Nový plug-in hybrid Audi A6 Avant TFSI e quattro s výkonem 270 kW a zárukou 4 roky

redakce - 14 Květen 2020

Audi zahajuje po modelu vyšší třídy A6 Limuzína prodej verze Plug-in-Hybrid (PHEV) také s karoserií kombi. V České republice nechybí ve standardu prodloužená záruka na 4 roky s nájezdem 120 000 kilometrů.Plug-in hybrid Audi A6 Avant TFSI e quattro nabízí dojezd čistě na elektřinu až 51 km WLTP

Plug-in hybrid Audi A6 Avant TFSI e quattro nabízí dojezd čistě na elektřinu až 51 km WLTP
foto: Audi

Audi nabízí své úspěšné kombi vyšší třídy, A6 Avant, nyní také ve verzi Plug-in-Hybrid, tedy s externě nabíjitelným hybridním pohonem. Nový model A6 Avant 55 TFSI e quattro dosahuje nejvyššího celkového výkonu 270 kW (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 2,1 – 1,9; kombinovaná spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 18,1 – 17,6; kombinované emise CO2 v g/km*: 48 – 44).

Hybridní systém kombinuje motor 2.0 TFSI s výkonem 185 kW a maximálním točivým momentem 370 N.m a výkonný elektromotor. Synchronní elektromotor s permanentním magnetem poskytuje nejvyšší výkon 105 kW a točivý moment 350 N.m.

Elektromotor je společně se spojkou uložen ve skříni sedmistupňové převodovky S tronic, která předává hnací sílu pohonu všech kol quattro s technologií ultra. Audi A6 Avant ve verzi PHEV tak disponuje hospodárným a kdykoli využitelným pohonem všech kol pro trvale vysokou úroveň trakce a jízdní dynamiky. Hybridní systém poskytuje maximální točivý moment 500 N.m již při 1250 otáčkách za minutu.

Dojezd modelu Audi A6 Avant 55 TFSI e quattro v režimu s výhradně elektrickým pohonem je podle metodiky WLTP až 51 kilometrů. A6 Avant ve verzi PHEV zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 250 km/h.

Pouze s elektrickým pohonem může jet rychlostí až 135 km/h (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 2,1 – 1,9; kombinovaná spotřeba elektrické energie v kWh/100 km*: 18,1 – 17,6; kombinované emise CO2 v g/km: 48 – 44).

Pohon modelů Audi s externě nabíjitelným hybridním pohonem je koncipován tak, aby s ním zákazníci mohli ujet většinu svých každodenních tras elektricky, a tím s nulovými lokálními emisemi a téměř nehlučně.

Přitom mají na výběr mezi třemi jízdními režimy: „EV“ pro výhradně elektrickou jízdu, „Hybrid“ pro hospodárnou kombinaci obou druhů pohonu a „Hold“ pro zachování aktuální zásoby elektrické energie.

V režimu „Hybrid“ zajišťuje maximální hospodárnost předvídavá provozní strategie, která využívá elektrický pohon, co nejvíce je to možné. Poháněcí soustava je v tomto režimu řízena tak, aby vůz mohl jet na posledním úseku před cílem pouze elektricky.

Akumulátory jsou v případě potřeby s předstihem nabíjeny spalovacím motorem. Detailní plánování činnosti poháněcí soustavy po celé trase přebírá předvídavý asistent pro hospodárnou jízdu.

I tento systém využívá velký počet informací, od navigačních dat přes dopravní zpravodajství z internetu a styl řízení až po senzory vozidla, včetně kamery a radarových senzorů. Asistent plánuje využití obou druhů pohonu a rozhoduje se mezi setrvačnou jízdou s vypnutým motorem nebo brzděním motorem s rekuperací.

Výbava pro nabíjení a řízení nabíjecího procesu

Klienti mohou pomocí aplikace myAudi App ovládat nabíjení akumulátorů a klimatizování interiéru již před odjezdem. Klimatizace spolupracuje s velmi hospodárným tepelným čerpadlem, které využívá odpadní teplo, vyzařované komponenty elektrického pohonu.

Zákazníci mohou nabíjet svůj hybridní automobil na veřejných nabíjecích stanicích výkonem až 7,4 kW pomocí kabelu „Mode 3“, který je součástí sériové výbavy. Tímto způsobem se vybitá sada vysokonapěťových lithium-iontových akumulátorů nabije za 2,5 hodiny.

Nabíjecí služba Audi e-tron Charging Service umožňuje na cestách přístup k více než 140 000 nabíjecím přípojkám ve 24 evropských zemích. Nabíjecí stanice jsou zobrazovány v plánovači tras, jímž disponuje aplikace myAudi App.

Zavazadlový prostor s objemem 405 litrů a rovnou ložnou plochou

V zádi vozidla uložená sada lithium-iontových akumulátorů pojme 14,1 kWh elektrické energie. Akumulátory jsou umístěny tak, aby byl zavazadlový prostor dobře využitelný a měl rovnou podlahu.

Audi A6 Avant TFSI e quattro

Audi A6 Avant TFSI e quattro
foto: Audi

Objem zavazadlového prostoru v základním uspořádání je 405 litrů – a to se zcela rovnou ložnou plochou. Díky tomu lze snadno nakládat a přepravovat i velká a neskladná zavazadla. Sklopením zadních sedadel se objem zvětší až na 1535 litrů.

Rozsáhlou sériovou výbavu završují světlomety Matrix LED, sportovní sedadla, čtyřzónová automatická klimatizace, digitální panel sdružených přístrojů Audi virtual cockpit, sportovní podvozek, 19“ kola a červené brzdové třmeny.

Základní cena modelu Audi A6 Avant 55 TFSI e quattro byla v České republice stanovena na 1 942 900 korun.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Vsude se pise, ze jsou BEV drazsi nez ice. Pocital jsem to trikrat na ruznych kalkulackach a jednou v tabulkovem procesoru a vzdy mi vyslo, ze si v cene tohoto rodinneho auta mohu koupit 2 (slovy dva) leafy.
Tak nevim...

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

A kolik Leafů si můžete koupit za jeden Rolls-Royce ? A kolik Dacii si můžete koupit za váš Leaf ? Ono auta stojí různě dle značky a vozu, že ?

To ano. Ale srovnavat dacii s r&r jaxi nejde. Zli jazykove nikdy nereknou, ze ten ci onen bev je drazsi nez ten ci onen ice. A zrovna zde v clanku je auto porovnatelne s leafem, narozdil od dacie.
Toz tak, o tom to je.

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Ale uplne stejne nelze srovnavat A6 a Leafa. Za Teslu taky budete mit 5ks CitiGO a presto si hodne lidi koupi radeji jednu teslu nez vozit jednu prdel v peti mini sedackach :)

---

CNG Golf VII 2015 - Komplet sada elektrického nářadí Ryobi - elektrická sekačka na trávu na stejné AKU - el. kolobežka Segway na venčení psa. 3000 km v eGolfu, Fiatu 500e, BMW i3 a 1500 km v TESLE S P75. Hned jak bude možnost kupuju ojetou Teslu pro sebe a Fiátka 500e pro přítelkyni. Dešťovka ve fáz ...

Audi A6 je porovnatelne s leafem? Tam vidim asi ten zasadni problem :-D

Jen vic takovych aut. Aspon si lidi pricichnou k elektromobilite a budou kupovat cisty ev.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol