V Evropě se chystá další gigatovárna, tentokrát od Verkoru o výkonu až 50 GWh

Jan Horčík - 03 Srpen 2020

Nově ustanovaná francouzská průmyslová skupina Verkor plánuje vybudovat v Evropě továrnu na výrobu bateriových článků.továrna na výrobu baterií Verkor

Takhle nějak by měla vypadat plánovaná gigatovárna společnosti Verkor na výrobu baterií v Evropě. Všimněte si rozlehlé solární elektrárny na střeše.
foto: Verkor

Mezi partnery společnosti Verkor v novém projektu patří EIT InnoEnergy, Schneider Electric a GROUPE IDEC. Výroba bateriových článků v nové gigatovárně Verkor má začít za tři roky.

Počáteční kapacita bude 16 GWh bateriových článků ročně. Později se má zvednout až 50 GWh. Prvotní investice bude mít hodnotu €1,6 mld. a vytvoří asi 2000 pracovních míst.

Momentálně se hledá 200+ hektarů plochy na francouzském území, kde by továrna mohla vyrůst. Půjde tak o další z mnoha nově rostoucích/plánovaných továren na výrobu baterií v .

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Krueger

Jeste zadna fabrika nestoji a nevyrabi... buh vi kdy to bude..

Obrázek uživatele Joe

Kapitál si cestu za zhodnocením vždycky najde. To platí od zavedení prvních peněz. No a nové baterkárně palec nahoru.

Heslo dne: BLM ! : BATERKY LIVES MATTER !!!!

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Potvrzuji se moje slova ze ani velci nespi a nejen Tesla maka. A je to tady.

Obrázek uživatele Kuk

To to trvalo.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol