Síť nabíjecích stanic PRE v Praze opět roste

redakce - 05 Prosinec 2019

Společnost PRE ve spolupráci s OC Stromovka ve Veletržní ulici provoznila čtyři nabíjecí stanice v Praze na Letné. V garážových stáních centra jsou umístěny dvě stanice s výkonem 75 kW. Čtyři nabíjecí stanice v OC Stromovka v Praze na Letné o výkonu 75 kW jsou první svého druhu v síti PREpoint.

Čtyři nabíjecí stanice v OC Stromovka v Praze na Letné o výkonu 75 kW jsou první svého druhu v síti PREpoint.
foto: PRE

Pro uživatele elektromobilů, kteří v obchodním centru budou delší čas, jsou instalovány další dva tzv. wallboxy, tedy nástěnné dobíjecí stanice s výkonem 22kW, na které se elektromobil dobije do 3 až 5 hodin, podle stavu baterie.

Instalace wallboxů je součástí projektu PRE Metropolitní síť, který je hrazený z dotačního titulu Operační Program Doprava od Ministerstva Dopravy ČR, jehož první výzvu PRE vyhrála.

Tento dotační titul pomohl i k instalaci dvou wallboxů na Kladně (OC Central), v Jablonci n. N. (OC Central) a mimo dotační titul pak PRE umístila wallbox u prodejny Alza.cz v Pardubicích.

Elektromobilní zákazníci sítě PREpoint se mohou do konce roku 2019 těšit ještě na další vánoční dárky v podobě nových dobíjecích míst a také dvou skutečně velmi výkonných dobíjecích stanic Ultra Fast Charger 150 kW.

Do konce roku tak bude v síti PREpoint Pražské energetiky kolem 85 nabíjecích stanic, u kterých se může současně dobíjet na 140 elektromobilů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele runner42

Podle ůdajů Ministerstva průmyslu a obchodu přibylo v ČR za posledních 11 měsíců 98 čerpacích stanic s 588 výdejními stojany.

To jen aby bylo jasné, který segment dopravy roste reálně a který papírově.

---

NA ELEKTRO ANI KORUNA, ŘEKLA KORONA.

Knotek: „Je neuvěřitelné, kolik duševně vyšinutých lidí pobíhá bez dozoru na světě...”

Rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

Super! Každopádně více pomalých nabíječek do centra by bylo super. Já si elektromobil zatím koupit prakticky nemohu z důvodu, že ho večer nemám kde nabíjet. Pokud to bude ještě za rozumné korunky, tak pak i lidi z bytů kolem centra budou moc mít elektromobil.

Já se obávám, že až se to rozšíří takovou měrou, že budou sloupky i na parkovišti. Tak cena ježdění elektrem bude srovnatelná s cenou ježdění současným spalovákem.
Je potřeba jezdit zalevno dokud to jde :)

---

20 tis km elektricky od roku 2018

Zrovna nedávno říkal zástupce eonu že do několika let bude dle jejich názoru dobíjení na stejné cenové úrovni jako nákup paliva.

Škoda, že v Kladně v OC Centrál postavili z dotací! jen trapný AC wallbox co stojí tři padesát i s s natažením kabelu v liště. Nejdražší na tom bylo snad namalovat ty parkovací místa zelenou barvou.

---

VW E-golf MR2016 (24,7 kWh, tepelné čerpadlo)

Přesně tak. Chlubit se wallboxem může tak prodejna bot, ale ne PRE, ČEZ, nebo EON.

tenhle modrej dobytek co je v titulce na obrázku jezdí nabíjet zadarmo k Lidlu ... SPZ si bohužel nepamatuju takže to může být i jiné auto z jejich flotily ale stejně !!!

---

BMW i3 60Ah - 40.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

A to vadí proč? Že tam v tu dobu nemůžete zdarma nabíjet vy? :-) Není to teda spíše o tom, jak si to který nabíjecí místo zařídí? Ovšem pokud je to zdarma pro zákazníky Lidlu a dotyčný není zákazníkem, pak částečně chápu vaše rozhořčení...

ano zákazník Lidlu ale taky zároveň prodejce a distributor el.energie s obratem v miliardách korun, hlavně že cpou desítky milionů do reklamy, billboardů a kdo ví čeho, kdyby místo toho stavěli nabíjecí sloupky tak dotyčný nemusí nabíjet u Lidlu ale nabije si na vlastním
jinak já si nabiju v garáži takže na nabíječkách u Lidlu nejsem zavyslý, max. občas připojím na 20 min AC

---

BMW i3 60Ah - 40.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Proč mu to nezapálíš?

dopiš se na ten tvůj seznam lidí s IQ kýble bláta

---

BMW i3 60Ah - 40.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Jsi nepozorný. Žádný takový seznam neexistuje.

Proč by si nemohl zajet nabít k Lidlu? Třeba to má jako zaměstnanec PRE jednoduše blíže a zároveň tam šel nakupovat. Stejně tak Tesla, co má nabíjení na Superchargerech zdarma, by nesměla k Lidlu? Zaměstnanci ČEZu s jejich eGolfy...atd.

Obrázek uživatele Ivo

Super 75 a 150 kW. Bude PRE v tomto trendu pokračovat? 50 kW už skutečně nestačí.
Kolik bude cena za kWh? Budou změny v ceníku? ČEZ a EON už ceny na rok 2020 oznámily...


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.