V Česku se začne vyrábět první elektromobil: Hyundai Kona Electric

Jan Horčík - 30 Leden 2020

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích zahájí od března 2020 výrobu elektromobilů Kona Electric.Zahájením elektromobilů Hyundai Kona Electric v Česku dosáhne automobilka výrazného zkrácení dodacích lhůt vozů Kona Electric v Evropě

Zahájením elektromobilů Hyundai Kona Electric v Česku dosáhne automobilka výrazného zkrácení dodacích lhůt vozů Kona Electric v Evropě
foto: Hyundai

Při stále rostoucí poptávce po vozidlech s nulovými emisemi společnost Hyundai Motor ztrojnásobí dostupnost svého vozu Kona Electric pro zákazníky v Evropě. Od března 2020 zahájí jeho výrobu ve svém českém výrobním závodě a zvýší stávající dodávky ze svého závodu v Ulsanu v Jižní Koreji. Tím se výrazně zkrátí dodací lhůty pro zákazníky v Evropě.

Rozhodnutí vyrábět vozy Kona Electric v Evropě bylo učiněno s cílem lépe vyhovět evropským zákazníkům značky Hyundai. Od zahájení prodeje v roce 2018 překonala poptávka po vozech Kona Electric očekávání. Cílem zvýšení kapacity její výroby je držet krok s rostoucí poptávkou.

V roce 2020 bude společnost Hyundai schopna dodat evropským zákazníkům více než 80 000 kusů vozidel s nulovými emisemi, přičemž se bude jednat o vozy Kona Electric, Hyundai Ioniq Electric a o vůz NEXO poháněný vodíkovým palivovým článkem.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Pokud bych měl zapomenout na to, že existuje Tesla, řekl bych, že nejlepší elektromobil je Hyundai Kona nebo Ioniq. Tak je dobře, že to bude "doma".

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

To si taky myslim. Jaka skoda ze v Japonsku si je nekoupim.

Obrázek uživatele ozana

Zajímavé, jaký mají Japonci ještě po desetiletích stále problém s Korejci.

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

Jo státy které jsou vedle sebe mají těch problémů nejvíc protože spolu mohli vést války. Dovozní clo na cizí auto je myslím v Japonsku 0% a to i na korejské auta. A hlavní problém je v tom že Japonci je prostě nekupují Tady se všeobecně prodává málo cizích aut nejvíc Volkswagen BMW a Mercedes zbytek je strašně málo Volvo a tak a korejci to zkoušeli a museli to vzdát protože se to prostě neprodávalo.

Kulhanek tvrdi, ze elektromobilita bude do dvou let neudrzitelna. Ja rikam ze je uz dnes. Pouzil bych jen jine slovicko:nezadrzitelna.

Umíš krásně trhat věci z kontextu :), rozumný přečte a pochopí, se zbytkem ztráta času...

https://www.autoforum.cz/zajimavosti/sazka-vw-na-elektromobily-je-obrovsky-hazard-do-dvou-let-se-to-ukaze-rika-ex-sef-skody/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

---

Stesti ze Kulhanka ze Skodovky vykopli. To nasere. Dodnes to asi nerozdychal.

Jsem se celkem zasmál, pán je evidentně odborník, ještěže neuspěl s tou kandidaturou na prezidenta. Jsem od mala elektrikář, tedy panu Kulhánkovi v manažerských schopnostech nesahám ani po kotník. Ale usuzovat, že BEV nejsou životaschopné dle mizerných výsledků “tradičních” automobilek, které je neumí ani nechtějí vyrábět, je celkem síla. Alespoň, že si všimnul úspěchu Tesly, která jediná má upřímný zájem elektromobily vyrábět a propagovat.

Kulhánek je starý a ovlivněný jeho dřívější kariérou ...

Obrázek uživatele M.Krupka

Kdyby mi někdo před třiceti lety řekl, že první sériový elektromobil bude u nás montovat Hyundai, tak bych si poklepal na čelo. :-) Citigo se nemontuje u nás, ale na Slovensku pod značkou Škoda, byť je to vlastně nákupní taška předělaná z Volkswagenu E-up.
Kdo by to byl před mnoha lety odhadoval??
Bravo Hyundai.

Obrázek uživatele Anonym123

za socíka bol taký vtip - nemci bojujú za mier, ... bulhari vyrábajú kalkulačnky, ...

Obrázek uživatele spetak

Je to smutný, ale je to tak.

---

Už jen EV, najeto 150 tisíc km.

Obrázek uživatele M.Krupka

A přitom před deseti roky jezdil na elektřinu Superb, teda Superbel.

https://youtu.be/XvzznCbQgfg

Ten jezdí furt. Ale je to jenom přestavba.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.