlastnosti, které se dětem líbily, byly dron a robotické "oko", kterým se dron rozhlíží po okolí. Oko je podle dětí důležité i proto, aby lidé kolem stroje věděli, že je stroj vidí. Stroj také dokáže zatáčet všemi čtyřmi koly.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak z toho se ten můj prvek zblázní až to rozbalí pod stromkem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jaký prvek???
Snad nemyslíš zlato, manželku by takový dárek mohl skutečně dostat do blázince :)

Obrázek uživatele Radovan

Oni jsou oba kluci. Registrované partnerství. Tím se ten nadšený prvek vysvětluje :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Njn, chybička se vloudila, myslel jsem synka. Ale bohužel jsem zjistil, že nadpis je dost zavádějící, protože podle oficiálního videa to vypadá, že tam nic elektrického nebude. tedy klasický lego technics bez motorizace a bez robotiky. To už je lepší to jejich WeDo 2.0 nebo Boost.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil