Německý paradox: demonstrace na podporu jaderné energetiky

redakce - 01 Říjen 2020

Od začátku letošního září se před německé jaderné elektrárny po letech vrátili demonstranti. Nechtějí ale jejich uzavření. Naopak. Požadují, aby byl jejich provoz prodloužen.Demonstranti před německými jadernými elektrárnami. Ještě před deseti lety běžný obrázek. Lidé protestovali proti využívání jaderné energetiky a požadovali její zákaz. Poté, co vláda Angely Merkelové po fukušimské havárii v roce 2013 rozhodla o odstavení všech německých jaderných elektráren do konce roku 2022, protesty ztratily smysl.

Demonstranti před německými jadernými elektrárnami. Ještě před deseti lety běžný obrázek. Lidé protestovali proti využívání jaderné energetiky a požadovali její zákaz. Poté, co vláda Angely Merkelové po fukušimské havárii v roce 2013 rozhodla o odstavení všech německých jaderných elektráren do konce roku 2022, protesty ztratily smysl.
foto: distelAPPArath, licence Pixabay

V prvním říjnovém vydání o tom informoval respektovaný deník Handelsblatt. Víkendové demonstrace, které pořádá sdružení Nuklearia, dosud bez velkého zájmu celostátních německých médií proběhly před elektrárnami Brokdorf, Lingen, Grohnden, Isar 1 a Gundremmingen.

Příští víkend se demonstranti mají sejít před šestou a poslední dosud provozovanou německou jadernou elektrárnou Neckarwestheim.

Podle Rainera Kluteho, předsedy sdružení Nuklearia, požadují demonstranti prodloužení provozu jaderných elektráren zejména proto, že neprodukují žádné skleníkové plyny. "Existují dvě velké otázky: co uděláme s jaderným odpadem a co budeme dělat s klimatem? Jaderný odpad můžeme vyřešit později, klima ale musíme řešit ihned,“ říká Klute.

Zpět na HybridPřidat komentář

No uz sa neda robit nic. Tie roky stagnacie su uz poznat. Stratili sme know-how a inovacny potencial.

Vtipné bylo, když Křetínský investoval do hnědouhelných elektráren v Německu, protože díky odchodu od jádra se to ukázalo jako sakra dobrá investice.

Tohle už není ani pověstné střelení se do vlastní nohy ze strany ekoaktivistů. Tohle už je analogie k opatrnému vložení odjištěného granátu do trenek.

Obrázek uživatele Jan Veselý

Jo, to bylo vtipné, když tu elektrárnu koupil za -400 milionů EUR. Tak moc se jí Vattenfall chtěl zbavit.

Obrázek uživatele Jan Veselý

A kolik jich bylo? Několik desítek celkem jako u tolik mediálně popularizovaného "protestu" v Mnichově? Připomínám, že tehdy to bylo krátce po zemských volbách, kdy Zelení dostali v Bavorsku několik milionů hlasů.
Kdyby ten Handelsblatt alespoň ukázal ty davy před elektrárnami, místo toho jenom krajinky s elektrárnou a jedno foto tří lidí s jednou cedulí.

Obrázek uživatele Anonym123

foto tří lidí s jednou cedulí

pripomeniem vtip z 6/1967 - egypťanie utekajú, zbrane dávno zahodili, nejaký veliteľ sa ich pýta čo sa deje. vraj za nimi sa ženú TRAJA židia. traja? áno, ale strašne nasratí.

dnes sa to prezentuje ako ukričaná skupinka, ktorá prekričí mlčiacu väčšinu.

Obrázek uživatele runner42

To mu se lze jen útrpně pousmát.
Chudáci..

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

Chudak je ten a dela budouci chudaky ze vsech ostatnich, kdo si mysli, ze JE je nahraditelna OZ. Uz i Holandsko otaci a verejne priznava, ze nechce byt zavisle na plynu z Ruska a drahem plynu z USA a potrebuje do roku 2030 nejlepe 10 novych JE. Nemecko jde jinou cestou. vzhledem k tomu, ze podporuje Nordstream, je tam zavislost na rusku jasna


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Livee-stationNabíječky elektromobilů Circontrol