Po německé elektrické dálnici už se přepravuje zboží

redakce - 30 Červenec 2019

V květnu tohoto roku si Hans Adam Schanz pořídil vozidlo Scania pro elektrifikovanou dálnici. Jeho firma Spedition Schanz přepravuje zboží několikrát denně z Odenwaldu do Frankfurtu pomocí hybridní Scanie R 450, která využívá trolejové vedení na dálnici A5.Spedition Schanz je průkopníkem elektrické silniční dopravy v Německu

Spedition Schanz je průkopníkem elektrické silniční dopravy v Německu
foto: Scania

Spedition Schanz každý den přepravuje 100 až 150 tun barev z Odenwaldu do Frankfurtu a trasa jeho vozidel vede mimo jiné pod pětikilometrovým pilotním trolejovým vedením dálnice A5.

Scania je výhradním dodavatelem pro testovací provoz financovaný německým ministerstvem životního prostředí, ochrany přírody a jaderné bezpečnosti. V nadcházejících měsících budou pro tento projekt v Hesensku dodána další čtyři hybridní vozidla značky Scania.

Generální ředitelé Spedition Schanz Christine Hemmel a Kerstin Seibert jsou nadšeni, že jako první v Německu obdrželi nákladní vozidla Scania pro elektrifikovanou dálnici. "Když se nás zeptali, zda se chceme do projektu přidat, dvakrát jsme nepřemýšleli," říká Hemmel. "Naše společnost Schanz myslí na životní prostředí."

Hybridní kamion Scania s pantografem

Hybridní kamion Scania s pantografem
foto: Scania

Seibert dodává, že rodinný podnik vždy toužil po tom, zkusit něco nového. „Technologie elektrifikovaných silnic vypadá velmi slibně a jsme rádi, když se dozvíme více o tom, jak to celé funguje v praxi,“ říká.

Thomas Schmieder sedí za volantem hybridního vozidla Scania, kterému říkají EL-LEON. Je jedním ze tří řidičů ve Spedition Schanz, kteří byli vyškoleni na tento nový typ vozu. Právě kvůli němu se ucházel o práci ve společnosti Schanz.

"Četl jsem, že se Spedition Schanz bude účastnit pilotního projektu a okamžitě mne to začalo zajímat. Elektromobilita prochází vzrušujícím vývojem. Podle mne je v ní budoucnost a já chci být její součástí.“

Provoz elektrifikovaných silnic v Hesensku doplní další dva pokusy ve Šlesvicku-Holštýnsku a Bádensku-Württembersku. „Tyto testy určí, zda je technologie v reálných provozech životaschopná a lze ji použít pro přepravu zboží s nízkými emisemi uhlíku a hlukem,“ říká produktový manažer Stefan Ziegert, Sustainable Transport Solutions, Scania Deutschland Österreich.

„Budeme hledat odpovědi na otázky kolik CO2 lze ušetřit, jak fungují vozidla za různých podmínek, kolik energie musí být dodáno nejen k provozu, ale také k nabíjení baterií, atd.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Takže kromě toho že si nějaká firma koupila kamion nabouranej tramvají a přijmula nového řidiče jsme se vlastně nic nedozvěděli.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

paráadní kamijon, no vida že to jde, všechny dízlprasata došrotu !!

https://kcc-hho.webnode.cz/diesel-jed/diesel-gas/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

CO2 zazeleňuje planetu dle studie (dokonce NASA, které se moc už věřit nedá, jen opravdu občas), tedy nás chtějí povraždit, když chtějí omezovat CO2??
https://www.nasa.gov/feature/goddard/2016/carbon-dioxide-fertilization-greening-earth

Jinak proti CO2 propaganda jede na plné obrátky, hlavně od tupých loutek (většinou zfanatizovaní mladí bez řádného vzdělání) :)

Vzhledem k rostoucí teplotě se zazeleňují oblasti Ruska a Kanady, kde to doposud nebylo možné. Pouště se rozšiřují pomaleji. Nicméně na GO to má spíše negativní dopad. Stromy mají nižší odrazivost než sníh, takže se oblasti na severu stromy zahřívají více než dříve.
Pro snížení teploty je nejúčinější zvýšit albedo (odrazivost) planety.
Preferovat betonové dálnice oproti asfaltovým. Albedo 0,05 vs 0,25 u betonových. Asfaltové silnice natřít alespoň na šedo - tak aby nebyli řidiči oslněni. Střechy natřít na bílo. Na poli nechávat po posečení nějakou zeleň, apod...

Díky CO2 všeho více roste a jsou vyšší výnosy potravin. Pokud by se radikálně snížilo, tak by planeta nemusela uživit stávající populaci.

Pruser je tajici permafrost, ktery obsahuje obrovske mnozstvi uhliku a metanu, ktery je 15-20x silnejsi sklenikovy plyn, nez CO2.
Takze kdyz se otepli na severu, nemusi to nutne znamenat, ze tundra zaroste tajgou, ale napr. ze tajga zacne horet a z tundry bublat metan, coz situaci dale zhorsuje.

Obrázek uživatele Kuk

Na Sibiři to teď všechno hoří a všechen ten naakumulovaný CO2 se zase vypouští zpět a přestane to jen pokud pořádně nasněží čili v zimě nebo pokud do ty doby poŕádně nezaprší.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Sovětski človjek to uhasi po paru litrach vodki. Zastavi se na okraju, vypusti obsah měchyřa a bude zrobene. Jak na něho ma požar. Molodcy z rude armije už na tom robja. Tak pravil baťuška Pútin a tak se i staně.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele honza.t

Všeho moc Skodí

Za horší soustředěnost může CO2, zjistili studenti

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/1104747-za-horsi-soustredenost-muze-co2-zjistili-studenti

V Beskydech probíha přírodovědný projekt, kde skoumají co se stane když je v ovzduší zvýšené množství CO2

Výzkumem vlivu koncentrace CO2 na rostliny se zabývá experimentální ekologické pracoviště na Bílém Kříži v Moravskoslezských Beskydách.

Jak si s tím rostliny poradí Jaký vliv to má na růst rostlin

Výzkumy ukazují, že po počáteční stimulaci fotosyntézy zvýšenou koncentrací CO2 si rostliny již i po jedné vegetační sezóně na podmínky přivyknou a rychlost fotosyntézy klesá téměř na původní úroveň. Takovéto „přejedení se“ oxidem uhličitým je nejvýraznější u pomalu rostoucích rostlin v půdách chudých na dusík a fosfor. Takže rostliny se sice snaží zvýšené koncentraci CO2 přizpůsobit, ale stávající lesy nepomohou globální změnu klimatu vyřešit.

Začněme tedy každý sám u sebe tím, že budeme dělat vše pro to, abychom minimalizovali negativní dopad naší činnosti na okolní životní prostředí.

https://www.novinky.cz/vase-zpravy/moravskoslezsky-kraj/ostrava-mesto/2605-32517-proc-se-sleduje-dech-lesa-a-jak-souvisi-s-globalni-zmenou-na-nasi-planete.html

jistě, studenti vjedci.... přestal jsem číst ty bláboly hned, nevzdělaní studenti jsou nejlepší ovečky pro korporace, co je pak snadno ovlivňují a oni pak stávkují proti sluníčku JEN v období školy a jsou z nich jen nevzdělaní fanatici, dostal ses na jejich úroveň, gratulace :)

NASA to řeší pomocí satelitů, ale nějací čeští tajtrdlíci jsou jistě důležitěšjí než NASA, tedy NASA jistě nemá pravdu, že, ty troubo :)

Jestli bude na severu sucho, tak ti neporoste nic. Je vidět že nemáš školu, tak si alespoň o tom něco nastuduj a zjisti si kde získáš odborné citované studie na netu a budeš tam mít i satelity. Floutku!

hochu, je vidět, že nemáš školu, něco si nastuduj, změny klimatu tu byly i před tisíci lety (asi moc aut, že, troubo :-D. Magnetický pól se měnil několikrát, což znamenalo změnu klimatu, posouvaly se tropická pásma.

Hochu, studuj! nezvdělaný a hloupý a snadno ovlivnitelný floutku :)

Ve sklenících s rajčaty mají 1200ppm. Tj asi 3x více než je normálně ve vzduchu.

Obrázek uživatele Jan Veselý

A tuny NPK.


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.