Tesla Model Y: první elektromobily u zákazníků, má tepelné čerpadlo

Jan Horčík - 14 Březen 2020

První zákazníci v si aktuálně převzali elektromobily Tesla Model Y. Valí se na nás nové informace, včetně toho, že auto je vybaveno tepelným čerpadlem.auto elektromobil Tesla Model Y

První dojmy prvních zákazníků, kteří už mají své elektromobily Tesla Model Y, vypovídají o skvěle zpracovaném interiéru a velmi slušném zpracování celkově.
foto: Silversmith/TMC

Elektromobil Tesla Model Y je první vůz značky Tesla vybavený tepelným čerpadlem. Po něm už dlouho volala řada fanoušků, ale Tesla až dosud všechna svá auta včetně Tesla Model 3 vybavovala pouze odporovým topením.

Tepelné čerpadlo zlepší dojezd zejména v chladných obdobích, kdy si vezme násobně méně energie, než odporové vytápění. Tepelné čerpadlo je umístěno přímo u elektromotoru.

Další vychytávkou jsou dvě tlačítka v kufru s jejichž pomocí lze snadno sklopit zadní sedačky, když potřebujete víc místa. V kufru jsou navíc dva další menší úložné prostory.

Podobně jako Tesla Model 3, i Model Y je vybaven předním kufrem - "frunkem". Další podobností je nemožnost vybavit auto standardně tažným zařízením.

Tesla zveřejnila také manuál k Tesla Model Y:

A tady jedno pěkné propagační Tesla video k Modelu Y:

Zpět na HybridPřidat komentář

A tohle by mohli dát na povch:https://www.kosmonautix.cz/2020/03/supertenke-ohebne-fotovoltaicke-panely/

Obrázek uživatele Kuk

off
Mikročástice prachu z dopravy a z naftových rakovinometů jsou poprvé spojovány i s rakovinou mozku.

Air pollution nanoparticles linked to brain cancer for first time
Exclusive: tiny particles produced by motor traffic can invade the brain and carry carcinogens
https://www.theguardian.com/environment/2019/nov/13/air-pollution-particles-linked-to-brain-cancer-in-new-research

Znečištění vzduchu nejspíš poškozuje skoro každý orgán v těle
Revealed: air pollution may be damaging ‘every organ in the body’

Exclusive: Comprehensive analysis finds harm from head to toe, including dementia, heart and lung disease, fertility problems and reduced intelligence
https://www.theguardian.com/environment/ng-interactive/2019/may/17/air-pollution-may-be-damaging-every-organ-and-cell-in-the-body-finds-global-review

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off
Koronavirus ničí „čínský Detroit“. Podnikům zbývají do krachu jen týdny
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-nici-cinsky-detroit-podnikum-zbyvaji-do-krachu-jen-tydny-92141

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jen jestli si v konkurencnim souboji firmy nenakazily zamestnance umyslne a navzajem. Cinane jsou docela drsni mafiani. Italove jsou oproti nim Kindergarten.

Obrázek uživatele honza.t

To by udělal jen velký hlupák, protože ( Bumerang efekt ) nakazili by se navzájem Uškodili by také sami sobě .

Mozna to nekdo blbe odhadnul.

Obrázek uživatele honza.t

Toto mi poslal jeden známý Vědci z ČLR dešifrovali genom koronavírusu 2019-nCoV a našli v něm „autogram“ americké biologické laboratoře Ravenlab. Specialisté hovořili o jejich objevu na tiskové konferenci v Pekingu. Ve struktuře jednořetězcové RNA byl nalezen charakteristický otisk. Po dešifrování jedné z částí vědci přenesli data do spektrogramu, kde byla jasně viditelná písmena RVNLB. „Náhodné mutace mohou vysvětlit vzhled tohoto nápisu pouze teoreticky. V praxi známá laboratoř Ravenlab používá podobnou metodu kódování k označení svých inženýrských projektů - už jsme viděli něco podobného dříve a nyní jsme si plně jisti, že se jedná o stejný štítek, “řekl Kin Seuchen, vedoucí Biochemické laboratoře Shenzhen. Specialista dodal, že značka byla umístěna na webu, který obvykle není čitelný jinak než s použitím pokročilé americké technologie. Vývojáři však nezohlednili, že na začátku roku 2020 měla Čína nový skener RNA 天际 Р 全景 (Red Dawn), který není v kvalitě skenování nižší než americké protějšky. Informace o nálezu byly předány orgánům ČLR. Čínští diplomaté již uvedli, že mají v úmyslu tuto otázku nastolit na úrovni Rady bezpečnosti OSN. Probíhá další studium viru.
https://gag.news2.ru/story/589125/

DNA čip
https://cs.wikipedia.org/wiki/DNA_%C4%8Dip

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

To je fór?

Obrázek uživatele ozana

Ne, on tomu pevně věří, že se do viru dají zapsat nějaká písmena.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Co je koronavir? Kde se vzala epidemie COVID-19? Pochází z čínské laboratoře?https://www.youtube.com/watch?v=P2KW1kud9fg

Vy jste beznadejnej pripad. Jen diky tomu ze existuji lide jako vy tak maji dezinformatori snadnou praci. Zamyslete se prosimvas. Kdyby to tak bylo tak by to jiste udelali tak blbe aby to slo zjistit. Ach jo.

Obrázek uživatele honza.t

Už jsem to jednou napsal ( Bumerang efekt )

Obrázek uživatele ozana

To jsou žvásty!

"webu, který obvykle není čitelný jinak než s použitím pokročilé americké technologie."

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

konšpirácia bez elementárnej logiky

---

FVE 10kWp + 12kWh LiFePO4, fotovoltaický ohrev vody 1,2GJ tepelný zásobník, 100tis. km na elektro (50% z vlastnej FVE).

Obrázek uživatele Marek_

Se divím že se tady ještě neobjevil konspirátor jenja, any nám vysvětlil, že je to práce fašistických korporací ze západu :-)

---

Lexus GS 450h Premium

Tak Snowden je nejlepším důkazem, že je možné úplně vše, a to je jen špička ledovce...

To ,že biologické zbraně vyvijí některé státy je fakt, jesli to byla mutace, záměr, nebo jenom ůnik se asi těžko dozvíme.

Obrázek uživatele ozana

HOAX/fake news

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

A nějaké odkazy o tom, že se jedná o Hoax? Jinak já se určitě nedokážu ponořit tak "hluboko" do WEBu, abych si to ověřil, ale v jednom si jsem jistý. Zelené mozky křičí, abychom zvýšili procento výdajů na zbrojení, a tenhle průser je to, co za mé peníze dokázali. Bravo! A je úplně jedno, ze které země ten zelený mozek byl.

Podle vás se biologické zbraně nevyvijí?

Obrázek uživatele ozana

Žádné biologické zbraně nikdo nenechá uniknout.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Toho co dokázali lidé v minulost podělat, jsou tisíce případů, aneb lidská blbost je nekonečná.

Obrázek uživatele ozana

Vojenský výzkum dělá chyby jen ve filmech.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele honza.t

Viroložka Názor Kde se vzal. Mohl být vytvořen člověkem ?
Coronavir Viroložka Soňa Peková
https://www.youtube.com/watch?v=K72ZEDvTghw

Konspirační teorie Coronavir ? Od 16 min
http://svobodne-radio.cz/2020-03-13-studio-beta-ivan-kratochvil-cvici-vojaci-proti-lidem/

Obrázek uživatele honza.t

Kdyby to byla konspirace jak rikate, tak jsou tyhle pofiuderni weby davno zakazany. Za to ze muzete takovy sracky cist podekujte demokracii kterou zjevne pohrdate.

Obrázek uživatele honza.t

To že jsou ostrovy kontaminovány je veřejne dostupná informace
Stejně jako to že tam Američané ponechali ( potopili ) flotilu lodi které nešly po testech dekontaminovat.

Atol Bikini americká jaderná střelnice
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bikini

A tet' něco od sousedů Honba za pokrokem
https://www.extrastory.cz/zakazane-mesto-40-vybudovali-vezni-zivot-v-nem-byl-smrtelne-nebezpecny.html

Guinessova kniha rekordů uvádí Dzerzhinsk v Rusku jako nejvíce chemicky znečištěné město na světě. Téměř 300.000 tun chemického odpadu se zde nesprávně zlikvidovalo v letech 1930 až 1998. Ve městě je úmrtnost vyšší než jeho porodnost o 260 procent.
https://www.letsbegreen.cz/eko-blog/10-nejvice-znecistenych-mist-na-svete

Omlouvám se, s Bikini máte pravdu.Tam se jim to opravdu vymklo.

Americký armádní program výzkumu a vývoje biologických zbraní byl založen roku 1942 Program byl bohatě financován (ve své době byl nejlépe organizovaným a financovaným projektem vývoje a výroby biologických zbraní v historii)Byly prováděny i praktické terénní zkoušky. V roce 1950 rozšířilo námořnictvo z dvou minolovek větší množství Serratia marcescens – neškodné baktérie vhodné pro venkovní testování – u pobřeží San Francisca. Několik lidí však onemocnělo a jeden muž dokonce zemřel.https://www.valka.cz/10823-Lekarsky-Vyzkumny-Ustav-Infekcnich-Chorob-Armady-Spojenych-Statu?utm_source=valka_cz&utm_medium=article&utm_campaign=similar

A tady další zajímavé čtení https://www.idnes.cz/xman/styl/operace-seaspray-bakterie-civiliste-armada-san-francisco.A180220_173117_xman-styl_fro

Obrázek uživatele Radovan

Že bychom si trochu zakonspirovali? Čína začala řešit problém se stárnoucí populací. Má ho Japonsko, USA, většina zemí EU. A copak nám z ničeho nic dělá koronavirus? Kosí převážně starší ročníky. A máme konspirační teorii na zmlazení populace na světě. Jdu se nechat zaměstnat do hoax médií.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zkuste se podívat na ten začátek :::Vložil/a kkk, Po, 2020-03-16 13:27

To ,že biologické zbraně vyvijí některé státy je fakt, jesli to byla mutace, záměr, nebo jenom ůnik se asi těžko dozvíme.

Jenže tahle důchodová reforma je 10x méně účinnější na Slovany, velmi dobře to funguje na jihozápadní státy.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Bol by nejaky relevantny zdroj pre toto tvrdenie?

Zdroj máte před očima. Stačí se podívat na počet nakažených směrem od nás na východ. Např. Čínský mor zavlečený do Evropy ve 13 stol. nás prakticky zcela minul, zatímco na západ a jih zdecimoval celé národy většinou polovinu až 2/3 (Čína). Všechny ty obří pandémie včetně španělské chřipky v Evropě pocházejí z Číny. Jen je potřeba si uvědomit, že v ČR žije už jen 30% čistých Slovanů, zbytek je namíchán západoevropskými a jihoevropskými národy.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mor#/media/Soubor:Pestilence_spreading_1347-1351_europe.cs.png

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele Kuk

Starosta Grunheide si myslí že Giga Berlín nebude zdržena koronavirem.
https://www.tesmanian.com/blogs/tesmanian-blog/despite-the-coronavirus-crisis-mayor-grunheide-doesnt-expect-a-delay-for-teslas-giga-berlin

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off
Tesla vyrobila za týden tolik FV tašek kolik by stačilo pro 1000 domů.
https://www.tesmanian.com/blogs/tesmanian-blog/tesla-giga-new-york-production-solar-roof-v3

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off
K čemu je dobrý že Obrist má v baterce vakuum? Evidentně je to kvůli teplotnímu managementu, ale co to přináší navíc oproti jinejm řešením?
https://www.youtube.com/watch?time_continue=150&v=dBYJxlPTffc&feature=emb_title
https://www.teslamagazin.sk/obrist-powertrain-hyperhybrid-bateria/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off
Tesla oznámila krizový plán kvůli koronaviru, zaměstnanci budou vyrábět auta doma. :))))
https://jalopnik.com/tesla-announces-plans-for-workers-to-build-cars-at-home-1842319447

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

.

O.T.
Zdá sa, že v blízkej budúcnosti bude dojazd elektromobilov viac než dostačujúci a aj s malou batériou omnoho väčší ako klasických spalovákov.
Viac informácií TU

---

FVE 10kWp + 12kWh LiFePO4, fotovoltaický ohrev vody 1,2GJ tepelný zásobník, 100tis. km na elektro (50% z vlastnej FVE).

Jenže to bude stát hodně peněz a účinnost jen 90%. Ten kamion musí mít 5 přijímačů, aby to stačilo na jeho spotřebu. Aby to mělo smysl, tak systém musí předat více energie. Tj aby stačilo takto upravit jen části dálnic a ne všechny silnice.

Obrázek uživatele Marek_

Ta účinnost 90% je málo? Pokud je to celková účinnost, tak si naopak myslím, že je to velmi slušné. Kolik je účinnost nabíjení při DC rychlonabíjení?

Podle mě účelem není "zadrátovat" takto všechny dálnice. Stačilo by to mít na některých vytížených úsecích, kde je předpokládaný hustý provoz aut, která jedou někam dál. Takto by se ta auta nabila za jízdy (jasně, jenom částečně a pomaleji) a nemusí pak půl hodiny stepovat u nabiječky u dálnice.

---

Lexus GS 450h Premium

Právě, že se auto nedobije za jízdy. 20 kWh pro auto a 5x20 kWh pro kamion stačí pouze na jízdu, nestačí na dobití baterie. Pokud by se podařilo množství přenášené energie zvýšit, tak to by byla jiná.

Obrázek uživatele Marek_

Ano, ten výkon by musel být větší. Pokud je 20 kW výkon, tak ano, je to tak na jízdu po dálnici. Zase bonus je, že člověk jede po dálnici a neubývá mu dojezd, baterka se udržuje v nabitém stavu.

A jak jsem psal, bude záležet i na ceně.

---

Lexus GS 450h Premium

Pokud by se podařilo dát přijímačů více - do auta více než 1 (třeba 3) a do kamionu více než 5, tak to smysl dává. Otázkou je, jak to silnice zvládne.

Ono by stačilo i kdyby při jízdě ubývala energie poloviční rychlostí.

Je přeci jedno kolik se dodá energie, ale že se dodá nějaká.
Efektivně to prodlouží dojezd. A v dnešní době by za +50km (když projedu dva úseky o 50km s 10kW dobíjením) kdekdo vraždil (a nemám tím na mysli malobaterkáče, na poli Audi a Tesel se každý za 50km také rád pohádá).

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Tiež si myslím, že je to dostatočné a hlavne nebude treba väčšovať kapacitu batérií kvôli komfortnému dojazdu.

---

FVE 10kWp + 12kWh LiFePO4, fotovoltaický ohrev vody 1,2GJ tepelný zásobník, 100tis. km na elektro (50% z vlastnej FVE).

Obrázek uživatele Marek_

Pak bude důležitá otázka ceny, jak vybudování té nabíjecí silnice, tak cena pro uživatele za dobíjení. A samozřejmě rychlost. Si vem, že pokud bude rychlost toho indukčního nabíjení srovnatelná s běžnou DC 50 KW nabíječkou (je to technicky možné?), tak aby člověk nabil aspoň 10 kWh, musí nad tím jet na dálnici tak cca. 15 minu (záleží na SoC baterie), to je nějakých 30 km.

Ale líbilo by se mi to, nemuset stát u nabiječky, Akorát počítám, že tento způsob nabíjení by byl dražší než klasická nabíječka u dálnice.

---

Lexus GS 450h Premium

Píšou, že rychlost je 20 kW.

Obrázek uživatele Marek_

No to jo, to jsem četl. Předpokládám, že je to nějaký testovací provoz. Aby to mělo smys, tak by ten nabíjecí výkon měl být vyšší.

---

Lexus GS 450h Premium

Šířka kufru mezi podběhy Tesla Y 94cm, Citigo 97cm...

Obrázek uživatele Dani

To opravnu není mnoho, ale třeba má TM3/TMY připraveny podběhy na natáčení zadních kol.

---

elektrokolo EasyBike MI5 od 3/2020
Ford Focus Electric na prázdniny 2020
-
Neexistuje mínění, byť sebeabsurdnější, které by lidé ochotně nepřijali za vlastní, jakmile vidí, že je přijímáno všeobecně.

To je teda velká bída, nicméně třeba srovnatelný ford mustang-e má velikost kufru 402 litrů..to snad musí být překlep,že tak málo.

Citigo ma take galusky a TMY ma poradne pneumatiky. Sirka aut je dost omezena a tak se sirka pneu musi nekde projevit. U Octavia I to bylo take asi mene nez u Citigo.

No pokud je šířka 205 galuska pak to zas Tesla nema od te galusky tak daleko :-). O 30cm širší auto (šířka 1,92m) a je uvnitř jak užovka. A ne, u Octavie I to opravdu nebylo min než u Citigo, když už si musíš vypomáhat 25let starým autem :-). Tiguan, coz je taky SUV cca stejne velikosti, je o 10cm užší zvenku, šířku kol nabízí stejnou jako Y a kufr má šířku přes metr. Holt to Tesla inženýři zase s prostorem nezvladli.

No taky mě ty rozměry kufru zrovna neoslnily. Jediný rozměr který je větší oproti Priusu II (a to je užovka) je hloubka o 23 cm.

Policie CR zastavila bagatelni cinnost. Nebudou v kontaktu s lidmi a nebudou kontroly na silnicich. Tak si vsichni dejte majzla na ozrale ridice, nikdo je nebude kontrolovat. To bude bouracek. A v DE drahy rusi kontroly jizdenek, kdo bude jeste kupovat jizdenky? Stat bude vsude polevovat a proto zavede drasticke tresty aby nebyl nikdo v pokuseni. Tak lidi, nedelejte hlouposti. Doufam ze nezavedou cenzuru jako v Cine a nezatrhnou diskuze. Babisovi by se to moc hodilo.

Babiš si hlavně chce ochránit své voliče - důchodce, aby mu nezemřeli, proto takový postup. Naproti tomu Angela Merkel prohlásila, že se prostě nakazí 70 procent obyvatel a hotovo.
Pokud vyhlásí karanténu, tak stejně budou moci lidi jezdit jen do práce a na nákup potravin. Silnice budou prázdné, většina lidí bude mít home office.

Promorenost v Nemecku 60-70% je prognozovana behem ca. 2 let. Frau Merkel se odvolava na epidemiology. Neni to jen jeji nazor. Ze v CR se babis a spol tomu posmiva je typicka jeho arogance. Jeho volicum to urcite imponuje, vsichni ostatni nad tim pi-tomcem jen krouti hlavou. Ten virus se bude opakovat a musime se s tim smirit, ze se tady zabydli. Kdo si mysli, ze to je jednorazova vec, ten bude zklaman.

Roman Prymula:Můj odhad je, že kdybychom nedělali vůbec nic, tak by bylo nakaženo kolem 15 % populace. V tom se dramaticky liším od těch odhadů Angely Merkelové, která mluví o 70 %. To je velmi přehnaný model. Dívám se na to z pohledu jiných infekčních nemocí, konkrétně chřipky. Na výletní lodi, která při karanténě kotvila v Jokohamě, byly pro šíření viru ideální podmínky a nakazilo se asi 20 % lidí. V přirozeném prostředí, kde má virus bariéry, to bude ještě méně. A logicky každé opatření se musí projevit tím, že se ta křivka sníží a oploští.https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/100223/prymula-nakazenych-budou-v-lepsim-pripade-tisice-zrejme-naridime-nosit-rousky.html?utm_source

Zasadni rozdil je, ze Merkel mluvi o intervalu 2 let. V Cesku maji lide takovou uchylku, ze si vezmou jen pulku udaju a postavi proti tomu svuj pohled a prekrouti vyznam vseho tak aby to vyslo jak potrebuji. At to bylo s Wir schaffen das, tak i ted. Mimochodem nemecky epidemiologove kteri Frau Merkel radi maji svetovy vyznam. Pan Prymula ma vyznam akorat regionalni. Vite proc se ze zacatku vsechny vzorky musely overovat v Nemecku? Protoze se tady musely vse naucit.

Kdo se musely? Ty vzorky se to musely naučit? To asi ne, že? Museli se to naučit ti lidé. Museli. Nauč se řádně česky, skopčácký žvanile! Čus, Dlaždič.

Předvídat vývoj na dva roky, vzledem k faktu, že výzkum probíhá velmi krátkou dobu mě přijde dost odvážný.Ten příklad s lodí, a odhad na kratší horizont mě říjde realističtější, kdo měl pravdu se ukáže až časem.

Asi tak:A prece se toci.

Ve skutečnosti se spomaluje.Tady je hodnocení Šedivého:https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/100217/jiri-sedivy-po-organizacni-strance-si-vedeme-dobre-spolecenska-je-horsi-system-funguje-ale-lide-mu-neduveruji.html

Fuj "zpomaluje"

Nas stvoritel se asi rozhodl vymenit zastaraly Hardware. Nejspis je v kosmickem eshopu akce "srotovne".

Ona by stačila i ta biblická potopa, aby si planeta oddychla.

Mam dukaz na moji teorii. V TV to omylem vysilali a byl tam takovy zeleny tvor co mlel o srotovnem.

Nebyl to Bursík nebo Kateřina/biomasa?

Obrázek uživatele Marek_

Ne, to byl mimozemšťan Alzák :-)

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele Kuk

Co bude ten kkot dělat až mu pomřou voliči? Bude se taky smát?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

On uz je davno vychechtanej ale dokud mu jeste vic priteka, tak cerpa. Kdyz studna vyschne, muzou mu byt volici uplne ukradeni.

Obrázek uživatele Kuk

Babiš si chtěl ochránit své voliče tím že zavřel a zastavil skoro všechno kde důchodci nejsou ani tam nechoděj kromě prodejen žrádla a obchoďáků aby se co nejvíc nakazili. :)))) Lol ty máš dost.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Do supermarketů chodí všichni, ale pokud se nakazí méně lidí celkově, tak se nakazí i méně důchodců. Důležité je omezit množství lidí, kteří se mohou potkat a to současná opatření řeší.

Obrázek uživatele Kuk

A tomu říkáš plán? No potěš koště. Důchodcům se dá jídlo i dovážet víme? Dá se vymyslet spousta věcí, aby se omezilo jejich vystavení nákaze. Třeba vyčlenit speciální prodejny jen pro ně apod.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Tohle by stálo za ůvahu:::https://www.extra.cz/cesky-miliardar-jan-barta-predstavil-plan-jak-zastavit-koronavirus-trval-by-jen-10-dni?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Obrázek uživatele spetak

Jasně, silnice budou prázdné, protože havíři budou mít home office.
Budou prostě rubat v obýváku. A hasiči budou hasit doma, a řezníci budou porážet doma a pekaři budou péct doma. A popeláři si taky vemou home office. Asi děláš kancelářskou myš, co ?

---

Už jen EV, najeto 160 tisíc km.

1**
Home Office pro každého řemeslníka a EET a kontrolní hlášení k tomu...

Obrázek uživatele spetak

Jojo,tak je to, když někdo žije v domnění, že existuje jen jeho pracovní stůl, kaufland a kanape....

---

Už jen EV, najeto 160 tisíc km.

Ten návod je strašně dlouhej. To snad člověk nepřečte ani na pomalé nabíječce. Jo a přední kufr se zamačkává oběma rukama. Copa to asi znamená?

---

hariprasad

Obrázek uživatele ePavel

Zajimalo by mě, kolik takove tepelne cerpadlo stoji. Pokud mi usetri za dve hodiny topeni dejme tomu 4 kWh energie, jestli je to levnější, než dát do auta o 4kWh větší baterii. TČ bude zdrojem vibrací a možných potencionálních problémů. (už jsem opravu kompresoru u klimatizace v TMX podstoupil) 4kWh v bateriích navíc bych mohl vyměnit za dojezd, když vypnu topení.

---

Od r. 2013 najeto 370.000 el. km.
www.nabijecikabely.cz http://ts.la/pavel4572
Nekrmím Trolla42 a vulgární pablby.

Kdyz ma auto klima, nepotrebuje druhy kompresor. Staci par ventilu a trubek a prehodi se funkce vyparniku a kondensatoru. Jednou chladi, jednou hreje. Je pravda ze cim dele bezi tim muze drive kiksnout. V Leafu mam TC uz 7 let a OK.

Obrázek uživatele ePavel

To je pravda, na druhou stranu u auta to bude asi slozitejsi, kdyz zaroven musi byt schopno odebirat teplo z baterii (treba pri sviznejsi jizde) a zaroven topit. Budou tam teda minimalne tri vymeniky, mezi kterymi se to musi regulovat. Klasicka nastenna klimatizace je jednoduzsi a i ty byvali drazsi, pokud umeli i topit. Kdysi jsem resil klimatizace s tepelnym cerpadlem do firmy a nakonec topime primotopy.

---

Od r. 2013 najeto 370.000 el. km.
www.nabijecikabely.cz http://ts.la/pavel4572
Nekrmím Trolla42 a vulgární pablby.

Tak asi budeme mit plosnou karantenu. Kdo si udelal zasoby, ten je ted vysmaty. Vsichni ANOkyvaci co se spolehli na kvakani Burese maji smulu. Ted budou chodit nakupovat se zvysenym rizikem. Jako vzdy plati zasada, delat vse presne obracene nez tvrdi bolsevik. Ubezpecuji vsechny obcany, menova reforma nebude. Za to vam rucim. Vas Tonda komous.

Důvod karantény je to obrovské vládní selhání v zabezpečení ochranných prostředků ( respirátory, roušky, dezinfekční gely).
Dělání zásob je zcela v pořádku. Já nakoupil již, když se to začalo rozjíždět v Itálii - 3 týdny nazpět. Lidi mají nakoupeno dost a obchody s potravinami budou stále otevřené. Voliči ANO jsou důchodci a ti samozřejmě nakoupeno mají, protože mají zkušenosti z dob minulých.
Pokud by ale nebyl Babiš a byl někdo měkký, třeba Sobotka, tak by mu Brusel uzavřít hranice nepovolil. Byli by jsme na stejné cestě jako Itálie a Španělsko. Takže díky za Babiše, no spíše vojenského epidemiologa Prymulu, kterého Babiš poslouchá.

Souhlas s tím vládním selháním. Doteď jsme se utěšovali, že těžký průběh v Itálii a Španělsku je dán jejich neukázněnou povahou. A ejhle, po týdnu lhaní Bureše v přímém přenosu se ukazuje, že v republice je komplet vymeteno. Nejsou roušky ani testy, státní nákup se nechá v Číně okrást, a vše asi zachrání 60mKč za zrušenou Účtenkovku. Ovečky litují chudáka Bureše jak ani nespí a on se zatím stará, jak v tuhle dobu protlačit novelu zákona, co mu vyřeší střet zájmu. Myslím, že bude hůř, Bureš úspěšně utahuje opratě.

Co mají zásoby společného s karanténou? Jakože lidi co nakoupili mouku a rýži budou několik měsíců doma?

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Kdyz ve vlaku jede jeden nakazeny cestujici, hned se vagon vyradi z provozu a musi se desinfikovat. Jsem zvedavy kde budete nakupovat az bude nekdo nakazeny v Kauflandu nebo Lidlu a bude se muset zavrit. Asi vam Babis doveze jidlo domu. Nebo take ne. Pak by vam stacila i sucha ryze.

Mám ve svém okolí kolem 500 prodejen Tak uvidíme kdyžtak zemřu hlady a budete mít tady ode mě klid :)

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Naopak vam preji pevne zdravi a plnou lednicku. Kazdeho elektromobilisty by bylo skoda. Musime vydrzet. Bohuzel emise ze spalovaku narusuji plicni odolnost.

Díky, je fajn že díky elektrice nemusíme chodit ani na benzínu, kde můžeme něco chytnout a můžeme veselé tankovat doma.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Karantena je kvuli vyssimu riziku nakazeni. Bures sam rika do prace a hned domu. Takze kdo ma zasoby nemusi tolik chodit nakupovat a je mene ohrozen. Neni to jen mouka a ryze, ale mrazene maso, zelenina a vse co clovek konzumuje. I housky a chleba se upece doma. Doufam ze nevypadne elektrina. Ale kdyz sviti slunicko, mam FVE.

Aha, takže člověk pojede do práce MHD, kde prošlo miliony lidí, pak na sebe naprskaji v práci, pak domů a tím bude v bezpečí?

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Nekdo muze jezdit autem, neni v praci v kontaktu se spoustou lidi atd. Nekdo ma Homeoffice atd. Takze nekdo se muze vsemu vyhnout. Kdo nakupuje ze dne na den bude mit asi vyssi riziko. Bures doporucuje starsim liden zustavat doma. Asi je hlad ochrani a beztak maji nadvahu.

OFF:Proc jsou zavrene hranice? Protoze Babis vyskakoval ze budou testovat prijizdejici na hranicich a ze maji 100.000 rychlotestu. Ale dodnes v CR nejsou. Tak aby se neblamoval, nechal hranice zavrit.

Tak ještě predikce ceny pro eu a lepěji i pro cz. Tipuji 1.5 mega basic.

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Ceny i v evrope jsou uz dlouho na webu ne? Vychazi to jak model 3 plus asi 130 000....

Obrázek uživatele runner42

Dříve tu psal někdo z rozvážkové služby s elektromobily.

Zajímalo by mě, jak se jim s nimi v době krize daří pokrývat zakázky ve srovnání se spalovacími auty.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

dobre, 2 CitiGa iV a pohodlne staci, za cca tyden a neco ty dve benzinova Citiga neujeli ani metr, tak snad pujdou casesm az se stav uklidni jeste prodat :) staci, nebo bys rad presnejsi statistiky?

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

Tohle mne zaujalo. Máte auta co nejezdí? To nemáte moc dobré řízení firmy a asi ani moc zakázek.

nejsou moje, je to znameho ktery ma sit pizzerii-i dalsi jidlo, a iV mahradili dosluhujici benzinova Citiga, a i prez zvyseny zajem o rozvoz ty dve auta stihaj, zacina se v 7 rano kdy je minimum rozvozu nejvetsi napor je totiz mezi 10-2 hodinou, tedy okolo poledne, a dojezd tech aut bohate staci na to aby to byli schopna pokrejt, pak jsou prostoje klidne i 10-15 minut mezi rozvozy kdy se auta proste muzou nabijet pomalu 7kW z wallboxu (instalovany jiz pred rokem pro testovani s Leafem 1 generace kde bylo nabijeni 6.6kW a jen se vymenil kabel ci co) nebo z bezne zasuvky, dalsi vetsi napor na rozvoz zacina okolo 4-5 hodiny odpoledne, ale neni to tak hekticke jako v poledne, konec rozvozu v 10-11 vecer, vesmes do 10 posledni objednavky, a nejvetsi nabijeni pak je v noci kdy neni ani co ani komu rozvazet, jedno auto z wallboxu (to co potrebuje nabit vice), druhe normalne z bezny zasuvky co je u zahradky a pouziva se na "primotopove" lampy

aneb tech cca 250-270km co ted auta za den najezdi je naprosto vpohode, asi by bezproblemu dali klidne mozna i vice, zatim se tusim nedostali pod 1/4 ukazatele baterie, takze rekneme ze asi docela vpohode, az skonci tyhle blaznovstvi co ted jsou a lidi objednavaj diky tomu vice, tak auta denne najizdej okolo 200km jako to meli v prumeru benzinaky, takze v pohode, na rozvoz do stredniho mesta zadnej problem

ja mu jen kdysi (tak 2 roky zpet) doporucil aby vyzkousel na takovej rozvoz olitaneho Leafa, byl spokojeny, takze kdys byla moznost ted koupit vyhodne z te prvni vlne Citiga iV, tak proste 2 koupil a nahradi jima dve puvodni benzinova Citiga ktery pouzivali

Obrázek uživatele runner42

Zkuste se znova zamyslet nad tím, na co se ptám.

Zajímá mě, jak rohlík, košík, Tesco a spol, kteří jsou v době krize plně vytížení a distribuci nestíhají v běžných časech ale s několikadenním zpožděním, hodnotí užitečnost elektromobilů ve srovnání se spalovacími auty.

Pizzerie se dvěma auty mě fakt nezajímá.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Psal jste o zminkach nekoho z rozvazkove sluzby. Tak jste dostal odpoved. Mozna byste uz mel dostat i neco navic.

1*
Co by asi tak prolhaný troll mohl dostat navíc?

Ty benzinova Citigo nejezdi. To znamena, ze vsechny jizdy probihaji EV a tudiz je elektricke pokryti 100%.

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

Ano ale smysl mého příspěvku byl trochu jinde.

Firma zrejme v poslednich tydnech koupila EV Citigo iv a razem ty benzinove nikdo nechce pouzivat. Tak budou prodany. Uplne normalni postup.

delete

Obrázek uživatele Kuk

off
Braniborsko bude regionem plným průmyslu pro elektroauta. Po Tesle tam postaví Bosch velkou továrnu na katody.
https://www.dw.com/en/will-brandenburg-be-germanys-biggest-e-mobility-hub/a-51606098

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Dani

Myslel jsem, že tesly jsou ještě dál a topí jakýmsi lehkým zkratováním motorů, nebo to je využíváno jen pro ohřev baterie?

---

elektrokolo EasyBike MI5 od 3/2020
Ford Focus Electric na prázdniny 2020
-
Neexistuje mínění, byť sebeabsurdnější, které by lidé ochotně nepřijali za vlastní, jakmile vidí, že je přijímáno všeobecně.

Energetickou úsporu TČ žádným zkratem nenahradíte, to byl podle mě u TM3 spíš pokus o úsporu výrobních nákladů. Zatím jsem TM3 neřídil, ale četl jsem, že to při aktivaci způsobuje trhavý chod motoru.

Podle mě se to tepelný čerpadlo nemůže zaplatit auto neni barák, těch pár korun na 100 km na vytopení interiéru je oproti pohonu maličkost. Jde o dojezd a ten ma tesla dostatečný. Pokud bude TC v základu tak dobrý,ale připlácet si za něj?

Celé auto se nikdy nezaplatí, ale určitě to čerpadlo vyjde levněji než cena za rozdíl kapacity baterie v podzimním, zimním a jarním období.

Pokud klesne teplota, pod -10 st. tak už tepelné čerpadlo, ztrácí účinnost, stejně jako krátké jízdy zde musí pro rychlý náběh být použita stejně odporová spirála, vytápěné čelní sklo také jde na odpor.

Nechci tu tvrdit, že TC není přínosné, ale spása elektromobility v zimě to také není. Výzmam mělo o prvních leafů, golfů a I3 které měli reálný dojezd v zimě lehce nad 100 Km.

Vemte si dneska jen to pitomé citigo, má jen odporové topení,ale má čelní sklo vyhřívané a všechna okna termoizolační a v zimě ujede s topením skoro 200 Km bez topení 250 Km s tepelným čerpadlem by ujelo něco mezi tím, má to smysl? U auto které si rozumný člověk koupí na cesty kolem 150 Km?
U tesly co ujede 600 Km to je už úplně bezpředmětné řešit.

Má to obrovský smysl - protože ta technologie je v autě už tím, že má klimatizaci. Ano pří mínus deseti....jenže lidi, jako já, co vstávají ráno kolem páté půl šesté a před šestou jsou na cestě mají teplotu mezi 0 - 10 °C 2/3 roku zbytek jsou fakt mrazy anebo tepla. Takže za mě když elektromobil, tak tepelné čerpadlo je pro mě must to be

---

Měl jsem auto s čerpadlem i bez a při teplotách nad nulou (což byla letos většina zimy) je to rozdíl spotřeby značný, určitě kolem 20%. Bavím se o plném tepelném komfortu, ne o masochistech, kteří jezdí celou zimu v kulichu s vytápěnou sedačkou. U auta s aktivním ohřevem baterie to bude ještě víc.
20% z 600 km je 120 km, to mi nepřijde moc bezpředmětné.
Kdyby to smysl nedávalo, tak to výrobci asi nemontují.

Manual stranka 132:
Model Y uses a heat pump to maximize efficiency;
therefore, your air conditioningcompressor and external fan may run andmake noise even when the outsidetemperature is cold and your vehicle isheating or supercharging.
Takze TČ je v zaklade, neni optional.

S TM3 jezdim, ale o zkratovani motoru nic nevim. Topim normalne a zadne trhani motoru neni. Co to ma byt za hoax?

Obrázek uživatele Kuk

Co bys čekal od člověka kterej má Bureše za exkluzivního manažera. Evidentně má vyzkratovanej mozek.:)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Vzhledem k tomu, že odpověď na otázku čím se živíš zůstala bez odpovědi, tak předpokládám, že někde na směny třídíš šroubky. A upřímně, pokud jsi někdy nezaměstnával alespoň 10 lidí, tak s tebou nemá smysl řešit co je to manažer.
Ne všechno se dá najít na internetu ;)

Obrázek uživatele Kuk

Na mou práci čumíš každej den. Mou práci sis moh i oblíct, jezdit na ní, chodit v ní. Ovlivňoval jsem tě u voleb, nebo i když si poslouchal hudbu. Donce jsem s tebou i když si nemocnej a něco tě bolí. Jsem skoro všude. Předpokládej dál. :)))
Jo a neschopnejch manažerů nebo rovnou kkotů co si neviděj na špičku nosu jsem potkal hromady, z agentur, bank, fondů, fabrik, dovozců aut, cestovek, právnickejch kanceláří, politickejch stran, státních institucí... Těch schopnejch neasociálu bylo jako šafránu což je škoda. Jeden z nich, můj bejvalej šéf teď vede O2.

Btw možná by si se měl konečně připojit k internetu aby si získal trochu rozhled a pochopil jakej je ten tvůj Bureš neschopnej kkot.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Však si počti jaký zvratky lezou Burešovi z huby. Doslovný přepis.

"Nekritizujte, jako. My děláme maximum, jako. Ne vy. Ale byl tam novinář, který to na mě zkoušel, jakej jsem nejsem. Prosim vás. Ten člověk vůbec neví, co je krizové řízení, jo. Já jsem to xkrát zažil. Když byly povodně, když vám bouchne chemička, ano? A já Vojtěchovi pomáhám, on on on on je právník, on nikdy... Jako pro nás všechny je to absolutně neuvěřitelná situace, to tady snad od 2. světové války nebylo, co se děje, jako. Takže, takže jako ano, možná někdy mluvim nepatřičně, ale to není nic proti němu, jako. On dělá maximum. Děláme to všechno za pochodu. Ako, my sme rozšířili ty laboratoria, je rozšířené to testování, ano, teďka všude shání a každý může říct jak stě byli připraveni. No ale, státní hmotný rezervy, já se zeptám, že kdo rozhodl o tom, že tam měli jenom deset tisíc těch respirátorů, no, ale my jsme to nebyli, jo, a kdo to mohol vědět, že bude celý svět nakupovat, vlastně, ano, všichni. Jo, protože samozřejmě velký problém je, že ta Evropa to nedala. Ta Itálie to neustála. Ona vlastně, my máme všechny lidi, ale teďka máme už sedm států nákazy. Dneska máme lidi, kteří se nakazili cez Španělsko, cez další státy, takže není to už Itálie. Nejdřív jsme měli Itálii a Bostonskou konferenci, ano. A potom samozřejmě došlo k nekontrolovanému přenosu u tý sestry Frýdek-Místek, u toho řidiče, který ještě je na Bulovce.""

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

Vzhledem k tvé obhajobě Babiše by mě zajímalo, jak hodnotíš že nám 14 dnů lhal že roušek a respirátorů je dostatek. Lhal ještě včera ráno, kdy řekl že všude jsou a pokud někde ne, osobně je tam doveze. A večer řekl že to byla nadsázka a že není nic. Protože oni to objednali u firmy a ta si to objendala u jiný firmy a pak zjistila že sklad je prázdný (píšu to jako hotentot, +- jak to řekl on). Takže pořád se ti jeho styl "řízení" líbí? Ale asi řekneš že jo. Dlouho jsem zaměstnával přes 150 lidí, kdyby si mi chtěl položit stejnou otázku.

Já si nemyslím, že jsem obhájce Babiše, dokonce jsem přesvědčen, že by měl být za některé svoje skutky před soudem.
Pokud vím, tak roušky nejsou nikde po Evropě, resp. každý nemá tolik, kolik by aktuálně bylo potřeba. Nemůžu hodnotit, jestli je pravda, že měli mít dodávku 5 mil ks a ta byla zrušena. Ale zároveň si nejsem jist, jestli v této situaci je nejvhodnější řešení vystoupit v TV s prohlášením: "Je to v prdeli, roušky nebudou".
Pár lidí by to jistě uvítalo, konečně to Babiš posral a přiznal, ale to problém jen prohloubí. A i tuto hru musí každý schopný manažer umět ovládat, bohužel říct pravdu, není vždy to nejlepší řešení.
To, že je to teď už celkově v prdeli, a že máme před sebou sakra drsné měsíce a možná i roky, si musí celá vláda už moc dobře uvědomovat.
To poslední, co teď naše země potřebuje, je rozdmýchávat tady dál a z větší silou animozitu vůči Babišovi a jeho vládě. Zkuste to překousnout a přijít mu to spočítat za rok ve volbách.

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

Ty seš ztracenej případ kamaráde. Nemáš s tou lží problém a já to respektuju. Až budeš umírat, nasaď si Babišovu vylhanou roušku. Ta tě ochrání. :-) Mě osobně je z tebe blbě a místo roušky bych potřeboval spíš kýbl.

Za to ty máš problém se vším, ale řešení nikde, ani odpovědi na opakované otázky. Zkus se nad tím pořádně zamyslet, k čemu jsou teď ti, co mají se vším problém? Ti ať zůstanou doma srát v koutě, teď potřebujeme hlavně ty, co jsou schopni ty problémy řešit.
Hezkou neděli.

Obrázek uživatele UšlechtiláPlíseň

To je pravda. Bohužel Babiš mezi ty co problémy umí řešit zcela evidentně nepatří. Lhát ve chvíli, kdy celá zem zná pravdu, to neudělá manažer ale jen blbec. Nemám problém se vším. Mám problém s premiérem který neumí česky a zcela hloupě lže a ohrožuje zdraví lidí a pak taky s lidmi bez morálky, jako jsi ty.

Babišovi jde jedna věc. Zneužívat pandemii ke svému prospěchu viz. jeho zařazení bodu na jednání vlády (v tichosti a na poslední chvíli), které má pozitivně řešit jeho vztah ke svěřeneckým fondům.

Něco podobnýho jsem slyšel od Hrušínského, možná by jste s tou babišofobií měl něco dělat, ale chápu vás, jeden viník a jednoduchá řešení jsou populární.

Stat je vetsi nez firma. Jeho schopnosti evidentne nestaci. Firmu vybudoval podvody a stat znici take jeho podvody. Demise musi prijit.

Ten slovensky imigrant si u te hloupejsi casti naroda jeste nasbira politicke body. Proto je nutne jasne ukazat jaky je to kazisvet. Ale oblbovat lidi fakt umi.

V TV ukazuji jak lide ve svete pouzivaji rousky. Asi jich maji jinde dostatek. V CR nejsou ani pro zdravotniky. Trh se asi domluvil na likvidaci Babise. Je to kampan, chteji ho dostat z politiky. A on tolik maka. Asi to bude tim, ze Mynar s Nejedlym se nejak usklibali kdyz libali Cinanum paty. Ted to musi zachranit nas nejvyssi. Daruje nas Cinanum jako kolonii za 100 respiratoru. Nebo to uz udelal a proto uz nic nedostanem?

Jasně, v Asii, kde těch epidemií mají už pár za sebou, ale tady v Evropě i dnes na člověka s rouškou kouká většina jako na exota.

Je takový problém dát rozkazem povinné nošení roušky na veřejnosti všem lidem?
Tak jako to mají v Číně?
A výmluvy typu že roušky nejsou neberu, každý má doma kus hadru...

Pokud nejsou, tak ano, ale pláčete na špatném hrobě, já s tím nic neudělám.

Ale já vůbec nepláču a už vůbec ne na špatném hrobě..
Potřebujeme více exotu s rouškama aby šli příkladem...
Průser je když ty roušky nejsou ani pro zdravotníky, natož pro prodavače..
Snad ANO voliči nebudou mít krátkou paměť ..
Problém je propastný rozdíl mezi disciplínou asiatu a Evropanů...

Hlavní problém s rouškama je, že mít větší zásobu čehokoliv na skladě je podle manažerů plýtvání a "zločin".V minulosti fungovala civilní obrana byly ochrané masky, stát měl sklady pro případ krizových situací, kdo byl na vojně pamatuje NZ atd, výroba byla u nás, dnes skoro vše z číny, tak čemu se divíme?A naše zkušenosti s epidemiemi jsou na rozdíl od asiatů nulové.

Obrázek uživatele honza.t

ČESKÝ VÝNÁLEZ
OCHRANNÁ MASKA UDĚLEJ SI DOMA
(2L PET LAHEV ,TĚSNĚNÍ NA OKNA , PAPÍROVÉ KAPESNÍKY )
Nedostatek roušek? Rektor ČVUT vymyslel, jak si masku snadno vyrobit doma
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/nedostatek-rousek-rektor-cvut-vymyslel-jak-si-masku-snadno-vyrobit-doma-40316726

V podstatě souhlas, s tou poslední větou na 1000%, ale v tom je právě i ta přímá zkušenost, kterou tady v Evropě na vlastní kůži nikdo nemá.

Já hlavně doufám, že každý pochopí proč je důležité si základní věci vyrábět a ne je nakupovat v Číně a kdekoliv jinde, hlavně je hloupost teď chtít někde nakupovat roušky a dezinfekce, už dávno se měli oslovit tuzemské firmy a rozjet výrobu. Naštěstí nám tu ještě pár schopných firem zbývá

Vladni koalice za ucasti Kscm a spd odmitla projednani mozneho vyskytu Koronaviru ve Snemovne. Pry se takovou ptakovinou nebudou zabirat. Makame a jsme nejlepsi na svete. Bude jeste hur, vas agent StB.

Do kabiny topí odporově horkovzduchem (což je v podstatě také zkrat), ale ohřev baterie jede skutečně "zkratem" motoru, to není žádný hoax. Zmínku, že to za studena cuká jsem slyšel a četl opakovaně v komentech na YT. Možná, že už se to aktualizací FW nějak vyřešilo, nebo pokud jezdíte z vytopené garáže, tak ten problém nemáte.

Baterie se udajne ohriva odberem proudu z baterky a jako odporovy spotrebic se pouziva vinuti motoru. Vsechny vinuti motoru jsou napajeny stejnym proudem a zadny tocivy moment nevznika. Toto se deje kdyz auto nejede. Pokud nekdo zminuje cukani, mohlo to byt zpusobene nesymetrickym proudem ve vinuti. Ale jen kdyz auto nejede. Pri jizde je odber proudu z baterky a napajeni motoru prirozena funkce a probiha periodicky aby vznikl tocivy moment. A baterka se zahriva provoznim proudem.

Myslím si, že samotný odběr proudu baterii v mrazech na provozní teplotu za rozumný čas neohřeje, proto to zkoušeli vymyslet přes ohřev vinutí "zkratem" (jak to lépe popisujete) a následným odvodem tepla chladícím mediem zpět do baterie. Nicméně se to prakticky ukázalo jako ne úplně energeticky rozumné řešení. Sice každý tvrdí, jak s TM3 jezdí i v zimě za pár kWh, ale když porovnáte na sprintmonitor.de spotřebu TM3 a TMS, tak to je pouhých 10% rozdíl a taková i3 nebo e-Golf tam mají výrazně menší hodnoty. A nebo když kouknete na Bjornova videa kde jezdí s TM3 v zimě po městě, tak se mu tam občas ukazují celkem strašidelná čísla.
Čerpadlo bude u TMY určitě úspornější řešení.

Proudu je uplne jedno v kterem odporu se premeni na tepelnou energii. To je jediny proces na svete, ktery ma 100% ucinnost. Je uplne jedno, zda pouzijete topnou spiralu ci vinuti motoru. Ten motor sice trochu tepla ztraci pres povrch, ale ztratu nedokazu zhodnotit. Nemam vyhrivanou garaz, ale mam pripojku 3f 16A. Takze pred jizdou si vyhreju kabinu i baterku ze site. Az bude zase nekdy pod nulou, pujdu to ven sledovat abych mohl posoudit ty zminene efekty. Spotrebu nijak nesleduji, ale naposledy co jsem koukal tak od vyroby byl prumer 16kWh/100km. pri jizde topim samozrejme z baterky. Ale s TČ by to bylo urcite mene. Je fakt, ze zima byla hodne mirna.

Právě ty tepelné ztráty obvodem motoru nebudou jistě malé, oproti izolovanému PTC to bude velký rozdíl.
A pokud před jízdou ohříváte interiér i baterii ze sítě, tak je třeba do spotřeby započítat i tuto energii, jinak je to jen nicneříkající číslo. Pokud jedu s předehřátou i3 v mrazu pár km trasu, tak je spotřeba klidně i o 50% nižší.

Zima si vyzaduje svou dan. Se spalovakem muze byt spotreba u kratkych jizd klidne +100%. Na emise u studeneho motoru treba +200%. A opotrebeni nekolikanasobek. Nebo vam spalovak nemusi vubec naskocit.

U jak kratkych jizd bude spotreba plus 100%? 100 metru? Nebo stani v kolone?
Jednu dobu jsem jezdil kolem 3km, a realne spotreba u toho provozu byla tak plus 20% (bylo to ciste po meste) i v mrazech.... o moc kratsi cesty autem uz asi ani nedavaji smysl (krome posty a rozvozu, ale tem zas zustava teply motor)

Kdyz jsou zamrzla skla, tak vetsina lidi nastartuje, pusti topeni a skrabe led. Po asi 5-10 minutach vyrazi s jeste studenym motorem. Po 3km bude spotreba pres 10 litru/100km. Jeste za casu TDI me board computer nekdy ukazoval jeste po ujeti 800m 99,9 l/100km.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?